دکوراسیون آشپزخانه

زیباترین مدل های دکوراسیون آشپزخانه

دکوراسیون آشپزخانه یکی از موارد بسیار مورد توجه و مهم است که باید با دقت بررسی شود. آشپزخانه بدون شک پر استفاده ترین قسمت یک خانه است. اگرچه عموماً برای پخت و پز و شستن ظروف استفاده می‌شود، اما می‌تواند ناگهان به فضایی تبدیل شود که تکالیف کودک در آنجا انجام می‌شود یا می‌توان با بهترین دوست با تلفن گفتگو کرد و جرعه جرعه قهوه میل کرد. به این ترتیب یکی از مکان‌هایی در خانه است که باید بیشتر از همه به آن رسیدگی شود و مرتب باشد.

طراحی و دکوراسیون داخلی آشپزخانه چنانچه با درنظر گرفتن همه اصول انجام شود، از نظر روحی احساس خوبی به شما می‌دهد. در این مطلب می‌توانید با چند نکته برای رسیدن به بهترین دکوراسیون داخلی آشپزخانه آشنا شوید.

انواع دکوراسیون آشپزخانه

انواع دکوراسیون آشپزخانه

در فرآیند طراحی آشپزخانه، انواع دکوراسیون براساس بودجه، سلایق شخصی و کاربری آن مشخص می‌شود برخی از انواع طراحی‌های آشپزخانه شامل موارد زیر هستند:

آشپزخانه به سبک کانتری

آشپزخانه‌های سبک کانتری (Country style kitchens) یا آشپزخانه‌های کانتری آشپزخانه‌هایی هستند که برای افراد، خانه‌ای آرام، گرم و پرشور را ایجاد می‌کنند. پر استفاده ترین متریال به کاررفته در آشپزخانه‌های به سبک کانتری چوب است. علاوه بر این، باید از انتخاب رنگ‌های قاطع که چشم را خسته می‌کند، خودداری کرد.

در این سبک استفاده از رنگ‌های آرام انتخاب بهتری خواهد بود. شاید بتوانید با یک دسته گل تازه کمی بیشتر به این آرامش رنگ بدهید. در این نوع دکوراسیون، می‌توانید فضای یک خانه روستایی را با نان پخته شده در فر به خانه خود بیاورید.

درواقع اجاق گاز‌ها از لوازم جانبی مناسب برای آشپزخانه‌های سبک روستایی خواهند بود. لوازمی مانند تخته‌های چوبی، ترازوهای کلاسیک آشپزخانه، کابینت‌های سنتی، پرده‌های طرح دار و قاب‌های روشن اصلی‌ترین عناصری هستند که می‌توانند به این نوع آشپزخانه‌ها رنگ دهند.

دکوراسیون آشپزخانه مدرن

دکوراسیون آشپزخانه مدرن

عناصر کلیدی آشپزخانه‌های مدرن خطوط تمیز و روان، اتصالات فولادی ضد زنگ با چیدمان باز، مناسب برای سبک زندگی خانواده‌های مدرن است. به جای استفاده از چوب در رنگ‌های آرام و بی تکلف در آشپزخانه‌های سبک کانتری، سطوح براق صیقلی در آشپزخانه‌های مدرن در پیش زمینه هستند.

ترندهایی مانند استفاده شدید از کشوهای سفید و گوشه دار، کابینت با دستگیره‌های مخفی و نورپردازی با منابع مخفی دیگر عناصری هستند که حس آشپزخانه مدرن را نمایان می‌کنند.

امروزه مفهوم آشپزخانه مدرن در درجه اول براساس طراحی و سپس میزان قابلیت شناخته می‌شود ظاهری شفاف و تمیز به آشپزخانه می‌بخشد. برای داشتن یک آشپزخانه مدرن لازم نیست، محیط شلوغ باشد. برای یک دکوراسیون آشپزخانه ساده می‌توانید طراحی مینیمال بسازید و آشپزخانه‌ای رنگارنگ و شیک داشته باشید.

در طراحی دکوراسیون آشپزخانه مدرن بهتر است کاشی‌های طرح دار و رنگی را به جای کاشی‌های ساده انتخاب کنید. با انتخاب میز آشپزخانه از جنس چوب، بر ظرافت و زیبایی آشپزخانه خود بیافزایید.

آشپزخانه به سبک التقاطی

بهترین چیز در مورد آشپزخانه‌های التقاطی (Eclectic style kitchen) این است که هیچ قانون الزام آوری در آن وجود ندارد. شما می‌توانید با جمع کردن طیف گسترده‌ای از ایده‌ها که در طراحی خانه خود از آنها استفاده می‌کنید، یک آشپزخانه کاملاً منحصر به فرد و شیک طراحی کنید.

یک پالت رنگی گیرا می‌تواند در کنار سایر اکسسوری های قدیمی آشپزخانه باشد. چوب، فلز، بتن یا هر چیز دیگری که فکرش را بکنید می‌تواند در این آشپزخانه‌ به صورت متنوع استفاده شود. تنها محدودیت برای شما تخیل شما خواهد بود!

آشپزخانه‌های سبک اسکاندیناوی

وقتی صحبت از طراحی داخلی منزل می‌شود، سبک اسکاندیناوی به معنای مدرن، پر زرق و برق، شیک، کاربردی و مینیمال به ذهن طراح القا می‌شود. آشپزخانه‌های سبک اسکاندیناوی شباهت کمی به آشپزخانه‌های التقاطی دارند و بیشتر شبیه آشپزخانه‌های مدرن هستند اما البته تفاوت‌های خاصی در آنها وجود دارد.

شما می‌توانید با استفاده زیاد از رنگ‌های سفید و روشن، با چوب‌های روشن و همچنین با تکمیل این فضا به وسیله لوازم جانبی که با دقت انتخاب شده‌اند، آشپزخانه‌ای به سبک اسکاندیناوی طراحی کنید.

دکوراسیون آشپزخانه جدید

دکوراسیون آشپزخانه جدید

دکوراسیون آشپزخانه به اندازه دکوراسیون اتاق نشیمن خانه، اهمیت دارد. اگر می‌خواهید زیباترین دکوراسیون آشپزخانه جدید را بسازید، اول از همه مهم است، به عرض فضای آشپزخانه برای سهولت در انجام کارها، اندازه و کاربردی بودن کابینت آشپزخانه توجه کنند؛ برای اینکه بتوان کمک کرد که همه لوازم آشپزخانه به طور منظم قرار بگیرند.

طراحی داخلی اشپزخانه کار ساده‌ای نیست. این موضوعی است که باید به طور کامل و با جزییات مورد توجه قرار گیرد. برای دکوراسیون آشپزخانه‌های جدید و رمانتیک ترفندهایی وجود دارد که باید آنها را به ویژه به زوج‌های جوان توصیه کنیم.

اخیراً در طراحی‌های جدید آشپزخانه‌ها، ظروف آشپزخانه توکار، برای طراحی آشپزخانه ضروری هستند. به ‌تازگی ظروف آشپزخانه توکار بیشتر ترجیح داده می‌شوند زیرا عمر طولانی دارند و از نظر زیبایی ظاهری دلپذیر به نظر می‌رسند.

آشپزخانه‌های جدید در طرح‌های امروزی با خطوط تیز و سطوح براق به میدان آمده‌اند. برای آشپزخانه‌های امروزی، خطوط تیز در کابینت‌ها، کابینت‌های سفید و لوازم جانبی مشخص شده‌ای لحاظ می‌شود تا ظاهری مدرن‌تر به دست آید. علاوه بر این، شایان ذکر است که سطوح براق باید برای کانترها و کابینت‌ها ترجیح داده شود.

برای دکوراسیون داخلی آشپزخانه، سبک جزیره‌ای بدون شک یکی از شیک‌ترین دکوراسیون‌های آشپزخانه است. به لطف پیشخوانی که به صورت جزیره‌ای در وسط آشپزخانه قرار دارد، می‌توانید در فضای بزرگ‌تری از پس کارهای خود برآیید و با ظاهر مدرن به نتایج رضایت بخشی از نظر دکوراسیون و طراحی برسید.

دکوراسیون آشپزخانه کوچک

دکوراسیون آشپزخانه کوچک

در دکوراسیون آشپزخانه های کوچک، آشپزخانه‌ نوع L ایده آل ترین گزینه برای خانه‌های کوچک هستند. برای اینکه دچار سردرگمی بیش از حد نشوید، توصیه می‌شود وسایل تزئینی را در این نوع آشپزخانه قرار ندهید. قسمت L که برای تهیه غذا استفاده می‌شود می‌تواند توسط کابینت‌های چرخدار و قابل جابجایی پشتیبانی شود.

آشپزخانه‌های کوچک اغلب مکان‌هایی هستند که به سختی می‌توان به طراحی خوب دست یافت. با این حال، با برنامه ریزی دقیق و طراحی هوشمندانه، همیشه می‌توان یک آشپزخانه کاربردی و اصولی ساخت که همه عناصر لازم را با هم ترکیب کرد. فضاهای ذخیره سازی با طراحی هوشمندانه شاه کلید استفاده مناسب از همه فضاهای موجود هستند. شخصی سازی طراحی داخلی آشپزخانه و هماهنگی آن با عناصر شخصیتی شما مهمترین شرط برای ایجاد آشپزخانه‌ای است که در آن احساس راحتی می‌کنید.

 دکوراسیون آشپزخانه ایرانی ساده

دکوراسیون آشپزخانه ایرانی ساده

برای طراحی دکوراسیون آشپزخانه ایرانی ساده ابتدا به فکر انتخاب و طراحی کابینت‌های کاربردی و زیبا برای آشپزخانه باشید. برای اینکه بدانید چه تعداد کابینت لازم دارید بهتر است نیازهای فضایی آشپزخانه را در نظر بگیرید.

بهتر است با مشاهده گالری و مدل‌های کابینت ایرانی و استفاده از تجربیات معماران ایرانی داخلی یا افراد باتجربه، آشپزخانه خود را طراحی کنید. برای دیزاین یک آشپزخانه ایرانی انتخاب جنس کابینت، سبک و رنگ آنها نیز به عوامل مختلفی بستگی دارد که بهتر است بر اساس نیاز، سلیقه و بودجه اقتصادی انتخاب کنید.

به طور کلی در طراحی آشپزخانه سنتی ایرانی باید به این موارد توجه شود:

• انتخاب کاشی و سرامیک سنتی

• فرش زیبای ایرانی

• انتخاب کابینت

• طراحی آشپزخانه پنجره دار تعبیه پوشش مناسب در ورودی و بالکن

• خرید وسایل دکوری سنتی مانند ظروف سفالی و مسی

• بهره بردن از نور طبیعی کافی

دکوراسیون داخلی آشپزخانه جدید و شیک

سخن پایانی

دکوراسیون آشپزخانه که می‌توان آنجا را قلب خانه توصیف کرد، بدون شک از دکوراسیون‌های حیاتی هستند. اگرچه کارکرد اصلی آنها ایجاد فضایی مناسب برای رفع نیازهای غذایی است، اما انتظار می‌رود که آشپزخانه‌ها با کلیت خانه هماهنگ باشند.

از سوی دیگر، آشپزخانه به عنوان یک فرآیند طراحی، دشوارتر از سایر قسمت‌های خانه تلقی می‌شود. با این حال، پس از تعیین انتظارات و ایجاد برنامه عملی خود، کاملاً امکان پذیر است که از طراحی داخلی آشپزخانه لذت ببرید. علاوه بر این، می‌توانید با فکر کردن به لحظات خوشی که در آشپزخانه سپری می‌کنید، انگیزه خود را افزایش دهید، دقیقاً جایی که سلیقه خود را منعکس می‌کنید.

کلیه حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به مهندسین مشاور چینه میباشد.

[ طراحی وب سایت و سئو | امپریال برند ]