تفاوت طراحی ویلا مدرن و طراحی ویلا کلاسیک

تفاوت طراحی ویلا مدرن و طراحی ویلا کلاسیک در چیست؟

امروزه طراحی ویلا به سبک‌ و شکل های متنوعی در حال انجام است. دو سبکی که بیشترین طرفدار را در این میان دارد تفاوت سبک کلاسیک و مدرن است. اگر به دنبال طراحی و ساخت ویلا هستید و در انتخاب یکی از این دو مردد؛ خواندن ادامه مطلب که به بررسی تفاوت این دو پرداخته شده است خالی از لطف و فایده نخواهد بود و به انتخاب درست کمک می کند.

تفاوت طراحی ویلا مدرن و طراحی ویلا کلاسیک

تفاوت طراحی ویلا مدرن و کلاسیک از نظر نمای بیرونی

تفاوت در مصالح به کار رفته و هزینه

تفاوت طراحی ویلا مدرن و کلاسیک در معماری

تفاوت در دکوراسیون داخلی ویلا مدرن با کلاسیک

سخن پایانی

 

 

 

 

 

تفاوت طراحی ویلا مدرن و طراحی ویلا کلاسیک

همانگونه که اشاره شد، این روزها سبک های متعددی برای طراحی و ساخت ویلاها به کار می روند که از جنبه های مختلف چون هزینه ساخت، طراحی داخلی، شکل معماری، نورپردازی و بسیاری از موارد مهم دیگر با هم تفاوت دارند. این تفاوت ها شاید برای بسیاری اهمیت نداشته باشد اما کسانی که به دنبال انتخاب بهترین سبک برای طراحی و ساخت ویلا هستند باید به آن توجه کنند. در ادامه دو سبک کلاسیک و مدرن از جنبه های مختلف با هم مقایسه شده است.

 

 

تفاوت طراحی ویلا مدرن و کلاسیک

 

 

تفاوت طراحی ویلا مدرن و کلاسیک از نظر نمای بیرونی

در طراحی نمای بیرونی در سبک کلاسیک به نوعی از طراحی رومی استفاده می شود که خصوصیات مهم آن عبارتند از: القای حس عظمت از طریق توجه به جزئیات، متقارن بودن و استفاده از سنگ. در حالی که در ویلاهای مدرن نمای بیرونی با حذف جزئیات و ساده شدن همراه است. اما با این وجود تنوعی هم در مصالحی که برای ساخت نما به کار می رود نسبت به سبک کلاسیک بسیار بیشتر است. همچنین از فرم های نامتقارن و مدرن در نمای بیرونی استفاده می شود.

 

 

در خصوص طراحی ویلا بیشتر بدانید

طراحی ویلا چیست و انواع سبک طراحی ویلا

 

 

تفاوت در مصالح به کار رفته و هزینه

در طراحی ویلاهایی مدرن اغلب از متریال‌ ها و مصالح بسیار متفاوتی نسبت به سبک کلاسیک استفاده می شود. در حالی که در سبک کلاسیک سنگ های گران قیمت و لوکس جایگاه ویژه ای دارند. متریال مورد استفاده در سبک مدرن اغلب چوب، سنگ و شیشه است، البته به ایمنی هم برای به کار گرفتن این مصالح توجه می شود. کاملاً مشخص است که هزینه ساخت ویلای کلاسیک کمی بیشتر از ویلاهای مدرن است.

 

 

تفاوت طراحی ویلا مدرن و کلاسیک

 

 

تفاوت طراحی ویلا مدرن و کلاسیک در معماری

سبک معماری یکی دیگر از تفاوت های این دو مدل ویلاست. در سبک کلاسیک اغلب از خطوط منحنی در ساخت نمای بیرونی و پنجره ها و ... استفاده می شود. در حالی که در ویلاهای مدرن شاهد استفاده از خطوط تیز و صاف هستیم. همچنین تقارن در طراحی و ساخت ویلا به سبک کلاسیک دارای اهمیت است در حالی که در سبک مدرن این امر اهمیت چندانی ندارد و شاهد استفاده از اشکال نامتقارن حتی در کلیت بنا هستیم. همچنین استفاده از ستون های متعدد و سقف بلند از مشخصات معماری ویلاهای کلاسیک است در حالی که در معماری به سبک مدرن شاهد این موارد نخواهید بود.

 

 

تفاوت در دکوراسیون داخلی ویلا مدرن با کلاسیک

همانگونه که می دانید یکی از نکات مهم در طراحی کردن ویلا، دکوراسیون داخلی است و چیدمان باید با نمای بیرونی و سبک مورد نظر هماهنگی کامل را داشته باشد. در سبک مردن تجملات جایی ندارد و سادگی مهمترین اصل در چیدمان خواهد بود. رنگ های به کار رفته برای چیدمان هم اغلب طبیعی و ملایم هستند. نورپردازی هم به صورت اغراق شده نیست. به طور خلاصه می توان گفت ویلاهای مدرن از لحاظ طراحی داخلی دارای سبکی مینیمال هستند.
در حالی که در سبک کلاسیک تجمل گرایی و زرق و برق چیدمان حرف اول را می زند که البته برای فضاهای بزرگ مناسب است. استفاده از لوسترهای بزرگ، مبلمان کلاسیک و لوکس و شلوغ بودن محیط از مهمترین ویژگی های این نوع ویلاها از نظر دکوراسیون داخلی است. همچنین استفاده از پرده های شلوغ یا لوکس و دارای طراحی خاص نیز در این ویلاها مشاهده می شود.

 

 

طراحی معماری مدرن چیست و تفاوت آن با معماری کلاسیک

 

 

سخن پایانی

اگر بین طراحی مدرن یا کلاسیک برای ویلای خود مردد هستید، بهتر است به فاکتورهای اشاره شده در متن توجه ویژه ای داشته باشید و علاوه بر آن سلیقه و بودجه مدنظر خود را نیز برای انتخاب در نظر داشته باشید.
همچنین می توانید از مشاوره گروه مهندسین مشاور چینه ایوان پردیس نیز استفاده کنید. این گروه با سابقه فعالیت در زمینه طراحی ویلا، کمک می کنند تا با توجه به نیاز و سلیقه شما یکی از این دو نوع سبک طراحی برای ویلا را انتخاب کنید.

طراحی نما, طراحی داخلی, معماری, طراحی, چینه, گروه مهندسین مشاور چینه ایوان پردیس, گروه مهندسین چینه, طراحی رومی, طراحی دکوراسیون داخلی, معماری مدرن, معماری کلاسیک, طراحی ویلا, طراحی ویلا به سبک کلاسیک معاصر, طراحی ویلا به سبک مدرن, ایده طراحی ویلا, اصول طراحی ویلا

کلیه حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به مهندسین مشاور چینه میباشد.

[ طراحی وب سایت و سئو | امپریال برند ]