بهترین ایده ها برای محوطه سازی ویلا

بهترین ایده ها برای محوطه سازی ویلا

فیزیولوژی بدن انسان به گونه ای طراحی شده است که به هر چیز زیبایی واکنش نشان می دهد و دوست دارد که زیبایی را جذب خودش کند. این قاعده در طراحی منازل و طراحی ویلا هم برقرار است و زیبایی ظاهری منازل انسان را به سوی خود جذب میکند. طبق تحقیقات انجام شده افرادی که از اصول و روش های محوطه سازی ویلا و یا منازل خود استفاده می کنند و محوطه منزل مسکونی آن ها طبق اصول و قواعد خاصی طراحی شده است از روحیه شاداب تر و انرژی بالاتری نسبت به سایر افراد برخوردارند.

آنچه در این مطلب می خوانید:

محوطه سازی چیست؟

محوطه سازی ویلا

هدف از محوطه سازی ویلا در طراحی ویلا چیست؟

نکات مهم در محوطه سازی ویلا

سبک های معروف محوطه سازی ویلا

محوطه سازی ویلا مدرن

محوطه سازی ویلا کلاسیک

محوطه سازی ویلا و طراحی ویلا به روش مدیترانه ای

محوطه سازی ویلا و طراحی ویلا به روش رسمی

محوطه سازی ویلا و طراحی ویلا به روش غیر رسمی

محوطه سازی ویلا و طراحی ویلا به روش فرانسوی

محوطه سازی ویلا باغ

محوطه سازی ویلاهای کوچک

طراحی پلان محوطه ویلا

قیمت محوطه سازی ویلا

محوطه سازی ویلا ارزان

کلام آخر

 

اما محوطه سازی در ابعاد مختلف و برای منازل مختلف تفاوت هایی با هم دارند که در ادامه این مقاله به اصول و قواعدی که باید در طراحی ویلا و محوطه سازی آن رعایت شود پرداخته می شود.

محوطه سازی ویلا و طراحی ویلا

محوطه سازی چیست؟

در یک تعریف کلی، محوطه سازی یا landscape به مجموعه ای از اصول و قواعدی گفته می شود که در یک چارچوب منظم و طبق طرح و نقشه قبلی، در محوطه منازل صورت می پذیرد و باعث زیبایی هرچه تمام تر و شادابی محوطه منازل می شود.

محوطه سازی ویلا

محوطه سازی ویلا شامل فضای باز و پیرامون خانه است که می‌تواند شامل حیاط، باغچه، استخر، زمین تنیس، فضای سبز، پارکینگ و ... باشد. محوطه سازی ویلا از جمله مواردی است که می‌تواند زیبایی و جذابیت خاصی به ویلا ببخشد و فضایی دلپذیر و آرامش‌بخشی را برای ساکنان و مهمانان فراهم کند.

برای محوطه سازی ویلا می‌توانید از مصالح و اجزای مختلفی مانند سنگ، چوب، گیاهان، چمن، روشنایی، آبنما و ... استفاده کنید. با توجه به نیازها و سلیقه‌ی خود می‌توانید طرحی مناسب برای محوطه سازی ویلا خود طراحی کنید و به کمک متخصصان معماری و طراحی مناظر از این طرح بهره‌مند شوید.

بهتر است قبل از شروع به کار، نیازهای خود را به دقت بررسی کنید و در نظر داشته باشید که محوطه سازی ویلا از جمله امکانات مهمی است که می‌تواند تأثیر مستقیمی بر روی ارزش ویلا شما داشته باشد. برای همین برای انجام این کار حتما از یک شرکت طراحی ویلا معتبر و با تجربه مشورت بگیرید.

هدف از محوطه سازی ویلا در طراحی ویلا چیست؟

مهم ترین هدف افراد از تزئین و طراحی محوطه ویلا در طراحی ویلا خود، ایجاد حس آرامش و افزایش انگیزه و نشاط با استفاده از تزئینات به کار رفته در محوطه خانه خود می باشد. علاوه بر آن برخی دیگر از افراد با هدف ایجاد هماهنگی بین طراحی نمای ویلا و محوطه خارجی خود این عمل را انجام می دهند تا ارتباط بیشتر و کامل تری بین این دو به وجود آید. همچنین با هوشمند سازی ویلا ی خود و استفاده از سیستم ابیاری هوشمند می توانید در وقت و هزینه های خود نیز صرفه جویی کنید 

نکات مهم در محوطه سازی ویلا

در طراحی و ساخت محوطه سازی ویلا، باید به موارد زیر توجه کرد:

1- تراکم و توزیع درختان و گیاهان:

بهتر است از تراکم مناسب و توزیع منظم درختان و گیاهان استفاده شود تا محیط زیبا، مناسب و با ارزشی ایجاد شود.

2- استفاده از رنگ‌های مناسب:

استفاده از رنگ‌های مناسب در انتخاب مصالح و رنگ‌های مناسب برای درختان و گیاهان، در ایجاد محیط زیبا و دلنشین تأثیر گذار است. در محوطه سازی رنگها اولین المانهایی هستند که بطور مستقیم و غیرمستقیم در یک نگاه مرکز توجه افراد میشود. بنابراین در طراحی محوطه ویلا بسیار مهم است. رنگ میتواند با گیاهان یا المان‌های موجود در حیاط ویلا مانند سنگ فرش، دیوارها یا نرده‌ها و آبنما و غیره به حیاط اضافه شود.

نکته مهم در استفاده از رنگها:

اگر قصد ایجاد یک کانون توجه در طراحی حیاط ویلای خود دارید، رنگ ( بجز رنگ سفید) گزینه مناسبی است.

3- محافظت از حیات وحش:

در طراحی محوطه سازی باید به محافظت از حیوانات و پرندگان نیز توجه کرد.

4- محل گلدان‌ها و آب نما:

در انتخاب محل برای گلدان‌ها و آب نما باید به محیط مناسب توجه کرد تا باعث زیبایی و دلنشینی محیط شود.

5- نورپردازی:

استفاده از نورپردازی در محوطه سازی ویلا، به ایجاد فضای دلنشین، زیبا و مناسب در شب کمک می کند.

6- استفاده از فضاهای سبز و گیاهان دارویی:

استفاده از فضاهای سبز و گیاهان دارویی در محوطه سازی ویلا، هم به صحت و هم به زیبایی محیط کمک می کند.برای طراحی فضای سبز باید به شرایط آب رسانی و آب منطقه نیز توجه داشت برای مثال چمن گیاه پر آبی است و برای نگهداری از آن به دفعات آبیاری زیادی احتیاج داردکه در شرایطی که منطقه با کمبود آب مواجه باشد نمی‌توان از آن استفاده کرد.

7- توجه به ایمنی:

در طراحی محوطه سازی ویلا، باید به ایجاد فضاهایی ایمن برای کودکان و بزرگسالان توجه کرد تا حوادث احتمالی از قبیل سقوط، آسیب و ... جلوگیری شود.

سبک های معروف محوطه سازی ویلا

استفاده از روش های مختلف محوطه سازی برای طراحی ویلا، به شرایط مختلفی مانند موقعیت جغرافیایی، فرهنگ مردم یک منطقه و همچنین مهم تر از همه سلیقه شخصی صاحب ملک بستگی دارد. در ادامه با تعدادی از روش های محوطه سازی برای ویلا ها آشنا می شویم که در بین مردم، مقبولیت بیشتری دارند و استفاده از آن ها متداول تر شده است.

  • محوطه سازی ویلا مدرن
  • محوطه سازی ویلا کلاسیک
  • محوطه سازی ویلا ایرانی
  • محوطه سازی ویلا و طراحی ویلا به روش مدیترانه ای
  • محوطه سازی ویلا و طراحی ویلا به روش رسمی
  • محوطه سازی ویلا و طراحی ویلا به روش غیر رسمی
  • محوطه سازی ویلا و طراحی ویلا به روش فرانسوی

روش های مختلف طراحی ویلا و طراحی محوطه ویلا

محوطه سازی ویلا مدرن

در بین روش های محوطه سازی ویلا و طراحی ویلا، این سبک از جایگاه ویژه ای برخوردار است. می توان گفت تمام افراد، با هر سلیقه، فرهنگ و آدابی از این سبک طراحی استقبال می کنند که البته بی علت هم نمی باشد. در محوطه سازی ویلاها به روش مدرن مجموعه ای از علوم و قواعد مختلف در کنار یکدیگر قرار می گیرند تا برای فرد احساس خوشایندی را هنگام حضور در محوطه ویلا به ارمغان بیاورد.
استفاده از تکنیک های روانشناسی رنگ ها، مجموعه ای از اشکال هندسی منظم و با قاعده، استفاده از پوشش گیاهی به صورت کاملاً همگن با محیط و همچنین استفاده از آبنما ها به صورت جوی و یا استخرهای شیک و فانتزی، استفاده از نورپردازی های خاص به خصوص در شب هنگام و همچنین استفاده از شیشه و سازه های شیشه ای مانند پل ها از جمله اصولی هستند که طراحان در محوطه سازی مدرن از آن ها استفاده می کنند. این سبک قابل اجرا در ویلاهای بزرگ و همچنین منازلی است که زیر بنای وسیعی دارند از این رو نماد زندگی اشرافی و لاکچری به خصوص در فیلم های سینمایی و تلویزیونی می باشد.

محوطه سازی ویلا کلاسیک

در محوطه سازی ویلا کلاسیک و طراحی ویلا کلاسیک، به طور کلی از طرح‌های هندسی منظم و طرح‌های مرتبط با طراحی‌های قدیمی و سنتی استفاده می‌شود. از جمله این طرح‌ها می‌توان به زیرکوب، باغچه‌های آبی، فضای سبز، چشمه‌های آب، نمای ساختمان با سنگ‌های قدیمی و زیبا، حیاط داخلی با آلاچیق و استخر یا حوضچه آب اشاره کرد.

علاوه بر طرح‌های سنتی، باید به توجه به جزئیات زیاد و استفاده از مصالح با کیفیت و متناسب با معماری کلاسیک ویلا نیز توجه شود. این شامل استفاده از سنگ، چوب، آجر و سفال در فضاهای مختلف محوطه سازی ویلا می‌شود.

به علاوه، باید به نورپردازی محوطه نیز توجه کرد. در محوطه سازی ویلا کلاسیک، استفاده از نورپردازی های مناسب با هدف ایجاد جلوه‌ای دلنشین برای محیط، بسیار مهم است. در این نورپردازی ها می‌توان از چراغ‌های پردازشی، چراغ‌های دیواری، چراغ‌های اشاره و نورپردازی درختان و بوته‌های محوطه استفاده کرد.

در کل، محوطه سازی ویلا کلاسیک با توجه به طراحی‌های قدیمی و سنتی، جزئیات زیاد و استفاده از مصالح با کیفیت، نورپردازی مناسب و توجه به جزئیات مختلف، می‌تواند جلوه‌ای شگفت‌انگیز و دلنشین به محیط ویلا ببخشد.

محوطه سازی ویلا ایرانی

محوطه سازی ویلا ایرانی یکی از مهمترین عناصر طراحی و چیدمان محیط زیستی ویلا محسوب می‌شود. در واقع، این عنصر باید به گونه‌ای طراحی شود که هم در برابر شرایط آب و هوایی ایران، مانند گرمای شدید تابستان و سرمای زمستان، مقاوم باشد و همچنین زیبایی و جذابیتی برای محیط زیست ویلا به ارمغان آورد.

برای محوطه سازی ویلا ایرانی، بهتر است از درختان و گیاهان منطقه‌ای استفاده شود. این اقدام، به ایجاد تعادل و هماهنگی بین ساختمان و محیط زیست کمک می‌کند. همچنین، انتخاب گیاهان با توجه به نیازهای آبی، شرایط آب و هوایی و خاک منطقه مهم است.

در محوطه سازی ویلا ایرانی، می‌توان از تراس، بام سبز، آلاچیق، استخر و نورپردازی استفاده کرد. این اقدامات می‌توانند به دلیل داشتن شکل، رنگ و طرح‌های مختلف، به جذابیت ویلا اضافه شوند.

در نهایت، در طراحی محوطه سازی ویلا ایرانی، باید به نحوی طراحی شود که توجه به حفظ محیط زیست، کاهش مصرف آب، استفاده از منابع طبیعی، و همچنین به حفظ ارزش‌های معماری ایرانی توجه شود.

محوطه سازی ویلا و طراحی ویلا به روش مدیترانه ای

کشورهای سواحل مدیترانه ای در طراحی منازل خود از اصول تقریباً مشابه ای استفاده می کنند. از این رو طراحی منازل به این سبک و سیاق، به روش مدیترانه ای مشهور است. از مشخصه هایی که در این روش بسیار استفاده می شود می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1. استفاده از سایبان:

در سرزمین های مناطق مدیترانه ای، به طور معمول آفتاب تندی حاکم است، بنابراین مردم در بسیاری از طراحی ویلا و طراحی های خود از سایبان استفاده می کنند تا از تابش مستقیم نور خورشید در امان بمانند. از این رو استفاده از سایبان یکی از مشخصه های محوطه سازی و طراحی ویلا به سبک مدیترانه ای شده است.

 

نگاهی به طراحی ویلاهای خاص معروف دنیا

 

2. استفاده از آبنما و طراحی های آبی

هنگام شنیدن اسم مدیترانه اولین چیزی که به ذهن خطور می کند، آب است؛ بنابراین جای تعجب ندارد که استفاده از آب نما جزء مشخصه های طراحی محوطه به روش مدیترانه ای باشد. البته استخرهای بزرگ و مجهز، نماد سبک مدیترانه ای نمی باشد بلکه استفاده از آبنما به صورت نمادین که یادآور سواحل مدیترانه ای است در این سبک کاربرد دارد.

3. استفاده از گیاهان مدیترانه ای

گیاهان مناطق مدیترانه از ویژگی های منحصر به فردی برخوردارند. این گیاهان به طور معمول خیلی پر شاخ و برگ نیستند اما در عوض رشد زیادی دارند. استفاده از گیاهانی که رشد زیادی دارند و چگالی شاخه و برگ بر روی آن ها به نسبت رشدی که کردند کم است می تواند پوشش گیاهی مناسبی برای به اجرا درآوردن سبک و طراحی ویلا مدیترانه ای باشد.

محوطه سازی ویلا کلاسیک و محوطه سازی ویلا مدرن از معروف ترین سبک های محوطه سازی ویلا و طراحی ویلا

محوطه سازی ویلا و طراحی ویلا به روش رسمی

در این سبک از محوطه سازی و طراحی ویلا، سادگی حرف اول را می زند. از این رو طراحی و اجرا سبک رسمی نیاز به دانش، مهارت و خلاقیت بالایی دارد به گونه ای که محوطه در عین سادگی از جذابیت بالایی برخوردار باشد.
در این روش اجزا استفاده شده از نظم خاصی برخوردار هستند و طبق الگویی که از قبل طراحی شده است در کنار یکدیگر قرار می گیرند. تقارن اجزا در طراحی رسمی بسیار به چشم می خورد، به گونه ای که پوشش گیاهی استفاده شده در این سبک به طور کامل متقارن است. همچنین اشکال سخت مانند سنگ های تزئینی که شکل هندسی منظمی دارند نیز در این روش از جایگاه ویژه ای برخوردارند.

محوطه سازی ویلا و طراحی ویلا به روش رسمی

محوطه سازی ویلا و طراحی ویلا به روش غیر رسمی

این نوع از طراحی یکی از سبک های جذاب برای ویلاهای کوچک می باشد. در این روش اساس کار بر مبنای یک بی نظمی با قاعده استوار است. شاید در نگاه اول این یک جمله پارادوکس و متناقض نما باشد اما در واقع منظور از آن، استفاده از اشکال هندسی نامنظم و پوشش گیاهی نامتقارن است که بر طبق اصول و قواعد خاصی کنار یکدیگر چیده شده اند تا یک منظره دلنشین و زیبا را برای محوطه و طراحی ویلای شما به ارمغان بیاورد.
یکی از پرطرفدارترین تزئینات در طراحی غیر رسمی محوطه ویلا، استفاده از نورپردازی های متناسب با فضا و همچنین لامپ های ال ای دی تزئینی می باشد که علاوه بر این که زیبایی قابل توجه را به محوطه ویلا می بخشد فضای کمی را هم اشغال می کند بنابراین از بهترین گزینه های تزئینات در ویلاهای کوچک به شمار می رود.
استفاده از گیاهان تزئینی کوچک و مینیاتوری، نمونه دیگری از تزئیناتی است که در این سبک استفاده می شود و جذابیت محوطه را چند برابر می کند.

محوطه سازی ویلا و طراحی ویلا به روش فرانسوی

محوطه سازی ویلا و طراحی ویلا به روش فرانسوی

طراحی ویلا به سبک فرانسوی از سبک هایی می باشد که در آن به تقارن اجسام و گیاهان اهمیت بسیاری داده شده است و از این جهت می توان آن را شبیه به سبک رسمی دانست.
مجسمه های سنگی و نمادین از دیرباز در فرانسه به عنوان یکی از تزئینات دکوری فضای خارج از خانه استفاده می شد از این رو یکی از مشخصه های سبک فرانسوی استفاده از مجسمه هایی از جنس سنگ می باشد. همچنین استفاده از ایوان های چوبی که با نرده ها هماهنگی پیدا کرده اند و فضاهای سبز پله ای از دیگر مشخصه های محوطه سازی فرانسوی می باشد.
استفاده از حوضچه های کوچک و آب نماها در کنار مجسمه هایی که به آن ها اشاره شد هم در این روش به چشم می خورد.
پوشش گیاهی به کار رفته در طراحی ویلا به سبک فرانسوی اصولاً ارتفاع زیادی ندارد و بیشتر به صورت چمن ها و درختچه هایی که ارتفاع کمی دارند استفاده شده است. نکته قابل توجه در پوشش گیاهی سبک فرانسوی، تقارنی است که در چینش درختچه ها و همچنین چمن ها به کار رفته است و فضای منظم و آرامش بخشی را ایجاد کرده است.

محوطه سازی ویلا باغ

محوطه سازی ویلا باغ، به طراحی و چیدمان فضاهای سبز و باغ‌های زیبا و مطبوع در اطراف ویلا گفته می‌شود. این نوع محوطه سازی بر اساس اصول باغبانی و هنر طراحی باغ، انجام می‌شود.

در محوطه سازی ویلا باغ و طراحی باغ ویلا، می‌توان از گیاهان و درختان مناسب با منطقه و شرایط آب و هوایی استفاده کرد. همچنین، باید به تراکم و چیدمان گیاهان و درختان نیز توجه کرد تا زیبایی و تناسب مناسبی بین آنها و فضای اطراف به وجود آید.

برای ایجاد جلوه‌ای دوست داشتنی در محیط، می‌توان از چشمه‌ها، آلاچیق‌ها و سکوی‌های نشیمن در فضاهای مختلف محوطه استفاده کرد. همچنین، می‌توان از مسیرهای پیاده‌روی و مسیرهای دسترسی به باغ‌ها استفاده کرد تا فضای زیبا و آرامش بخشی برای ساکنان و مهمانان فراهم شود.

استفاده از نورپردازی در محوطه سازی ویلا باغ نیز بسیار مهم است. با نصب چراغ‌های مناسب در اطراف درختان و بوته‌ها و همچنین نورپردازی صحنه‌ای مخصوص شب، جلوه‌ای دلنشین و زیبا به محیط باغ بخشیده می‌شود.

در کل، محوطه سازی ویلا باغ با توجه به چیدمان مناسب گیاهان، استفاده از وسایل زیبا مانند چشمه‌ها و آلاچیق‌ها، مسیرهای دسترسی مناسب و نورپردازی مناسب می‌تواند جلوه‌ای دلنشین و آرامش بخش به محیط ویلا بدهد.

محوطه سازی ویلاهای کوچک

محوطه سازی ویلاهای کوچک می‌تواند با استفاده از ایده‌های خلاقانه و بهره‌گیری از فضای موجود، زیبا و کارآمد انجام شود. در ادامه به برخی ایده‌های محوطه سازی ویلاهای کوچک اشاره می‌کنیم:

۱- استفاده از گیاهان کوچک:

برای فضاهای کوچک، استفاده از گیاهان کوچک، برگ‌های ریز و گل‌های کوچک مناسب است. از جمله گل‌های مناسب می‌توان به کاکتوس، سبزیجات کوچک، نعناع، بوته‌های ریز و گل‌های ریز اشاره کرد.

۲- ایجاد باغچه کوچک:

با ایجاد یک باغچه کوچک در فضای موجود، فضایی طبیعی و دلنشین برای محیط به وجود می‌آید. برای باغچه کوچک، می‌توان از گیاهان آپارتمانی و سبزیجات کوچک استفاده کرد.

۳- استفاده از بوته‌ها:

استفاده از بوته‌ها برای پر کردن فضا و ایجاد چشم‌اندازی زیبا و طبیعی، بسیار مناسب است. در فضای کوچک، استفاده از بوته‌های ریز و قابل حمل می‌تواند مناسب باشد.

۴- استفاده از آبنمای کوچک:

ایجاد آبنمای کوچک در محیط، جلوه‌ای آرامش‌بخش و دلنشین به فضا می‌بخشد. اما در فضای کوچک، استفاده از آبنمای کوچک و قابل حمل مناسب‌تر است.

۵- استفاده از مسیرهای پیاده‌روی:

با ایجاد مسیرهای پیاده‌روی در فضای کوچک، جلوه‌ای زیبا و راهپیمایی راحت‌تر و آسان‌تر در محیط به وجود می‌آورد.

طراحی پلان محوطه ویلا

طراحی پلان محوطه ویلا، بسته به نوع ویلا، می‌تواند متفاوت باشد. اما در کل، برای طراحی پلان محوطه ویلا باید به چند مورد توجه کرد:

۱- تعیین نوع فضاهای مورد نیاز:

قبل از هرگونه طراحی، باید نیازهای فضایی ویلا و محوطه آن مشخص شود. از جمله نیازهایی که ممکن است در نظر گرفته شوند، فضای سبز، باغچه، استخر، آلاچیق و... است.

۲- محدوده و مساحت محوطه:

برای طراحی پلان محوطه، محدوده و مساحت محوطه باید مشخص شود. در این مرحله، باید به محدودیت‌های موجود مانند قوانین شهرداری و محل قرار گیری ویلا توجه شود.

۳- طراحی باغچه و فضای سبز:

در پلان محوطه، باید برای فضای سبز و باغچه، فضای کافی و مناسب در نظر گرفته شود. باید از انواع گیاهان مناسب برای منطقه استفاده کرد و باغچه را به صورت منظم و زیبا طراحی کرد.

۴- طراحی استخر:

در صورت نیاز به استخر، باید در پلان محوطه، مساحت کافی و مکان مناسب برای آن در نظر گرفته شود. همچنین، باید از مواد ساختمانی و تجهیزات مناسب برای استخر استفاده شود.

۵- طراحی آلاچیق و فضای گردش:

در پلان محوطه، باید فضای کافی برای آلاچیق و فضای گردش در نظر گرفته شود. این فضاها باید طوری طراحی شوند که زیبا و کارآمد باشند و در کنار موارد دیگر، برای کاربری‌های گوناگون مورد استفاده قرار بگیرد

قیمت محوطه سازی ویلا

قیمت محوطه سازی ویلا، به عوامل مختلفی بستگی دارد که در زیر به برخی از این عوامل اشاره می‌کنم:

۱- اندازه محوطه:

بزرگی یا کوچکی محوطه، قیمت محوطه سازی را تحت تأثیر قرار می‌دهد. محوطه بزرگتر، نیاز به بیشترین میزان زمین‌کاری و مصرف مصالح دارد که می‌تواند قیمت را بالاتر ببرد.

۲- نوع فضاهای مورد نظر:

آیا در محوطه ویلا نیاز به باغچه، استخر، آلاچیق و... وجود دارد؟ نوع فضاهایی که در محوطه سازی ویلا طراحی می‌شوند، قیمت را متأثر می‌کنند.

۳- مواد و تجهیزات مورد استفاده:

نوع و کیفیت مواد و تجهیزاتی که برای محوطه سازی ویلا استفاده می‌شوند، قیمت را تحت تأثیر قرار می‌دهند. مصرف مصالحی مانند سیمان، بتن، سنگ، چوب، گیاهان و ... همه قیمت نهایی را تحت تأثیر قرار می‌دهند.

۴- نوع و مشخصات کارفرما:

هر کارفرما ممکن است درخواست‌های مختلفی درباره طراحی و اجرای محوطه داشته باشد. مشخصات کارفرما شامل سلیقه شخصی، نیازهای خاص، بودجه و... هستند که می‌توانند قیمت را تحت تأثیر قرار دهند.

بنابراین، بدون دانستن اطلاعات دقیق و کامل، قیمت نهایی محوطه سازی ویلا را تخمین زدن بسیار سخت است. بهترین راه برای تعیین قیمت، مراجعه به شرکت‌های معتبر محوطه سازی و استعلام قیمت از آنها است.

محوطه سازی ویلا ارزان

برای انجام محوطه سازی ویلا به صورت ارزان، باید از موارد زیر پیروی کرد:

1- طراحی ساده:

طراحی ساده و کم هزینه، انتخاب مناسبی برای کسانی است که قصد دارند هزینه‌های محوطه سازی را کاهش دهند. این طرح می‌تواند شامل استفاده از گیاهان بومی، سنگ‌های طبیعی و اجرای آسفالت باشد.

2- استفاده از گیاهان بومی:

استفاده از گیاهان بومی در محوطه سازی، نه تنها هزینه را کاهش می‌دهد، بلکه باعث بهبود محیط زیستی و تنوع زیستی نیز می‌شود.

3- استفاده از مصالح ارزان قیمت:

استفاده از مصالح ارزان قیمت، می‌تواند هزینه‌های محوطه سازی را کاهش دهد. برای مثال، استفاده از سنگ‌های تزئینی به جای سنگ‌های گران قیمت، می‌تواند هزینه را کاهش دهد.

4- استفاده از روش‌های ساده:

استفاده از روش‌های ساده برای ساختاردهی محوطه، نیز می‌تواند هزینه را کاهش دهد. برای مثال، ساختن فضای سبز با استفاده از گیاهان زینتی و ساده، به جای استفاده از نورپردازی گران قیمت، هزینه را کاهش می‌دهد.

در نهایت، برای اجرای یک محوطه سازی ارزان، مهم است که از تجربه کاری و تخصصی شرکت‌های محوطه سازی با توجه به بودجه خود، استفاده کنید.

کلام آخر

در کشورهای اروپایی قرن هاست که به طراحی داخلی ویلا، محوطه سازی ویلا ها و طراحی ویلا اهمیت می دهند چرا که این عمل نه تنها باعث زیبایی و افزایش اعتماد به نفس صاحبان خانه ها می شود بلکه سبب زیبایی شهر و ایجاد حس آرامش در یک منطقه می شود و همچنین خانه هایی که از محوطه تزئین شده برخوردارند بیانگر شخصیت بالا و جایگاه اجتماعی خاص صاحب خانه می باشد.
اگر شما هنوز هم جز افرادی هستید که فکر می کنید طراحی محوطه خانه و طراحی ویلای شخصی شما هیچ فایده ندارد و تنها موجب هدر رفتن زمان و صرف هزینه مالی اضافی می شود، باید بگویم که سخت در اشتباه هستید چرا که یک محوطه سازی اصولی و هدفمند نه تنها باعث از بین رفتن پول و زمان نمی شود، بلکه با افزایش حس نشاط و آرامشی که به دنبال این عمل در خانه ایجاد می شود مانند یک داروی جادویی عمل می کند و شما را از بیماری های جسمی و روحی مختلف که بر اثر فشار عصبی در این روزها بسیار شایع شده اند حفظ می کند.

هم چنین می توانید برای طراحی ویلا و هم چنین محوطه سازی ویلا های خود با مهندسین مشاور چینه ایوان پردیس در ارتباط بوده و بهترین طراحی ویلا و محوطه سازی را از این گروه با سابقه در امر طراحی ویلای مدرن و طراحی دکوراسیون داخلی منزل دریافت نمائید.

کلیه حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به مهندسین مشاور چینه میباشد.

[ طراحی وب سایت و سئو | امپریال برند ]