بازسازی ویلای قدیمی و نوسازی ویلا

بازسازی ویلای قدیمی و نوسازی ویلا

اگر صاحب یک ویلای نسبتاً قدیمی هستید و یا قصد دارید تا یک ویلای قدیمی را خریداری کرده و از آن استفاده کنید، بازسازی ویلا و یا نوسازی ویلا چیزی است که باید در مورد آن اطلاعات کسب کنید.

 

تفاوت بازسازی ویلا با نوسازی ویلا چیست؟

بازسازی ویلا چیست؟

نوسازی ویلا

مزایای نوسازی و بازسازی ویلا

بهترین شرکت های طراحی ویلا

 

 

بازسازی ویلای قدیمی و نوسازی ویلا

 

در این مطلب ابتدا به تفاوت بازسازی ویلا با نوسازی آن می پردازیم و سپس ویژگی های بهترین شرکت های طراحی ویلا را معرفی می کنیم تا بتوانید راحت تر این مسیر را طی کنید.

 

 


تفاوت بازسازی ویلا با نوسازی ویلا چیست؟

بسیاری از ما ممکن است بازسازی و نوسازی ویلا را معادل هم بدانیم و از این کلمات به جای یکدیگر استفاده کنیم. اما در بحث معماری و طراحی ویلا، این دو کلمه بار معنایی متفاوتی دارند و هر کدام از آن ها شامل طیف خاصی از خدمات در این زمینه می شوند.

 

 

برگ سبز تعهد مهندسین چیست؟

 

 

بازسازی ویلا چیست؟

منظور از بازسازی ویلا این است که شما صرفاً بخش خاصی از ویلا را اصلاح کنید و مشکلات موجود را در آن ناحیه برطرف نمایید. مثلاً ممکن است بخواهید تغییراتی جزئی در طراحی نمای ساختمان ایجاد کنید و یا تأسیسات برقی و تأسیسات مکانیکی ساختمان را ارتقاء داده و آن ها را به روز کنید.
در بازسازی ویلا معمولاً پلان اصلی ویلا بدون تغییر باقی می ماند و تغییرات محدود به بخش های کوچکی از کل مجموعه ویلا می شوند. تقریباً هر ویلایی پس از گذشت چند سال نیاز به بازسازی پیدا می کند چرا که قسمت های مختلف آن دچار استهلاک شده و اگر به آن ها رسیدگی نشود، ممکن است باعث بروز خسارت های مالی و حتی جانی شوند.

 

 

بازسازی ویلای قدیمی و نوسازی ویلا

 

 

نوسازی ویلا

همانطور که از اسم آن مشخص است، در نوسازی تلاش می شود تا یک ویلای قدیمی را به یک ویلای مدرن و امروزی تبدیل کرد. طبیعتاً انجام نوسازی نسبت به بازسازی نیاز به صرف وقت و هزینه بیشتری دارد.
چرا که در نوسازی ویلا، بخش بزرگی از زیرسازی ها و حتی پلان درونی ویلا دچار تغییر و تحول می شوند. حتی در مواردی شاید لازم باشد تا به غیر از اسکلت و فونداسیون ویلا، سایر بخش های آن تخریب و دوباره از نو ساخته شوند.
شما می توانید پلان و طرح دلخواه خود را با مشورت با یک مهندس معمار انتخاب کنید و ویلای قدیمی خود را به یک ویلای مدرن و امروزی تبدیل کنید که هیچ شباهتی به گذشته ویلا ندارد. در واقع می شود گفت که نوسازی ویلا درست مثل ساخت یک ویلای جدید با طرح و نقشه دلخواه شما است اما در عین حال به دلیل آن که ساختمان ویلا از قبل ساخته شده است، هزینه نوسازی نسبت به ساخت یک ویلای جدید بسیار کمتر خواهد بود.
البته لازم به ذکر است که در مواردی نیز نوسازی شامل چند مورد به خصوص می شود و ممکن است ساختار کلی ساختمان دچار تغییر نشود. مثلاً استفاده از رنگ یا کاغذ دیواری جدید برای دیوار ها، تغییر دکوراسیون، تعویض کابینت و... نیز می توانند در دسته بندی نوسازی ویلا قرار بگیرند.

 

 

بهترین شرکت های طراحی ویلا در لواسان چه ویژگی هایی دارند؟

 

 

مزایای نوسازی و بازسازی ویلا

نوسازی و بازسازی ویلا می توانند از خیلی از جهات به نفع شما باشد. عمر مفید یک ویلا به طور میانگین چیزی حدود سی تا چهل سال است. در طول این مدت، بنا بر دلایل مختلف مثل استهلاک و یا تأثیر عوامل محیطی مثل رطوبت یا گرمای بیش از حد، بخشی از تأسیسات و مصالح ساختمان پوسیده شده و کارایی خود را از دست می دهند.
در نتیجه بازسازی ویلا برای سلامت نگه داشتن آن یک امر اجتناب ناپذیر است. بازسازی باعث می شود تا بتوانید زندگی راحت تری در ویلای خود داشته باشید و از امکانات جدید آن لذت ببرید. در مواردی نیز بعد از گذشت یک دهه، طرح و پلان ویلا حالت قدیمی و دلگیر پیدا می کند و نیاز به تنوع برای ساکنین آن حس می شود.
در این موارد نیز می توانید با صرف هزینه ای نه چندان زیاد، طراحی ویلا را به شکل مدرن و امروزی انجام داده و از یک ویلای جدید و به روز شده لذت ببرید. حتی ایجاد تنوع در طراحی نمای ساختمان نیز می تواند روح جدیدی به ساختمان شما بدهد.

 

بازسازی ویلای قدیمی و نوسازی ویلا

 

نوسازی ویلا از نظر مالی نیز می تواند سود هنگفتی برای صاحب ملک به همراه داشته باشد. اگر پروژه نوسازی یک ویلا به شکل اصولی و با کیفیت انجام بگیرد، آن ویلا به عنوان یک ویلای تازه ساخت شناخته خواهد شد و ارزش ملک آن به شکل چشمگیری افزایش پیدا خواهد کرد.
به همین دلیل بسیاری از افراد برای کسب درآمد اقدام به خرید ویلاهای کهنه می کنند و با نوسازی و طراحی ویلا به شکل مدرن و امروزی، آن را با قیمتی به مراتب بیشتر از مبلغی که خریده اند می فروشند.

 

 

بهترین شرکت های طراحی ویلا

کار بازسازی و نوسازی ویلا کار حساسی است و حتماً باید توسط مهندسین با تجربه و ماهر انجام شود. چرا که برای ایجاد تغییر و تحولات عظیم در یک ویلا، مهندس معمار باید بتواند نقطه تعادل بین ظرفیت های ساختمان قدیمی ویلا با سلیقه و طرح دلخواه صاحب ملک را پیدا کند و با صرف کمترین هزینه ممکن، بهترین نتیجه را به دست بیاورد.
برای شناسایی بهترین شرکت های طراحی ویلا، یکی از مطمئن ترین راهکار ها بررسی سوابق یک شرکت مهندسی است. تمام شرکت های معتبر طراحی ویلا کاتالوگ و مجموعه مشخصی از سوابق خود در زمینه طراحی ویلا و بازسازی و نوسازی آن دارند که برای ارائه به مشتریان آماده شده است.
شما می توانید با بررسی این پروژه ها و مقایسه آن با شرکت های مختلف، بهترین شرکت های طراحی ویلا را شناسایی کرده و از خدمات آن ها برای بازسازی یا نوسازی ویلا خود بهره ببرید. در این خصوص شما میتوانید پروژه بازسازی و نوسازی ویلای خود را به چینه ایوان پردیس، بهترین شرکت طراحی ویلا در تهران بسپارید. 

چینه, گروه مهندسین مشاور چینه ایوان پردیس, طراحی ویلا, شرکت های برتر طراحی ساختمان , بهترین شرکت های طراحی ویلا در لواسان, شرکت طراحی ویلا در لواسان , بازسازی ویلای قدیمی, نوسازی ویلا

کلیه حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به مهندسین مشاور چینه میباشد.

[ طراحی وب سایت و سئو | امپریال برند ]