طراحی داخلی، نقشه کشی و ساخت و ساز فضاها به دست انسان، بخشی از طراحی محیطی بوده و ارتباط نزدیکی با معماری دارد. طراحی داخلی با جانمایی و برنامه ریزی فضا ها، عایق ها و پوشش ها و کفپوش ها، درب و پنجره، ورودی ها و هر آنچه که جزئی از یک سازه می باشد، سر و کار دارند/شرکت چینه ایوان پردیس

بررسی طراحی داخلی ویلا و براورد هزینه های آن

طراحی داخلی ویلا فعالیت هایی ست که در جهت افزایش کیفیت فضا های داخلی ویلا و بالا بردن تعامل ساکنین با فضا های مختلف ویلا صورت میگیرد.عوامل تاثیرگزاری در طراحی داخلی ویلا وجود دارد که در ادامه به آن ها و مهم ترین سوالات پرتکرار در حوزه ی هزینه ی ساخت ویلا خواهیم پرداخت.  

آنچه در این مقاله می خوانید عبارتند از:

طراحی داخلی ویلا چیست؟

عوامل تاثیر گذار در طراحی داخلی ویلا

انواع سبک های طراحی داخلی ویلا

طراحی داخلی ویلا شامل چه بخش‌هایی می‌شود؟

هزینه طراحی ویلا چقدر است؟

بودجه مورد نیاز برای ساخت ویلا چقدر است؟

هزینه طراحی داخلی ویلا چگونه محاسبه می‌شود؟

هزینه طراحی دکوراسیون داخلی ویلا چقدر است؟

سخن پایانی

 

 

 طراحی داخلی ویلا چیست؟

طراحی داخلی ویلا شامل کلیه ی اقداماتی میباشد که در جهت افزایش کیفیت فضا های داخلی ویلا و بالا بردن تعامل ساکنین با فضا های مختلف ویلا برای بهبود کیفیت زندگی ساکنین صورت میگیرد. به عبارت دیگر طراحی داخلی فرایندی جهت شکل بخشیدن به فضای داخلی از طریق طراحی کف، سقف و دیوارها است. در واقع طراحی داخلی به فعالیت انسان ها بسیار وابسته است و می‌توانیم آن را به صورت علم و هنر درک رفتار انسان ها تعریف کنیم. اهمیت طراحی داخلی ویلا به این خاطر است که ما زمان زیادی را در داخل ویلا صرف می کنیم و اگر کیفیت این فضا های ویلا نتواند انتظارات ما را بر آورده کند طبیعتا کارایی لازم برای ما را نخواهد داشت.
اگر طراحی داخلی ویلا با توجه به نیاز ها و خواسته های ما در ویلا طراحی شود و بتواند عملکرد های مختلف را پاسخ دهد میتواند گذران زمان در ویلا را برای ما دلچسب تر از هر زمان دیگری کند. در واقع در طراحی داخلی ویلا ضمن توجه به نیاز های فیزیکی کاربر و پاسخ به عملکرد های مختلف باید بتواند نیاز های فیزیولوژیک افراد را نیز تامین کند و آرامش و نشاط مورد نیاز آن ها را فراهم آورد.
طراحی داخلی ویلا موارد بسیاری را شامل بوده و امری چند بعدی است. از مهمترین عوامل و پارامترها در طراحی داخلی می‌توان به مواردی چون ایجاد فضاهای وسیع با در نظر گرفتن سقف‌های بلند، استفاده از نور طبیعی، طراحی و ساخت دیوارهای پیرامونی جهت جدا سازی فضاهای داخلی و خارجی و در کنار آن ایجاد قسمتی برای دسترسی به فضای بیرونی ویلا اشاره کرد.

 

 

 عوامل تاثیر گذار در طراحی داخلی ویلا

برای آنکه یک طراحی داخلی کاملا زیبا ، جذاب و کاربردی باشد باید به عوامل مختلفی توجه کرد.
اولین چیزی که بایستی موردتوجه قرار گیرد، نیاز ساکنین می باشد. در واقع طراحی داخلی فضا به این دلیل طراحی میشود که بتواند رضایت ساکنین را از ویلا بالا ببرد ، پس چه چیز مهم تر از پاسخ دهی به نیاز های آن ها از یک ویلای ایده آل و منحصر به فرد. برای این کار باید به خوبی با نیاز های مختلف و سبک زنگی اعضای خانواده آشنا شد و فضا های مختلف را با توجه به خواسته هایشان طراحی کرد.
نکته بعدی که در طراحی داخلی ویلا از اهمیت بالایی برخوردار است در واقع چیدمان فضایی ویلا می باشد. فضا ها باید به گونه ای کنار هم قرار گیرند که مکمل یکدیگر باشند و در راستای هم قرار داشته باشند. در این صورت از حداکثر عملکرد هر فضا میتوان استفاده کرد. پس این دو مورد مهم ترین عوامل تاثیرگذار در طراحی داخلی ویلا هستند.


مهم ترین عوامل تاثیرگذار در طراحی داخلی ویلا شامل شناخت نیاز ساکنین و چیدمان فضایی مکمل می باشد که جهت افزایش رضایت مندی آنان بایستی به شدت مورد توجه قرار بگیرد/شرکت چینه ایوان پردیس

 

 

 انواع سبک های طراحی داخلی ویلا:

 بیش از 20 نوع سبک در حوزه ی طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی وجود دارد که در این مقاله به چند مورد از معروف ترین آن ها اشاره خواهیم کرد:

سبک مدرن: 

حس سادگی در همه المان‌های منزل کاملا مشهود است. از ویژگی‌های بارز سبک مدرن، استفاده از اشکال هندسی مانند دایره‌ها و چهارگوش‌ها است. اشکال هندسی گوشه‌دار که نشان‌دهنده سرسخت بودن دنیای مدرن است، و اشکال منحنی نیز احساس حرکت و پویایی زندگی مدرن را نمایش می‌دهند. ترکیب این دو با هم مفهومی واضح و شفاف از مفهوم مدرنیته را بیان می کند.

سبک مینیمال:

این سبک که در جوامع امروزی بسیار ترند شده است، از سبک مدرن ساده تر است و بیشتر از رنگ های خنثی خصوصا سفید در دکوراسیون های مربوط به آن استفاده میشود که البته با استفاده از رنگ های متضاد محدود، نمای بصری متعادلی به وجود می آورد.

سبک ترنزیشنال یا انتقالی:

این سبک به عبارتی ترکیبی از سبک مدرن و سنتی می باشد مثلا استفاده از مبل هایی با پارچه های مخملی و سنتی در کنار وسایل استیل به طور واضح بیانگر این سبک است.

سبک بوهمیان:

این سبک که با نام کولی وار نیز معروف است، هیچ گونه پایبندی خاصی به قوانین ندارد و پر از طرح ها و رنگ های متنوع است و معمولا عرف و قراردادهای معمول را نقض می کند.

سبک اسکاندیناوی:

سبک اسکاندینای تجلی سادگی زندگی مردم شمال اروپا می باشد و ترکیب استفاده از عناصری چون پالت تمام رنگی سفید، چوب، نور پردازی طبیعی و پلاستیک های روشن و استیل از ویژگی های آن می باشد. این سبک به سبک مینیمال بسیار نزدیک است البته که سبک مینیمال بیشتر ویژگی های خود را از سبک اسکاندیناوی الهام گرفته است.

سایر سبک ها در مقاله ای جداگانه به صورت کامل توضیح داده خواهد شد.

 

 

 

 طراحی داخلی ویلا شامل چه بخش‌هایی می‌شود؟

برای طراحی داخلی ویلا گزینه‌ های متعددی وجود دارد که یک متخصص در حین انجام کار آنها را در نظر می‌گیرد. با به کارگیری تمامی موارد و نکات در نهایت یک طراحی زیبا به ارمغان خواهد آمد. در صورتی که بخواهیم جلوه‌ های خاصی به فضا بیافزاییم باید اصول اصلی را رعایت کنیم. در زیر به اصلی‌ ترین مواردی که یک طراحی داخلی را شامل می‌شود پرداخته‌ایم.

1.    تعادل

تعادل یعنی ایجاد هماهنگی بصری در فضا در کنار اطمینان از توزیع یکنواخت عناصر موجود در آن. می‌توان تعادل را به شکل‌ های مختلفی به دست آورد، به عنوان مثال، با استفاده از اشکال، رنگ‌ها، الگوها و حتی بافت. اگر قصد طراحی بخش داخلی ویلای خود را دارید می‌توانید با استفاده از بهره‌ گیری از موارد دلخواه خود مانند تعادل یا سایر گزینه‌ها، هزینه طراحی ویلا را به حداقل برسانید.

2.    وحدت

اصل وحدت بر حس یکنواختی یا هماهنگی در بین عناصر مورد استفاده در طراحی تاکید دارد. این گزینه شامل داشتن رنگ‌ها، الگوها یا بافت‌های مشابه، فاصله مساوی از اشیاء یا تکرار عناصر برای ایجاد یک حالت ادامه بصری است.

به بیان ساده، وقتی عناصر به دقت تنظیم می‌شوند، احساس می‌کنید که به خوبی کنار هم قرار می‌گیرند. به عنوان مثال، اگر در یک فضا اشکال و بافت‌ های متنوعی دارید، باز هم می‌توانید تنها با استفاده از یک طرح رنگ، وحدت ایجاد کنید. استفاده از عناصر ساده که در عین سادگی اصول معماری را حفظ کرده‌اند هزینه طراحی داخلی ویلا را برای شما پایین خواهند آورد.

 

رای طراحی بخش داخلی ویلا گزینه‌ های متعددی وجود دارد که یک متخصص در حین انجام کار آنها را در نظر می‌گیرد. با به کارگیری تمامی موارد و نکات در نهایت یک طراحی زیبا به ارمغان خواهد آمد. در صورتی که بخواهیم جلوه‌ های خاصی به فضا بیافزاییم باید اصول اصلی را رعایت کنیم/شرکت چینه ایوان پردیس

3.    ریتم

مغز انسان به سمت تکرار کشیده می‌شود و اشیای مشابه را به سرعت تشخیص می‌دهد؛ بنابراین، ریتم که در مورد ایجاد تکرار و کنتراست در فضای داخلی است، به ایجاد جذابیت بصری در اطراف اتاق کمک می‌کند.

4.    تاکید

این اصل تاکید می‌کند که هر اتاق به یک عنصر مرکزی به عنوان نقطه کانونی نیاز دارد و سایر موارد باید مکمل تاکید باشند به طوری که تمرکز همیشه روی آن باشد. تاکید می‌تواند یک قطعه مبلمان، یک پیانو بزرگ، یک قطعه هنری مانند یک نقاشی و یا غیره باشد.

5.    کنتراست

تضاد در طراحی داخلی زمانی ایجاد می‌شود که یکی از دو یا چند فرم بسیار متفاوت ترکیب شوند. ساده‌ ترین راه برای دستیابی به کنتراست از طریق رنگ‌ ها است. به عنوان مثال، رنگ آمیزی رنگ‌ های متضاد مانند سیاه و سفید. همچنین می‌توانید دو شکل مختلف را نزدیک به هم قرار دهید، مانند متعادل کردن یک آینه گرد با یک میز ناهار خوری مستطیلی شکل.

6.    مقیاس و تناسب

این اصل درباره هر چیزی است که به نسبت مربوط می‌شود. اندازه و ابعاد اشیاء در یک اتاق باید به طور متناسب با یکدیگر مرتبط باشد تا نامناسب به نظر نرسند.

7.    جزئیات

در نهایت، ما اصل جزئیات را داریم که بیان می‌کند که چیزهای کوچک نباید نادیده گرفته شوند. وقتی صحبت از جزئیات می‌شود، هیچ چیز آنقدر کوچک یا بی‌ اهمیت نیست. از گلدوزی روی کوسن‌ها، دستگیره‌ های روی کابینت گرفته تا چاپ‌ های قاب شده روی دیوار، هر چیز کوچکی کمی به طراحی کلی داخلی می‌افزاید.

هنگام انجام پروژه طراحی داخلی، همواره سؤالات پرتکراری درمورد بودجه ساخت ویلا و موارد مشابه وجود دارد. در اینجا به برخی از مهم‌ترین و پرتکرارترین سؤالات پاسخ داده‌ایم.

 2 روش جهت ساختار بندی هزینه های طراحی ویلا وجود دارد1-خدمات کامل معماری که معمار یا طراح از ابتدای فرایند طراحی تا تکمیل ساخت خانه برای شما کار می کند.2- خدمات پایه معماری: که فقط با فرایند طراحی و ساخت و ساز سرو کار دارد. در واقع هیچ خدماتی فراتر از نقشه‌ های لازم برای دریافت مجوز ساختمان مسکونی وجود ندارد/شرکت چینه ایوان پردیس

 

 

هزینه طراحی ویلا چقدر است؟

هزینه طراحی یک ویلا می‌تواند از چند میلیون تا قیمت‌های بالاتر متغیر باشد. روش‌های مختلفی برای ساختاربندی این هزینه‌ها وجود دارد و در بین طراحان و معماران ساختمان متفاوت است. در زیر توضیحاتی در مورد نحوه تعیین هزینه برای پروژه طراحی داخلی ویلا ارائه شده است.

·      خدمات کامل معماری

در این نوع خدمات، معمار یا طراح از ابتدای فرآیند طراحی تا تکمیل ساخت خانه برای شما کار می‌کند. خدمات کامل معماری شامل طراحی و مدیریت ساخت می‌باشد. هزینه‌های طراحی پلان خانه بر اساس درصدی از کل هزینه ساخت و ساز است. همه این موارد و دیگر خدمات به تعیین یک عدد هنگام قیمت‌گذاری کمک می‌کند.

·      خدمات پایه معماری

این نوع خدمات فقط با فرآیند طراحی و ساخت و ساز سر و کار دارد. در واقع هیچ خدماتی فراتر از نقشه‌ های لازم برای دریافت مجوز ساختمان مسکونی وجود ندارد. طراح فقط اسناد ساخت و ساز را ارائه می‌ دهد و با صاحب خانه یا با سازنده‌ای که توسط صاحب خانه تعیین می‌شود کار می‌کند. نقشه‌ ها بر اساس دلخواه صاحب خانه طراحی می‌شوند اما با جزئیات کمتری. میزان جزئیات به بودجه‌ای که صاحب خانه تعیین کرده است، محدود می‌شود. اگر افراد جزئیاتی مانند وید در طراحی ویلا یا دیگر موارد را در نظر دارند باید درباره خدمات با طراح صحبت کنند. هزینه‌ های طراحی طرح معمولاً با هزینه هر متر مربع تنظیم می‌شود.

 

 

بودجه مورد نیاز برای ساخت ویلا چقدر است؟

چهار عامل اساسی در بودجه ساخت ویلا دخیل هستند: اندازه، طراحی، ویژگی‌ها و کارایی عملیاتی.

-       اندازه شامل قسمت‌ های گرم و سرد یک گاراژ و هر ایوان یا پاسیو می‌باشد.

-        طراحی شامل شکل، تعداد طبقات و میزان فضای تلف شده در ویلا است.

-       ویژگی‌ها مواردی مانند کفپوش، کانتر، کابینت، وسایل، شومینه، آشپزخانه در فضای باز و غیره هستند.

-       کارایی عملیاتی به این بستگی دارد که سازنده چگونه ویلای خود را اداره می‌کند و چه نیازهایی دارد.

 چهار عامل اساسی اندازه، طراحی، ویژگی و کارایی عملیاتی در بودجه ی مورد نیاز برای ساخت ویلا دخیل هستند/شرکت چینه ایوان پردیس

 

 

 

هزینه طراحی داخلی ویلا چگونه محاسبه می‌شود؟

به طور کلی در طراحی ویلا یا طراحی داخلی هزینه‌ ها به یکی از 4 شکل زیر محاسبه می‌شوند:

·      بر حسب درصدی از کل هزینه

در این حالت هزینه‌ ها‌ را برحسب یک درصد محاسبه می‌کنند یعنی درصد مشخصی از کل هزینه‌ های یک پروژه به طراح پرداخت می‌شود.

·      به صورت حقوق ثابت

مطابق نام آن یک دستمزد کلی برای کل پروژه در نظر گرفته می‌شود.

·      به صورت دستمزد ساعتی

طراح بر حسب ساعت دستمزد کلی خود را محاسبه می‌کند.

·      برحسب متر مربع

طراح با توجه به متراژ یک پروژه دستمزد خود را محاسبه می‌نماید.

 

 

 هزینه طراحی دکوراسیون داخلی ویلا چقدر است؟

طراحی دکوراسیون داخلی با توجه به موارد زیر محاسبه می‌شود:

1.    محدوده پروژه

آیا به دنبال زیباسازی اتاق نشیمن خود با رنگ و دکور جدید هستید یا حمام خود را بازسازی می‌کنید؟ واضح بودن و واقع بینانه بودن در مورد آنچه می‌توان انجام داد، کلید کاهش قیمت طراحی داخلی است زیرا سطوح مختلفی از پیچیدگی و تخصص برای هر پروژه مورد نیاز است.

2.    اندازه فضا

در نظر گرفتن متراژ مربع فضایی که نیاز به طراحی داخلی دارد قطعاً بر قیمت طراحی داخلی تأثیر می‌گذارد. طراحان برای اتاق نشیمن یک خانه بزرگ نسبت به یک خانه کوچک زمان بیشتری را صرف می‌کنند تا گزینه‌های چیدمان و قطعات را شناسایی کنند.

 سخن پایانی

چینه ایوان پردیس یک گروه متخصص از معماران و طراحان هستند که در زمینه‌ های گوناگونی مانند شهرسازی، معماری، طراحی و اجرای نماهای هوشمند دو پوسته، کلاسیک و معاصر، طراحی و اجرای انواع سبک های نوین معماری و دکوراسیون داخلی فعالیت دارد. پروژه طراحی داخلی چیذر یکی از موفق ترین پروژه های این مجموعه تا به امروز بوده است. شما می‌توانید با مراجعه به سایت چینه ایوان پردیس از خدمات این شرکت بهره‌مند شوید. 

چینه ایوان پردیس را به جرات می توان  بهترین شرکت طراحی داخلی  و همچنین جزو شرکت های برتر طراحی نما نام برد. 

کلیه حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به مهندسین مشاور چینه میباشد.

[ طراحی وب سایت و سئو | امپریال برند ]