دکوراسیون پذیرایی با 30 ایده ناب

دکوراسیون پذیرایی با 30 ایده ناب

طراحی دکوراسیون داخلی پذیرایی و اتاق نشیمن به عنوان دو مورد از مهم‌ترین فضاهای خانه، باید با دقت و ذوق بالایی انجام شود. در این فضاها، استفاده از رنگ‌ها و ترکیب‌های مناسب، انتخاب مبلمان و اجناس دکوراتیو متناسب با سبک و ذوق ساکنان و همچنین توجه به نورپردازی، نقشه برداری و انتخاب مصالح با کیفیت از اهمیت ویژه‌ای برخوردارند.استفاده از الگوها و تم‌های مختلف می‌تواند به تنوع و جذابیت این فضاها اضافه کند و تجربه‌ی بی‌نظیری را برای ساکنان ایجاد کند.

انواع سبک های طراحی دکوراسیون داخلی پذیرایی و اتاق نشیمن

دو مورد از پرکاربردترین سبک های دکوراسیون داخلی پذیرایی، سبک مدرن و کلاسیک می باشد. در این مقاله قصد داریم شما را با انواع سبک های طراحی داخلی پذیرایی و نشیمن خانه های مدرن آشنا کنیم و بیش از 30 ایده برای دکوراسیون داخلی پذیرایی با شما به اشتراک بگذاریم.

دکوراسیون داخلی پذیرایی مدرن

در دکوراسیون مدرن، از رنگ‌های خنثی مانند سفید، خاکستری، مشکی، بژ و نقره‌ای استفاده می‌شود. از طرح‌ها و الگوهای مینیمال و هندسی نیز استفاده می‌شود که فضا را مدرن تر می‌سازد. مبلمان مورد استفاده در دکوراسیون مدرن دارای طراحی‌های ساده و منحصر به فرد میباشد. در این نوع سبک از مبلمان با خطوط مستقیم و انحناهای شیبدار استفاده می‌شود که به طراحی مدرن کمک می‌کند.

در این سبک، از مصالح و متریال‌های با کیفیت و مدرن مانند شیشه، فلز، استیل، چرم و پلاستیک استفاده می‌شود که به فضا ظاهری شیک و به‌روز می‌بخشد.

طراحی داخلی پذیرایی کلاسیک

در سبک طراحی داخلی کلاسیک، رنگ‌های تیره مانند کرم، قهوه‌ای، بژ، طلایی و رنگ‌های روغنی بیشتر به‌کار می‌روند و وسایل دارای نظم خاصی می‌باشند و معمولاً هم به صورت متقارن و رو به روی یکدیگر چیده می‌شوند. طرفداران این سبک نسبت به سبک مدرن بیشتر هستند.

از رایج ترین اشکال دکوراسیون های پذیرایی در کشور ایران می توان به پذیرایی ال شکل، مربع و مستطیل اشاره کرد. در ادامه با ما همراه باشید تا 30 ایده ناب و جذاب برای انواع سبک ها طراحی داخلی پذیرایی و اتاق نشیمن با شما به اشتراک بگذاریم.

نکات مهم در اجرای دکوراسیون داخلی پذیرایی مستطیل

دکوراسیون داخلی پذیرایی مستطیل شکل نیز دارای اصول خاصی در اجرا می باشد که اگر رعایت نشود، پذیرایی منزل شما تاثیرگاری خود را نخواهد داشت و گاهی به یک دالان یا یک راهرو شبیه می شود.

از آنجایی که در اجرای دکوراسیون داخلی پذیرایی مستطیل، عرض نسبت به طول کمتر می باشد، یکی از نکاتی که در این دکوراسیون داخلی پذیرایی باید به آن توجه داشت، انتخاب مبلمان می باشد. مبلمانی که برای این شکل پذیرایی انتخاب می شوند، بهتر است دارای فرم باریکی باشند تا فضای کمتری را اشغال کنند و رفت و آمد در بین آنها به راحتی انجام شود. در اجرای دکوراسیون داخلی پذیرایی مستطیل نقطه ی کانونی معمولا تلویزیون و یا شومینه می باشد، اما می توان از وسایل دیگر نیز استفاده کرد. اما بهتر است نقطه کانونی در امتداد یکی از دیوار های طولی پذیرایی قرار گیرد و مبلمان را در کنار دیوار دیگر درست رو به روی نقطه کانونی قرار داشته باشند، و دقت کنید که تمامی مبل ها در یک خط قرار نداشته باشند، زیرا فضا را کشیده تر نشان می دهند.

به همین دلیل بهتر است بعضی از مبل ها را در پشت دیوار عرضی خانه قرار دهید تا از طویل دیده شدن خانه جلوگیری کنید. پس از مبلمان دیگر وسایل خانه را طوری قرار دهید تا فضای گوشه دار خانه کمتر به چشم آید. برای این کار می توانید از وسایلی که به شکل گرد هستند استفاده کنید که از جمله این وسایل می توان به گلدان هایی به شکل گرد و میز های گرد اشاره کرد. نکته ایی که در اینجا همواره باید به آن توجه داشت جلوگیری از شلوغ شدن است، در واقع باید لوازم در پذیرایی به اندازه کافی و نیاز وجود داشته باشند. این نکته برای چیدمان دکوراسیون داخلی اتاق خواب هم صدق می کند.

همچنین، ترکیب مناسب رنگ‌ها، استفاده از چراغ‌های اندازه‌گیری و گرم، تزیینات دیواری، گلدان‌ها و قالی‌های مناسب نیز به‌عنوان جزئیات کوچکی که به زیبایی و کمال‌بخشی فضا کمک می‌کنند، نکات دیگری هستند که می‌توانید به آن‌ها توجه کنید تا دکوراسیون داخلی پذیرایی مستطیل شکل خود را به بهترین شکل ممکن ایجاد کنید. در ادامه تصاویری از دکوراسیون داخلی پذیرایی مستطیل شکل را می بینید:

طراحی داخلی پذیرایی مستطیل شکل

دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن مستطیل شکل

طراحی دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن مستطیل شکل

طراحی داخلی پذیرایی مستطیلی با مبلمان آبی

چیدمان داخلی پذیرایی مستطیل شکل

اتاق نشیمن مستطیلی شکل با مبلمان سفید

طراحی داخلی اتاق نشیمن تمام سفید

 

نکات مهم در اجرای دکوراسیون داخلی پذیرایی مربع

دکوراسیون داخلی پذیرایی مربعی شکل نسبت به سایر اشکال پذیرایی، دارای اجرا دشوارتری می باشد و نیازمند دقت، حوصله و تمرکز بیشتری است. در چیدمان اینگونه پذیرایی ها همواره باید به دو نکته ی مهم نور کافی و انتخاب رنگ مناسب، دقت ویژه داشته باشید، تا دکوراسیون منزل شما زیباتر دیده شود. به طور کلی اگر نورپردازی پذیرایی شما مناسب باشد. فضای داخلی منزل شما بهتر دیده می شود، و اگر منزل شما دارای عدم نور کافی است، به شما پیشنهاد می کنیم از لوستر و یا نور مخفی در منزل خود استفاده کنید تا جلوه دکوراسیون پذیرایی مربع بیشتر شود. همچنین به کار بردن رنگ مناسب در طراحی دکوراسیون منزل شما باعث می شود پذیرایی خانه ی شما بزرگتر دیده شود به خصوص زمانی که پذیرایی شما کوچک است.

برای مثال از رنگ های روشن استفاده کنید تا منزل شما بزرگتر دیده شود. نقطه کانونی این شکل از پذیرایی ها بهتر است تلویزیون و یا شومینه باشد، سپس مبلمان را رو به روی نقطه کانونی به شکلی زیبا و مطابق سلیقه ی خود قرار دهید. یکی از مزایای چیدمان دکوراسیون داخلی پذیرایی مربع شکل این است که در انتخاب مبلمان ها هیچ گونه محدودیتی ندارید و می توانید هر نوع از مبلمان مانند مبل کلاسیک، مبل ال، مبل راحتی، مبل مدرن و غیره استفاده کنید. فقط توجه داشته باشید در اجرای دکوراسیون داخلی پذیرایی مربع، مبل ها باید به گونه ای چیده شوند تا تعادل سایر وسایل خانه نیز حفظ شود.

طراحی داخلی پذیرایی مربع شکل

دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن شیک و سفید رنگ

اتاق نشیمن مربعی شکل کوچک

طراحی دکوراسیون داخلی پذیرایی مربع شکل منازل کوچک

چیدمان فضای داخلی خانه های دوبلکس

 

دکوراسیون داخلی پذیرایی ال مانند چیست؟

دکوراسیون داخلی پذیرایی و اجرای آن به نحو احسنت منوط به اجرای شرایط، ترفندها و قوانین خاص هر سبک می باشد که با رعایت این نکات فضای مورد نظر شما در پایان کار قطعا زیبا و منحصر به فرد دیده خواهد شد. در خانه هایی که پذیرایی آن به شکل ال می باشد، در اجرای دکوراسیون داخلی پذیرایی ال مانند یکی از المان ها مشخص کردن جایگاه میز ناهار خوری می باشد که معمولا میز در قسمت کوچک ال مانند ساختمان قرار می گیرد ولی اگر افراد زیادی به منزل شما رفت و آمد می کنند بهتر است که میز ناهار خوری را در قسمت بزرگتر پذیرایی قرار دهید تا فضایی کافی برای رفت و آمد افراد وجود داشته باشد.

همچنین اگر تمایل ندارید که میز ناهار خوری در پذیرایی باشد، کتابخانه بهترین جایگزین برای میز ناهار خوری می باشد. یکی دیگر از المان در این سبک، چگونگی قرار دادن مبلمان می باشد. شما می توانید با توجه به این مورد یک مرز بین اتاق ناهار خوری و فضای نشیمن ایجاد کنید و آنها را از یکدیگر جدا نمایید و یا بالعکس مبلمان را طوری بچینید که دو فضا به یکدیگر مرتبط باشند و به این صورت که مبلمان رو به روی میز ناهار خوری قرار گیرند و به این صورت دو فضای اتاق ناهار خوری و فضای نشیمن با یکدیگر مرتبط می شوند. برای جدا کردن این دو قسمت می بایست مبلمان را در به صورتی قرار دهید تا هیچ دیدی به میز ناهار خوری نداشته باشد و دو فضا به صورت اصولی از یکدیگر جدا شوند.

 

دکوراسیون داخلی پذیرایی ال مانند

دکوراسیون داخلی مدرن اتاق نشیمن ال مانند

دکوراسیون داخلی پذیرایی های ال مانند در ایران

دکوراسیون داخلی پذیرایی ایرانی

دکوراسیون داخلی پذیرایی ایرانی

چیدمان نشیمن با یک کاناپه دو نفره

دکوراسیون داخلی پذیرایی شیک ایرانی جدید

طراحی فضای شخصی

استفاده از رنگ های خنثی در اتاق نشیمن خانه های کوچک ایرانی

پذیرایی ایرانی شیک و مدرن

استفاده از طرح های مینیمال در چیدمان داخلی پذیرایی

فضای داخلی خانه های ایرانی با فرش های سنتی

چیدمان داخلی پذیرایی کلاسیک در خانه های ایرانی 

چند نکته کلیدی برای اجرای دکوراسیون داخلی پذیرایی های کوچک

دکوراسیون داخلی پذیرایی خانه های کوچک به ظاهر کاری دشوار به نظر می آید ولی با کمی دقت و حوصله می توان آن را به بهترین نحو ممکن انجام داد. یکی از نکات مهم در اجرای دکوراسیون داخلی پذیرایی کوچک این است که وسایل به شکلی در آن چیده شوند که فضا بزرگتر شود. در واقع این کار نیز به کمی خلاقیت دارد و استفاده از لوازم کوچک می تواند کمک شایانی نماید. همچنین وجود نور کافی نیز باعث می شود که فضا بزرگتر دیده شود.

در صورتی که قصد بازسازی داخلی خانه را دارید، حتما از پنجره های بزرگ استفاده کنید چرا که آن ها گزینه های خوبی هستند و نور خوبی را به ساختمان انتقال می دهند و باعث بزرگتر دیده شدن فضای داخلی می شوند. اگر ساختمان شما پنجره های کوچکی دارد شما می توانید از راه های دیگری مانند استفاده از لوستر ها، چراغ مطالعه، آینه و شیشه استفاده کنید، تا نور موجود در فضا بازتاب شود و پذیرایی بزرگتر دیده شود.

ترفندهای چیدمان دکوراسیون اتاق نشیمن در خانه های کوچک

استفاده از طرح های هنری و رنگارنگ در چیدمان خانه های کوچک و مدرن

اتاق نشمین خانه های کوچک با مبلمان سفید و فرش سفید

فضای داخلی خانه های کوچک

طراحی دکوراسیون داخلی پذیرایی کوچک 

توجه به رنگ ها در اجرای انواع دکوراسیون داخلی پذیرایی

دکوراسیون داخلی پذیرایی و اجرای اصولی آن یک تخصص به شمار می رود و یکی از نکات مهم در اجرای این دکوراسیون توجه به رنگ است. به طور کلی از مهمترین رنگ هایی که در دکوراسیون داخلی بیشترین کاربرد را دارند می توان به قرمز، نارنجی، زرد، آبی، سبز، مشکی، سفید و بنفش اشاره کرد. برای مثال قرمز یک رنگ تحریک کننده و اشتها آور می باشد و باعث ایجاد هیجان در افراد می شود. رنگ نارنجی نشاط آور و انرژی بخش می باشد و باعث افزایش حس دوستی بین افراد می شود.

رنگ زرد باعث ایجاد فضایی شاد و دوستانه شده و حس رفاه و همدردی را القا می کند. رنگ آبی تاثیر بسزایی بر روی ذهن دارد و به همین دلیل در اتاق خواب بیشتر از این رنگ استفاده می شود و باعث ایجاد حس آرامش می شود.

رنگ سبز باعث ایجاد حس طراوت و تازگی می شود و رنگ بنفش نیز باعث لوکس دیده شدن فضای خانه خواهد شد. رنگ مشکی و ترکیب آن با رنگ های متضاد باعث ایجاد جذابیتی خاص می شود، ترکیب این رنگ با طلایی باعث لوکس دیده شدن فضای داخلی می شود. رنگ سفید و کاربرد آن باعث می شود که فضا بزرگتر از حد معمول دیده شود و همچنین این رنگ نماد صلح و دوستی می باشد. در نهایت باید توجه داشت که از هر یک از رنگ ها به اندازه و به صورت درست به کار برد تا فضایی دلنشین ایجاد شود.

سخن پایانی

شرکت طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی چینه سالهاست با حضور و تلاش مستمر مهندسان مجرب اش در زمینه طراحی داخلی، بازسازی و دکوراسیون داخلی منزل، طراحی داخلی ویلا و ... توانسته است میان دیگر شرکت های طراحی ویلا برای خود اعتباری کسب کند. لذا اگر می خواهید سفارش کارهای خود را به این شرکت بسپارید پیشنهاد می کنیم در ابتدای کار حتما از صفحه پروژه های ما دیدن کنید و یا با شماره 22809746 تماس بگیرید تا کارشناسان ما شما را رهنمایی کنند.

 

کلیه حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به مهندسین مشاور چینه میباشد.

[ طراحی وب سایت و سئو | امپریال برند ]