اصول طراحی ویلا

اصول طراحی ویلا

در طراحی ویلا اصول متعددی وجود دارد که باید به آنها توجه شود تا هنگام استفاده از ویلا، افراد خانه، احساس آرامش و امنیت کنند. از اصول مورد توجه در طراحی ویلا، توجه به استاندارد های ظاهری و طراحی نمایی شیک و دلپذیر می باشد؛ به گونه ای که نمای بصری زیبایی را به خانه ببخشد. از دیگر اصولی که باید در طراحی ویلا رعایت شود سازگاری بنا با محیط زیست و همچنین برطرف کردن نیازهای فعلی و آینده اعضای خانواده می باشد.

6 اصل اساسی که باید در طراحی ویلا رعایت شوند کدامند؟

کارایی یا عملکرد

مود یا حالت

شخصیت

کاربرد عملی Feng Shui

ایجاد هماهنگی بین طراحی داخلی و خارجی

در طراحی ویلای خود تمایز ایجاد کنید!

کلام آخر

 

اصول طراحی ویلاها فراتر از یک چیدمان داخلی و خارجی معمولی می باشد و در طراحی باید به مجموعه ای از علوم و دانشی توجه کرد که مرتبط با چیدمان داخلی و استفاده از رنگ ها و اشکال هماهنگ است به گونه ای که حداکثر احساس آرامش و انرژی مطلوب را در محیط خانه به ارمغان بیاورد.

گروه مهندسین مشاور چینه ایوان پردیس با کادری مجرب و متعهد، با تمام توان خود آماده خدمت رسانی به شما عزیزان و انجام پروژه های معماری، طراحی ویلا و طراحی نما با استفاده از پیشرفته ترین و به روز ترین متد های روز دنیا می باشد.

در ادامه همراه ما باشید تا با چند ویژگی اصلی از مجموعه اصولی که در طراحی ویلا رعایت می شود بیشتر آشنا شویم.

 

 

6 اصل اساسی که باید در طراحی ویلا رعایت شوند کدامند؟

توجه به عملکرد و کارایی ویلا، در نظر گرفتن حالت و مود مدنظر و همچنین توجه به ویژگی های شخصیتی صاحب خانه از اصول مهمی می باشد که در طراحی ویلا باید به آنها توجه شود.

 

 

کارایی یا عملکرد

تزئینات داخل خانه بسیار فراتر از جذابیت ظاهری و زیبایی در برابر چشم می باشد. رعایت اصول و استانداردهای تعیین شده در تزئینات خانه باعث می شود تا یک اتاق به حداکثر بازده و کارایی مورد نظر برسد. در ادامه به مراحل انجام این روش و بررسی جزء به جزء این مطلب می پردازیم.

نقطه کانونی:

قسمتی از اتاق که به محض ورود به داخل توجه را به سمت خودش جلب میکند نقطه کانونی اتاق را تشکیل می دهد. این نقطه می تواند طراحی یک پنجره با چشم انداز دل انگیز، شومینه ای با نمای جذاب و یا حتی یک کتابخانه باشد. اگر چشم انداز طبیعی در اتاق وجود نداشته باشد می توان با نصب یک اثر هنری زیبا و یا یک فرش با طرحی دلنشین یک نقطه کانونی تأثیرگذار در اتاق ایجاد کرد.

 

اصول طراحی ویلا و چیدمان مبل ها 

 

مبلمان:

در هنگام انتخاب مبلمان باید به کارایی اتاق توجه کرد و بر آن اساس مبلمان مناسب را انتخاب و تهیه کرد. بر اساس ابعاد اتاق ها از انتخاب مبل های کوچک و یا بزرگ تر از فضای اتاق به طوری که بیشتر فضا به وسیله مبلمان اشغال شود جداً پرهیز کنید.

 

اصول طراحی ویلا و نورپردازی آن 

 

نورپردازی:

نور باید برای عملکرد اتاق و همچنین جذابیت های بصری انتخاب شود. نورپردازی باید به گونه ای تعبیه شود تا علاوه بر اینکه روشنایی مورد نظر در فضا به وجود آید، نور به طور غیر مستقیم تابیده شود تا از اثرات منفی تابش مستقیم بر بینایی اشخاص جلوگیری به عمل آید.

 

آیا تفاوت بین طراحی ویلاهای متفاوت را می دانید؟

به شما پیشنهاد میکنیم این مقاله را مطالعه فرمائید

تفاوت طراحی ویلا مدرن و طراحی ویلا کلاسیک در چیست؟

 

 

چیدمان مبلمان:

چیدمان مبلمان در فضای اتاق باید به صورت کاملاً منظم و طبق یک الگو انجام شود. برای این کار ابتدا نقشه ای از اتاق تهیه می شود و کلیدها، پریز ها، دریچه ها، در و پنجره ها در آن علامت گذاری می شود. بر این اساس با توجه به نقاط علامت گذاری شده چیدمان مبلمان را به گونه ای انجام دهید تا از پوشاندن موارد گفته شده جلوگیری به عمل آید.

 

 

مود یا حالت

مود یا حالت یکی از اصول طراحی ویلا می باشد که حتماً مدنظر طراحان حرفه ای قرار خواهد گرفت. روحیه یا احساس یک اتاق با انتخاب شما در رنگ ها، سبک مبلمان، میزان بافت و الگویی که انتخاب می کنید و لوازم جانبی شما ایجاد می شود. هنگام ایجاد روحیه چیزهای زیادی وجود دارد که باید به آنها فکر کرد. ایجاد یک موضوع با انتخاب یک قطعه الهام بخش میتواند این قسمت از یک پروژه تزئین را بسیار سرگرم کننده و جالب تر کند. در اینجا عواملی وجود دارد که برای تنظیم حالت باید به آنها توجه کنید.

 

 اصول طراحی ویلا و قرارگیری قطعه الهام بخش

 

قطعه الهام بخش:

ساده ترین راه برای تزئین این است که با یک منبع الهام شروع کنید. بالش تزئینی، روسری مورد علاقه و حتی یک عکس مجله الهام بخش، موضوعات جذابی برای شروع هستند. قطعه الهام خود را عاقلانه انتخاب کنید و مطمئن باشید وقتی به آن نگاه می کنید احساس خوبی به شما می دهد.

نشانه های رنگی:

رنگ باید همیشه متناسب با ویژگی های اتاق انتخاب شود. بسیاری از اوقات، مناسب ترین رنگ ها در الگوها و طرح الهام بخش شما یافت می شوند. به طور کلی، بهتر است سه رنگ در یک اتاق انتخاب کنید: یک رنگ غالب، برای دیوارها، فرش و زمینه های پارچه ای استفاده می شود. یک رنگ ثانویه که در سراسر اتاق در پارچه ها و لوازم جانبی یافت می شود؛ و یک رنگ حاشیه که به میزان کمی برای انرژی و هیجان اتاق استفاده می شود.

بافت:

استفاده از اشیای صاف و بیش از حد براق و یا افراط در استفاده از سبک روستیک برای تزئینات داخلی بر اثر گذر زمان بسیار خسته کننده خواهد شد. برای جالب بودن اتاق از تنوع استفاده کنید. حتی از یک الگو می توان به عنوان بافت استفاده کرد.

 

 

 بیایید با هم نگاهی به طراحی ویلاهای خاص معروف دنیا بیاندازیم 

 

 

شخصیت

این بخش از تنوع بسیار زیادی برخوردار است و متناسب با ویژگی های شخصیتی هر فرد قابل تغییر می باشد. شما می توانید با استفاده از وسایل و ابزار شخصی مربوط به خود در یک اتاق، امضای خود را در آن اتاق داشته باشید و به نوعی تعیین کننده قلمرو شخصی شما خواهد شد. در اینجا یک نمونه برای کمک به شما آورده شده است.

لوازم جانبی:

تصاویر، گلدان ها، بالش ها و فرش ها همه جزء جدا نشدنی یک طرح تزئینی عالی هستند. به طور کلی، آنها باید بر اساس شیوه زندگی شخصی شما انتخاب شوند تا به طور کلی انعطاف پذیری بیشتری را فراهم کنند. یک قاب عکس عتیقه می تواند تنوع فوق العاده ای را به یک اتاق معاصر اضافه کند. لوازم جانبی که بر روی دیوارها، مبلمان، رومیزی و کف قرار دارد می توانند یک نقاشی، عکس یا حتی بالش مخصوص شما باشد.

 

 

کاربرد عملی Feng Shui

اصول اساسی فنگ شویی برای هر شخصی که خانه ای طراحی می کند مفید و بسیار کارآمد است. فنگ شویی یک روش باستانی است که از کشورهای آسیایی نشأت گرفته است. این روش برای ایجاد تعادل بین انرژی موجود در خانه و ساکنان استفاده می شود. هدف فنگ شویی ایجاد یک محیط آرامش بخش و دلپذیر است که به طراح کمک می کند تا در مورد آرامش روحی و جسمی ساکنان ویلا فکر کند و در جهت آسایش هرچه بیشتر آنان اقدام کند. این امر بر اهمیت اندازه های دلپذیر اتاق، جریان کارآمد ترافیک و از بین بردن شلوغی غیرضروری موجود در محیط تأکید می کند.

 

 

اصول طراحی ویلا و ایجاد هماهنگی بین طراحی داخلی و خارجی

 

 

ایجاد هماهنگی بین طراحی داخلی و خارجی

ناخودآگاه انسان بسیار حساس و گیرا می باشد به طوری که نسبت به هرگونه بی نظمی و ناهماهنگی واکنش نشان می دهد و این واکنش ها اغلب بر روحیه افراد تأثیر می گذارد و در دراز مدت منجر به اختلالات عصبی و افسردگی های مختلف می شود. شاید تا قبل از مطالعه این مقاله اهمیت چندانی به ایجاد ارتباط بین محیط خارجی و داخلی ویلای خود نمی دادید اما گروه مهندسین مشاور چینه ایوان پردیس به شما توصیه می کند که با ایجاد هارمونی های متناسب در رنگ ها و اشکال به کار رفته در طراحی خارجی و داخلی نسبت به هماهنگی و یکپارچه کردن طراحی داخلی و خارجی ویلا خود اقدام کنید.

 

 

در طراحی ویلای خود تمایز ایجاد کنید!

یکی از راه های منحصر به فرد برای ایجاد تمایز در ویلای شخصی شما، توجه به استفاده از تکنولوژی های پیشرفته روز دنیا در طراحی داخلی و خارجی می باشد. استفاده از سیستم صوتی هوشمند در فضای داخل خانه به منظور پخش موسیقی آرامش بخش و دلپذیر، استفاده از سیستم کنترل ورود و خروج هوشمند و همچنین نورپردازی های حرفه ای در داخل و خارج از خانه می تواند راهکار بسیار مناسبی برای افزایش زیبایی بصری و همچنین ایجاد حس آرامش بیشتر در داخل خانه باشد.

 

 

۱۰ سبک طراحی ویلاهای خاص

را بشناسید 

 

 

کلام آخر

استفاده از اصول و قواعد گفته شده در طراحی ویلا باعث می شود تا زمینه های فیزیکی و تمایزات بصری ویلا شما به بهترین شکل صورت بپذیرد. ایجاد یک محیط یکدست و هماهنگ در داخل و خارج از خانه باعث می شود تا احساس آرامش در اعضای خانواده افزایش یابد همگی به یک تعادل روحی در ادامه زندگی خود دست یابند که منجر به افزایش اعتماد به نفس و امید برای ادامه زندگی می شود.
طراحی اصولی و مدرن نمای ویلای شما باعث می شود تا خانه شما در آن منطقه، منحصر به فرد بنظر برسد و این امر موجب بالا رفتن شخصیت شما در بین ساکنان آن منطقه می شود.
بنابر آنچه که گفته شد اگر برای طراحی ویلای خود به دنبال کادری مجرب و حرفه ای هستید که با به کارگیری از جدید ترین اصول طراحی ویلا، فضای داخلی و نمای ویلای شما را به بهترین شکل ممکن طراحی و اجرا کنند پیشنهاد می کنم همین الان با مشاوران گروه مهندسین مشاور چینه ایوان پردیس تماس بگیرید و از تجربه و راهنمایی ما در جهت ایجاد حس آرامش بیشتر در محیط خانه خود استفاده کنید.

کلیه حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به مهندسین مشاور چینه میباشد.

[ طراحی وب سایت و سئو | امپریال برند ]