تفاوت معماری مدرن و معاصر در طراحی دکوراسیون داخلی

تفاوت معماری مدرن و معاصر در طراحی دکوراسیون داخلی

کلمات معماری مدرن و معاصر در طراحی دکوراسیون داخلی اغلب به جای یکدیگر استفاده می شوند و همانند هم هستند. با این حال، این یک افسانه است، زیرا عناصری وجود دارند که یکدیگر را از یکدیگر متمایز می کنند.

طراحی دکوراسیون داخلی سبک مدرن چیست؟

طراحی دکوراسیون داخلی سبک معاصر چیست؟

شباهت های طراحی مدرن و معاصر در طراحی دکوراسیون داخلی

تفاوت معماری مدرن و معاصر در طراحی دکوراسیون داخلی

سخن پایانی

 

 

بیشتر افراد هم اصطلاحات طراحی مدرن و معاصر را یکسان می دانند و در فرهنگ لغت هم این کلمات مترادف در نظر گرفته می شوند؛ اما برای طراحان خانه و متخصصان دکوراسیون داخلی، اصطلاحات مدرن و معاصر به دو سبک طراحی متمایز اشاره دارد. سبک مدرن به اوایل تا اواسط دهه 1900 برمی گردد ولی طراحی معاصر شامل روندهای به روز و مختص زمان حال است. در حالی که این دو سبک ویژگی های مشترکی دارند، اما تفاوت هایی نیز وجود دارد که در ادامه به آنها پرداخته شده است.

 

 

طراحی دکوراسیون داخلی سبک مدرن چیست؟

سبک مدرن، طراحی و دکوراسیون داخلی ریشه در جنبش مدرنیسم دارد که از اواخر دهه 1800 آغاز شد؛ اما به طور کلی، دکوراسیون مدرن از دهه 1900 تا 1950 رواج داشت و بعدها به پست مدرنیسم تبدیل شد. در طراحی مدرن از لحاظ استراتژیک رنگهای روشن استفاده می شود.
در ساده ترین تعریف، طراحی مدرن به انعکاس هنری مدرن در فضای داخلی خانه اشاره دارد. ریشه در معماری و طراحی اسکاندیناوی و آلمان دارد و کاملاً ساده هستند. مبلمان و دکوراسیون با استفاده از مواد خنثی و رنگ های خاکی ضمن حذف جزئیات غیر ضروری، تمرکز می کنند.

 

 

نگاهی جامع به تاریخچه طراحی نما در دنیا و ایران

 

 

طراحی دکوراسیون داخلی سبک معاصر چیست؟

آنچه از آن به عنوان سبک معاصر یاد می شود، در دهه 1970 محبوب شد. در ابتدا ترکیبی از سبک ها بود قبل از اینکه به خودی خود قابل شناسایی به عنوان یک سبک مستقل شناخته شود. طراحی معاصر عناصری را از مدرنیسم و پست مدرنیسم وام گرفته است. همچنین ایده های بسیاری از سبک های دیگر مانند هنر دکو، ساختار شکنی، آینده گرایی و غیره را جمع آوری کرده است. با این حال، "سبک معاصر" همیشه در حال تغییر است با گذشت هر دهه، روند دکوراسیون روز همیشه معاصر تلقی می شود و لزوماً به یک دوره زمانی خاص گره خورده نیست. همیشه در حال تحول است که آنچه امروز اتفاق می افتد را منعکس می کند.

 

 

معماری مدرن

 

 

شباهت های طراحی مدرن و معاصر در طراحی دکوراسیون داخلی

هر دو سبک تمایل دارند تا فضاهای داخلی ساده و بدون زرق و برق با خطوط صاف و باشند. این اصل از آن جهت که به شما احساس راحتی و آرامش می بخشد، بسیار جذاب است. هیچکدام هر دو سبک معماری عناصر تزئینی یا مبلمان و پرده های سنگین را ترجیح نمی دهند؛ اما فضاهای معاصر می توانند با تغییر روند روز، این قانون را زیر پا بگذارند در هر دو سبک مبل ها، صندلی ها پاهایی در معرض دید دارند و از عناصر چوبی در این نوع معماری ها استفاده می شود.

 

 

تفاوت معماری مدرن و معاصر در طراحی دکوراسیون داخلی

مبلمان در دکوراسیون مدرن اغلب اشکال هندسی صاف و با خطوط تیز دارد، در حالی که مبلمان در دکوراسیون معاصر اشکال متمایزتری دارند و اغلب می توانند شامل مبلمان منحنی باشند.
دکوراسیون مدرن روند مینیمالیستی را دنبال می کند و می تواند شامل رنگهای خنک و سرد، بر پایه رنگ های خنثی است. در حالی که رنگ در سبک معاصر اغلب از رنگ های متضاد مانند سیاه و سفید استفاده می شود. اجزای دکوراسیون داخلی در معماری معاصر تمرکز بر روی سادگی دارند، در حالی که اجزای مدرن در عین سادگی بیشتر باید کارکردگرا باشند.
سبک مدرن، بهترین انتخاب برای صاحب خانه ای است که از زیبایی شناسی دوران 1900 تا 1950 لذت می برد. همچنین اولویت داشتن عناصر کاربردی و رنگ های گرم و طبیعی در سبک مدرن برای کسانی که دوست دارند یک تم طراحی واحد را انتخاب کنند، این گزینه بهترین است. سبک طراحی معاصر برای صاحبان خانه هایی که دوست دارند از روند به روز طراحی دکوراسیون داخلی و تزئینات آگاه باشند و تمایل دارند متناسب با زمان تغییر کنند، مناسب است.

 

 

انواع سبک های طراحی نما

 

 

سخن پایانی

سلیقه شما بهترین راه برای انتخاب یکی از سبک های معاصر یا مدرن برای طراحی دکوراسیون داخلی است. با این وجود اگر برای انتخاب مردد هستید می توانید از تیم مهندسین مشاور چینه ایوان پردیس کمک بگیرید. این تیم حرفه ای با در نظر گرفتن سلایق و بودجه شما و ارائه مشاوره راه را برای انتخاب هموارتر می کنند تا محیط داخلی زیباتر و جذابتری داشته باشید.

کلیه حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به مهندسین مشاور چینه میباشد.

[ طراحی وب سایت و سئو | امپریال برند ]