طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی منزل

طراحی داخلی با بهترین مدلهای طراحی دکوراسیون داخلی

با توجه به این که بسیاری از افراد واژگان طراحی داخلی و طراحی دکوراسیون داخلی را به عنوان مترادف در نظر می گیرند، گروه چینه ایوان پردیس تصمیم گرفت که با زبان ساده به تفاوت های این دو واژه و البته نکات مهم آن ها بپردازد تا یکبار برای همیشه این موضوع برای جامعه ی معماری و علاقه مندان به این رشته روشن شود.

مواردی که در این مقاله می خوانید عبارتند از :

طراحی داخلی چیست؟

انواع سبک های طراحی داخلی

دکوراسیون داخلی چیست ؟

تفاوت معماری داخلی و دکوراسیون داخلی چیست؟

تفاوت دکوراسیون داخلی و طراحی داخلی چیست؟

طراحی دکوراسیون داخلی چیست؟

انواع متداول طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی منزل

بازسازی و دکوراسیون داخلی

سخن پایانی

طراحی داخلی چیست؟

طراحی داخلی علمی است که نیازمند احاطه کامل بر روانشناسی محیط است و باید علاوه بر فنون طراحی بر ارگونومی، نورپردازی و رنگ شناسی و مصالح شناسی نیز مسلط باشد زیرا که موارد ذکر شده ابزار بیان طراح داخلی هستند.

طراحی داخلی فرایندی جهت شکل بخشیدن به فضای داخلی از طریق طراحی کف – سقف و دیوارها است. در واقع طراحی داخلی به فعالیت انسان ها بسیار وابسته است و می‌توانیم آن را به صورت هنر و دانش درک رفتار انسان ها تعریف کنیم.

در واقع طراحی داخلی کاربردی ترین هنری است که وجود دارد زیرا که برخلاف یک نقاش هدف اش خلق اثر هنری نیست که صرفا زیبا باشد یا مانند یک صنعتگر هدفش محصولی کاربردی باشد بلکه می‌تواند ظریف تر باشد؛ فرایندی که از معماری آغاز و به دکوراسیون داخلی ختم می‌شود .

طراحی داخلی اگر که به صورت پیشرفته صورت گیرد دارای چند وجه است که شامل : بسط و وسعت ذهنی، طرح ریزی، ابداع و پیدایش، بررسی و رسیدگی، نگرش عمومی و ارتباط با دارنده و مالک پروژه است.

یکی از حرفه هایی که با زندگی تمامی افراد جامعه در ارتباط بوده و تاثیر مستقیمی بر روی آن می گذارد، طراحی داخلی می باشد. این حرفه به عنوان یک هنر و صنعت شناخته شده در تمام جهان می باشد که جهت بهینه سازی فضا های داخلی ساختمان ها از آن استفاده می شود. همانطور که می دانید قسمت بزرگی از عمر ما در فضا های داخلی سپری می شود و بسیار از فعالیت های ما در آن صورت می گیرد. از همین رو کیفیت فضا می تواند بر انجام فعالیت های تاثیر گذاشته و نگرش، احوال و شخصیت ما را تغییر دهد.

به طور کلی بهبود عملکرد فیزیکی و روانی فضا جهت راحت سازی زندگی، از اهداف طراحی داخلی ساختمان می باشد و بدون آن، فضای معماری قابل استفاده نخواهد بود و یا کارآیی لازم و بهینه را نخواهد داشت. طراحی داخلی مربوط به قشر خاصی از جامعه نمی شود و برای تمامی جامعه و طبقات موجود در آن اهمیت داشته و مفید خواهد بود.

طراحی داخلی به ما نشان می دهد که چگونه می توان از محیطی ۶۰ متری، نهایت استفاده را کرده و چگونه و از چه وسایلی برای پر کردن این محیط استفاده کرد. از همین رو طراحی داخلی با طیف گوناگونی از عناصر و مولفه ها همچون فرم، نور، رنگ، بافت، کف، سقف، دیوار، عناصر کارکردی و تزیینی و مبلمان را در بر می گیرد به طوری که تمامی این عناصر باید به صورت هماهنگ و متناسب در یک طرح مرتبط و خوشایند قرار بگیرند.

در تعریفی دیگر می توان طراحی داخلی را حد واسطی میان معماری و طراحی در نظر گرفت و از همین جهت آن را از جنبه های کاربردی، ساختاری، فنی، طراحی تجسمی و جنبه های بصری و زیبایی شناسایی کرد.

طراحی داخلی چیست؟

انواع سبک های طراحی داخلی

طراحی داخلی مدرن 

طراحی داخلی مدرن یک سبک طراحی داخلی است که بر اساس استفاده از فضاهای باز، طرح های ساده و کاربردی، استفاده از مصالح صنعتی و طرح های خلاقانه برای ایجاد یک فضای زندگی مدرن و آرامش بخش است.

طراحی داخلی مینیمالیست

طراحی داخلی مینیمالیستی یک سبک معاصر است که به استفاده از طراحی های ساده و فضاهای باز تاکید زیادی دارد. در این سبک، استفاده از اجسام و مواد اصلی با تزئینات کمتر، فضاهای باز، و رنگ‌های نیمه تازه به طراحی‌ها اهمیت داده می‌شود. 

طراحی داخلی کلاسیک

طراحی دکوراسیون داخلی کلاسیک از تاریخ و فرهنگ‌های گذشته الهام گرفته است. رنگ‌های گرم ، مبلمان با کاورهای پارچه‌ای با الگوها و طرح‌های مختلف، و کمد‌ها و قفسه‌های نمایشی با جزئیات منحصربه‌فرد از ویژگی‌های دکوراسیون کلاسیک است که باعث می‌شود فضای داخلی یک خانه به یک اثر هنری زنده تبدیل شود.

از دیگر سبک های طراحی داخلی می توان به سبک روستیک، سبک معاصر، سبک صنعتی و سبک ترانزیشنال اشاره کرد. برای آشنایی بیشتر با هر کدام از این سبک ها پیشنهاد می کنیم صفحه انواع سبک دکوراسیون داخلی را حتما بخوانید.

دکوراسیون داخلی چیست؟

دکوراسیون داخلی و هنر دیزاین فضای معماری ،‌ هنر خلق و آفرینش فضایی ست که انسان در آن زیست می کند، اما در حالت کلی برای اینکه بدانید مفهوم این واژه چیست لازمست بدانید که این هنر، به لحاظ آنکه با زندگی روزمره انسان سروکار بسیار دارد و تاثیرات مستقیم بر سلامت روانی و عملکرد افراد دارد،‌ بایستی به لحاظ کاملا علمی و اصولی آموخته شود.

فضایی که به اصطلاح “دکور شده” نامیده می شود، اگرچه با عملکردهای تعریف شده انسان سازگار است، اما صرفا کارآمد بودن و کاربردی بودن مبلمان و چیدمان نیست که در آن لحاظ شده ، بلکه زیبایی ، نظم و تعلق خاطر نیز بدان معنا میدهد.

یک نکته مهم در طراحی و دکوراسیون داخلی ،‌توجه به هویت مخاطب و درخواست های اوست و این هنر دکوراتور است که بتواند طوری به سلیقه مخاطب توجه کند که اصول زیباشناسی و شاید بتوان گفت جنبه های معنوی و روانی ، تامین شوند و در عین حال، ‌عملکردها به شیوه ای صحیح شکل گیرند.

چند نمونه دکوراسیون داخلی منزل (پروژه منزل خانم احمدی)

پروژه طراحی دکوراسیون داخلی خانم احمدی

دکوراسیون داخلی خانه خانم احمدی

طراحی فضای داخلی خانه

چیدمان داخلی خانه

 

شرکت طراحی دکوراسیون داخلی چینه ایوان پردیس با دارا بودن مهندسین مجرب و حرفه ای در زمینه بازسازی و دکوراسیون داخلی در خدمت شماست. برای ثبت سفارش می توانید با شماره 22809746 تماس بگیرید.

 

اجرای دکوراسیون داخلی منزل

طراحی دکوراسیون داخلی مسکونی

طراحی داخلی سالن نهارخوری

تفاوت معماری داخلی و طراحی داخلی چیست؟

“معماری داخلی” و “طراحی داخلی” دو عبارت هستند که از لحاظ کاربردی بسیار به یکدیگر شباهت داشته و حتی کارفرمایان این دو را به اشتباه جایگزین هم می دانند.
یک طراح داخلی برای بازسازی هر فضا (مسکونی- تجاری) قطعاً به مشورت و نظارت یک معمار داخلی نیاز دارد. زیرا یک مهندس معمار داخلی است که اشراف کامل بر مباحثی همچون ایمن‌سازی، قوانین و مقررات ساختمان، هنر طراحی، طراحی صنعتی و علم معماری دارد.
معماری داخلی به تعریف ویکی پدیا:« طراحی فضایی است که توسط مرزهای ساختمانی ساخته شده‌است. همچنین می‌تواند طراحی نخستین نقشه برای استفاده، طراحی تجدی برای تغییر دادن طرح، یا تجدید نظر کردن در مورد طرح و استفاده‌های مطابق نیاز نیز باشد.» معماری داخلی ( Interior architecture) در حوزه‌های مختلف به یک میزان توجه و دقت دارد.

جامعه “طراحان داخلی آمریکا (ASID)” طراحی داخلی را چنین تعریف کرده‌اند:« متخصصی برای طراحی فضاهای داخلی، با عملکرد و کارایی بالا که تخصص خود را از طریق آموزش‌های رسمی کسب کرده‌است.» مهم ترین بخش حرفه‌ی یک (interior designer) ، داشتن هنر و درک خواسته ها و نیاز مردم از یک فضا و تغییر آن به سمت و سوی خلق فضای کاربردی، آرامش بخش و زیبا است. طراحان داخلی وظایف و مسئولیت های متفاوتی دارند برخی از وظایف آن‌ها عبارتند از:

1. یک طراح داخلی به‌سرعت با کارفرما ارتباط موثر برقرار می‌کند و خواسته های او را به شیوه‌ای کاملاً حرفه ای و فنی اجرا می‌کند.

2. یک طراح داخلی مسئولیت انتخاب و چیدمان لوازم منزل و مبلمان، رنگ، نور و… را هم می‌تواند انجام دهد. در حقیقت این بخش در حوزه‌ی کاری دکوراسیون داخلی است ، ولی یک طراح داخلی قادر به انجام آن است.

تفاوت معماری داخلی و طراحی داخلی چیست؟
3. یک طراح داخلی باید مهارت های نرم افزاری کامل و جامع همچون (CAD)، (۳D Home Design)، (RoomSketcher) و حتی (AutoDesk) را داشته باشد و بتواند نقشه‌های دو بعدی و سه بعدی طراحی و ارائه دهد.

همان طور که قبلاً هم اشاره شد باتوجه به تشابه زیاد حوزه‌ی فعالیت معماری داخلی و طراحی داخلی این دو اصطلاح گاهی در زیر گروه یکدیگر قرار می‌گیرند. اما اگر به بررسی، فعالیت و وظایف هرکدام از آن ها بپردازیم، می‌توانیم تفاوت کار این دو با یکدیگر را متوجه شویم.

یک مهندس معمار داخلی باید ساختار مواد و مصالح را بشناسد و پیشنهاد استفاده از هر مصالح را با توجه به سبک و فضای کاربردی بدهد. نیازهای پروژه را مرور کند، طراحی را با توجه به بودجه کارفرما و قوانین و مقررات انجام دهد. باید به نرم افزارهای معماری و نرم افزارهای طراحی مسلط باشد تا بتواند به بهترین نحو طرح خود را به کارفرما ارائه داده و از آن دفاع کند.

در حالی که وظیفه طراح داخلی صرفاً خلق یک اثر هنری نیست که تنها از منظر زیبایی‌شناسی مورد نقد و بررسی قرار بگیرد. از طرفی دیگر یک کار کاملاً خشک فنی و مقرراتی هم نیست، بلکه دشوارتر و ظریف تر از این دو است. چون باید هر دو نقش را ایفا کند، اما هیچ کدام از آنها هم نباشد! به‌ طور مثال تفکیک فضاهای داخلی به فضاهای کوچکتر همچون اتاق خواب، آشپزخانه، نشیمن، پذیرایی و … در حوزه‌ی فعالیت معماران داخلی است. علاوه‌ بر این کف‌سازی، تغییرات سازه‌ای در بنا، لوله کشی، جابه‌جایی دیوار و…. را هم یک معمار داخلی سازمان‌دهی کرده و انجام می‌دهد. کارهای اجرایی بعدی به ترتیب با “طراح داخلی” و “دکوراسیون داخلی” است.

اگر قصد دارید پس از کف‌سازی داخلی منزل، آن را کفپوش کنید و یا کفپوشش را تغییر دهید باید از یک طراح داخلی کمک بگیرید. طراح داخلی با توجه به مسائلی همچون انتقال صدا و خواص صوتی کفپوش، اشتعال پذیری، محل خروج گاز، الزامات الکترسیته ساکن و… نوع مناسب کفپوش را به شما پیشنهاد می‌دهد.

تفاوت دکوراسیون داخلی و طراحی داخلی چیست؟

دو عبارت طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی در طراحی و بازسازی منزل معمولا به غلط به جای یکدیگر مورد استفاده قرار می گیرند. گرچه هر دو بخش های مشترکی با هم دارند و هدف همه آنها بهبود کیفیت زندگی از طریق بهبود فضاست ، اما مترادف هم نیستند. طراحی داخلی منزل و دکوراسیون داخلی منزل دو واژه ای هستند که معمولا با یکدیگر اشتباه گرفته می شوند اما حقیقت این است که واقعا نمی توان این دو واژه را به جای هم به کار برد. شباهت های زیادی بین این دوشغل وجود دارد، آنقدر که سخت است بتوان گفت مرز مشخص بین این دو حرفه چیست. اگرچه با این حال، کمی بیش از یک تفاوت ناچیز بین آنچه که یک فرد را طراح داخلی می کند و آنچه که یک فرد را دکوراتور داخلی می کند، وجود دارد.

با توجه به اینکه پیشتر در مورد معنی طراحی داخلی با شما صحبت کردیم بهتر است برای ایجاد تفاوت بین طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی به بیان معنی دکوراسیون داخلی اشاره نماییم و سپس خود شما تفاوت طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی را به خوبی متوجه خواهید شد:

تفاوت دکوراسیون داخلی و طراحی داخلی چیست؟

طراحی دکوراسیون داخلی چیست؟

طراحی دکوراسیون داخلی توسط دکوراتور صورت می گیرد. دکوراتور به دور از قواعد مهندسی و طراحی معماری صرفا کار چیدمان تزئینات داخلی و انتخاب رنگ متریال و پارچه ها، پرده ها، تابلو ها و.. را بر عهده دارد. دکوراسیون داخلی به هنر و دانش ساخت فضای داخلی دلپذیرتر و کاربردی تر برای ساکنان آن اشاره دارد. هر کس که تا به حال خانه یا محل کار خود را تزئین کرده است ، به نوعی در طراحی داخلی شرکت کرده است. این هنر یک موضوع محبوب در برنامه های تلوزیونی نیز می باشد. همچنین وقتی این مطلب را سرچ کردید حتما می دانید که یک سرگرمی محبوب برای بسیاری از شماها است زیرا نیاز به مدرک خاصی برای تزئین خانه خود ندارید. دکوراسیون داخلی حلقه اتصال بین دو علم معماری و طراحی داخلی است. این رشته از یک طرف مانند علم معماری با ساختمان و اجزاء و عناصر تشکیل دهنده آن ارتباط دارد و از طرف دیگر همانند طراحی داخلی بر فضاهای داخلی تمرکز می کند.

ممکن است طراح داخلی، کار چیدمان و دکوراسیون داخلی را انجام دهد اما عکس این موضوع صادق نیست و دکوراتور نمی تواند به طراحی داخلی بپردازد بلکه برای این کار حتما نیاز به اخذ مدرک است طراح داخلی با مشاوره معمار پروژه حتی قادر به تغییر طراحی معماری نیز میباشد مثلا ممکن است برای طراحی داخلی ایده آل یک دیوار را جابجا نماید.

هدف از طراحی دکوراسیون داخلی

با این تفاسیر می‌توان گفت که طراحی دکوراسیون داخلی به عنوان یک دانش محسوب می‌شود و با استفاده از آن در مکان های مختلف می توان اهداف بسیار مهمی را دنبال کرد. به طور مثال طراحی دکوراسیون داخلی مغازه ها و فروشگاه ها می تواند باعث جلب و جذب بیشتر مشتری شود. همچنین طراحی دکوراسیون داخلی محیط های اداری باعث ایجاد یک فضای امن برای کارمندان می‌شود و با احساس راحتی که در آنها ایجاد می‌کند راندمان کار را بالا میبرد . طراحی دکوراسیون داخلی بیمارستان ها باعث کاربردی تر شدن فضا، ایجاد یک محیط آرام برای کادر درمانی و بیماران می‌شود و در خانه های مسکونی یک فضای راحت، گرم و پر از آرامش و صمیمیت را فراهم می‌کند. همچنین در قسمت های عمومی مثل مترو و اتوبوس و غیره می‌توان باعث رفع نیاز افراد استفاده‌کننده شد.

انواع متداول طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی منزل :

  • طراحی داخلی آپارتمان

  • طراحی دکوراسیون داخلی منزل

  • طراحی دکوراسیون داخلی اتاق خواب

  • طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی اتاق کودک

  • طراحی داخلی پذیرایی و نشیمن

  • طراحی داخلی اداری مدرن

  • طراحی داخلی ویلا

  • طراحی دکوراسیون داخلی آشپزخانه

  • دکوراسیون داخلی خانه های کوچک

طراحی داخلی آپارتمان

طراحی داخلی آپارتمان یا طراحی داخلی منزل، فرایندی است که به کمک طراحی فضا و انتخاب مناسب تزئینات، مبلمان، نورپردازی و لوازم دیگر، زیبایی و کاربردی بودن فضاهای داخلی منزل را بهبود می‌بخشد. برای شروع طراحی داخلی منزل، می‌توانید از مراحل زیر پیروی کنید:

1- انتخاب سبک داخلی: انتخاب سبک داخلی برای منزل خود بسیار مهم است. می‌توانید از سبک‌های مختلفی مانند کلاسیک، مدرن، صنعتی، کشوری و... استفاده کنید.

2- بررسی فضا: بررسی فضای منزل شما بسیار مهم است. باید ابعاد و محل قرارگیری درهای منزل را بررسی کنید.

3- انتخاب رنگ: رنگ‌های دیوار، کف و سقف، می‌تواند تاثیر بسیاری در ظاهر کلی فضای داخلی منزل داشته باشد.

4- انتخاب مبلمان و لوازم دیگر: انتخاب مبلمان، زیرانداز، پرده و سایر لوازم دیگر نیز بسیار مهم است.

طراحی دکوراسیون داخلی منزل

طراحی دکوراسیون داخلی منزل، هماهنگ‌سازی اجزای داخلی خانه است که با هدف زیباتر شدن و ایجاد یک فضای گرم و دل انگیز در فضای خانه می باشد. خصوصا در خانه های کوچک و نقلی آپارتمانی امروزی با استفاده از طراحی درست دکوراسیون داخلی منزل می‌توان این فضا را بهینه سازی کرد و با ایجاد هماهنگی بین اجزا، رنگ ها و وسایل، جلوه‌ گری آنها را بیشتر کرد.

طراحی داخلی آپارتمان و طراحی دکوراسیون داخلی منزل

نقل مکان به خانه های جدید همیشه برای افراد یک خانه پر از هیجان و جذابیت است، اما گاهی اوقات نحوه چیدمان دکوراسیون خانه تبدیل به یک دغدغه برای افراد آن خانه، خصوصا خانم خانه می شود و شما باید تصمیم بگیرید که وسایل خود را در محیط جدید و فضایی که مشاهده می کنید به چه نحوی چیدمان کنید تا یک فضای مناسب را فراهم بیاورید و طوری طراحی دکوراسیون خانه را انجام دهید که بازتابی از شخصیت و احساس و سلیقه شما باشد.

علاوه بر آن در این خانه احساس شادی و خوشحالی و راحتی داشته باشید. برای این کار شما نیاز دارید که نکات مهم در رابطه با طراحی دکوراسیون داخلی منزل را بدانید و وسایل مختلف از جمله مبلمان و رنگ دیوارها و بافت آن ها را به خوبی انتخاب کنید تا در هماهنگی با یکدیگر باشند و با یک نقشه از پیش تعیین شده وسایل را درست در سر جای خود قرار دهید و مرحله به مرحله مثل یک طراح داخلی حرفه ای، کار طراحی و دیزاین منزل خود را انجام دهید.

ترفندهای چیدمان دکوراسیون داخلی منزل

برای اینکه طراحی دکوراسیون داخلی منزل به بهترین نحو ممکن انجام شود، باید فاکتورهای مختلفی مد نظر قرار گرفته شود تا در نهایت با کمترین مشکل و سریع ترین و کوتاه ترین زمان و با کمترین هزینه ها بهترین و مثبت ترین تغییرات در فضای دکوراسیون داخلی خانه ها انجام شود.

یکی از این فاکتورها که مهمترین آن نیز می باشد، نقش مبلمان در دکوراسیون داخلی است. زیرا مبل ها در دکوراسیون داخلی خانه ها در این روزها نقش بسیار مهمی را ایفا می کنند و عضو لاینفک دکوراسیون‌داخلی محسوب می شوند. پس باید در انتخاب آنها دقت زیادی داشته باشید تا با هماهنگی سبک و همخوانی روکش و طرح مبل با رنگ دیوارها و سایر وسایل هماهنگی بیشتری در خانه ایجاد کنید.

ترفندهای چیدمان دکوراسیون داخلی منزل
از دیگر فاکتورهای مهم در دکوراسیون داخلی انتخاب قاب عکس ها و قاب های هنری متناسب با فضای خانه و روحیه ای است که در داخل خانه برقرار است. بهتر است هر تابلویی که برای زیبایی دکوراسیون خانه انتخاب می کنید در هماهنگی با سایر قسمت ها باشد.

از پارامترهای مهم دیگری که در طراحی دکوراسیون داخلی مکان‌های مسکونی و سایر محیط ها باید به آن توجه شود، نورپردازی و تاثیر نور و روشنایی در دکوراسیون می باشد؛ زیرا این نورپردازی می تواند به کمک نورهای طبیعی لوسترها انجام شود و اگر قرار است از نورهای مختلف در ساختمان استفاده شود، بهتر است در بهترین مکان ممکن قرار بگیرند و سبک شاخه های نوری با سبک کلی دکوراسیون منزل در تناسب و هماهنگی باشد و میزان نور در مکان های مختلف با توجه به نیاز هر قسمت باشد. همچنین رنگ نور متناسب با سلیقه و حس و حال فضا انتخاب شود. برای پایین آوردن کنتراست نور می توانید از نورهای تو کار هم در قسمتهای مختلف مانند آشپزخانه استفاده کنید.

نکات دکوراسیون داخلی در خانه نوساز چیست؟

اغلب، پروژه‌های نوساز برای دکوراسیون داخلی گزینه‌های بهتری هستند، چون با دید بازتری انتخاب شده‌اند و نکات اصلی در آن‌ها مدنظر قرار گرفته است. فضای خالی و دست‌نخورده‌ای که مثل یک کاغذ سفید منتظر است ما آن را با طرحمان قشنگ‌تر کنیم. معمولا نکات دکوراسیون داخلی خانه نوساز به‌صورت زیر است:

• تعیین و تفکیک فضاها در صورت نیاز؛ مثلا تفکیک نشیمن و پذیرایی و غذاخوری یا اتاق‌های خواب اختصاصی بچه‌ها
• فهرست نیازها و سلایق اعضای خانواده
• انتخاب سبک مدنظر
• انتخاب اجزای اصلی مثل پوشش دیوارها یا سقف (البته این قسمت جزو طراحی داخلی محسوب می‌شود اما برای کامل بودن موضوع این را ذکر می‌کنیم)
• اندازه‌گیری دقیق فضاها
• جمع‌آوری نمونه‌های تصویری
• خرید وسایل برحسب نیاز و گنجایش فضا و سبک انتخابی
• چیدمان اصولی

نکات دکوراسیون داخلی در خانه‌ی بازسازی شده چیست؟

معمولا پروژه‌ طراحی داخلی خانه از چندین بخش تشکیل می‌شود و بودجه باید بین این بخش‌ها تقسیم شود. به همین دلیل ممکن است تفاوت‌هایی با یک پروژه نوساز داشته باشد. در تمامی پروژه‌های بازسازی، اولین کار رفع ایرادات و تعمیرات است. اگر نقشه فضا نیاز به تغییر داشته باشد، باید انجام شود و نهایتا نوبت به دکوراسیون داخلی می‌رسد. براساس حرفی که اول زدیم اینجا اولویت‌بندی اهمیت زیادی پیدا می‌کند. پس شما باید ببینید در این پروژه چه کاری برایتان اهمیت دارد:
• رفع ایرادات و تعمیرات
• طراحی مجدد اجزایی مثل کابینت و کمد و ….
• طراحی و تعویض سقف کاذب و کف‌پوش و …
• تغییر ظاهر خانه مثل رنگ دیوار، کاغذ دیواری یا کابینت و …
• عوض کردن مبلمان یا نه صرفا تغییر حس و حال خانه که با تغییری در نحوه چیدمان یا بازسازی قطعاتی از مبلمان و استفاده مجدد از آن‌ها
• اضافه کردن عناصر تزئینی با توجه به طراحی جدید دکوراسیون

 چند ترفند در طراحی دکوراسیون داخلی اتاق خواب

اتاق خواب یکی از قسمتهای مهم خانه است و امن ترین بخش یک خانه به حساب می‌آید. به همین خاطر دکوراسیون و چیدمان آن اهمیت زیادی پیدا می‌کند. با طراحی یک دکوراسیون و دیزاین اصولی می‌توان اتاق خواب را به گوشه دنجی برای استراحت، مطالعه، تماشای فیلم و …تبدیل کرد. برای داشتن یک اتاق خواب راحت و آرامش بخش می‌توانید از نکاتی که ما برای شما خواهیم گفت استفاده کنید.

1. استفاده از فرش در دکوراسیون داخلی اتاق خواب

همیشه این سوال وجود دارد که برای اتاق خواب چه فرشی بخریم ؟ فرش اتاق خواب چه اندازه باشد ؟ و سوالاتی مانند این. در واقع فرش ها به فضا بعد می دهند. استفاده از یک فرش در اندازه مناسب می تواند حس امنیت اتاق خواب شما را بیشتر کند. همچنین در زمستان که کف اتاقها سرد و خشک می شود وجود یک فرش گرمای بیشتری به اتاق می‌بخشد. برای داشتن یک دکوراسیون خیره کننده فرشها را متناسب با پالت رنگی اتاق انتخاب کنید. پیشنهاد میکنیم که رنگ فرش را با یکی از موارد؛ پرده اتاق خواب، رنگ دیوار و یا رو تختی هماهنگ کنید. فرش‌های وینتیج یا کهنه‌¬نما گزینه مناسبی برای دیزاین و دکوراسیون اتاق‌¬های خواب با سبک مدرن می‌باشند. فرش اتاق خواب باید نرم باشد بهتر است از فرش‌هایی با بافت سفت مانند جاجیم و موکت‌های نمدی استفاده نکنید.

استفاده از فرش در دکوراسیون داخلی اتاق خواب
انتخاب اندازه فرش بسیار مهم است و باید المان‌های مختلفی را در نظر بگیرید. یکی از این موارد اندازه اتاق و تختخواب است، اندازه فرش باید به گونه‌ای باشد که زیر تخت و قسمتی از اطراف آن را بپوشاند تا هنگام بیرون آمدن از تخت پای شما کف سرد و سخت اتاق را لمس نکند. اگر از فرش های کوچک استفاده می‌کنید بهتر است آن را پایین یا کنار تخت پهن کنید.

فرش‌ داخل اتاق جنبه تزیینی هم دارد بنابراین بهتر است در انتخاب سبک و رنگ آن دقت کنید تا با دکوراسیون اتاق خواب شما همخوانی داشته باشد. اگر دیزاین اتاق خواب شما سنتی و کلاسیک است بهتر است از فرشهای دست بافت ابریشم یا طرح سنتی استفاده کنید و اگر سبک دکوراسیون اتاق خواب مدرن و مینیمال است بهتر است، فرش‌های مدرن با رنگهای خنثی را خریداری نمایید.

2. استفاده از آباژور و ریسه نور در دکوراسیون اتاق خواب

نور یکی از عناصر اصلی در طراحی و دیزاین اتاق خواب است. نورپردازی اصولی می¬‌تواند فضای اتاق خواب شما را سرشار از آرامش کند. طراحی دکوراسیون اتاق خواب پنجره دار به نورپردازی کمتری نیاز دارد و نورها بیشتر جهت مطالعه در شب طراحی می‌شود. در اتاق خواب‌های کوچک و کم نور، نور غیرمستقیم یکی از مهمترین قسمت¬های دکوراسیون داخلی اتاق خواب محسوب می¬‌شود. علاوه بر لوستر موجود در اتاق، از نورهایی مثل آباژور، نورهای مخفی و یا ریسه های کم نور استفاده کنید. با اینکار نور را به اطراف پراکنده می¬‌کنید و موقع استراحت نور سقف چشمانتان را اذیت نمی کند. نورهای ملایم اتاق خواب، آرامش را به شما القا می‌کند و خواب راحتی خواهید داشت.

دیگر زمان استفاده از آباژورهای قدیمی کنار پاتختی گذشته است، اگر علاقمند به سبک مدرن هستید و می‌خواهید طراحی اتاق خواب مدرن و یک دیزاین خاص داشته باشید به جای آباژور از آویزهای نور کنار تخت خواب استفاده کنید. آویزهای نور با تنظیم ارتفاع و میزان نور، روشنایی مناسبی جهت استراحت و مطالعه برای شما ایجاد می‌کنند. از لحاظ بصری هم آویزهای نور بسیار زیبا هستند و از طراحی‌های متنوعی برخوردارند به همین دلیل با هر سلیقه‌ای هماهنگ می‌شوند.

3. یک گوشه دنج با صندلی ایجاد کنید.

برای داشتن یک اتاق خواب دو نفره که در عین سادگی شیک هم باشد، ایده های زیادی وجود دارد. یکی از این ترفندها این است که می توانید یک نیمکت در پایین تخت خود داشته باشید تا دکوراسیون اتاق خواب شما را تکمیل کند. دو صندلی زیبا و راحت در کنار پنجره در نظر بگیرید تا فضای دو نفره دلنشینی ایجاد کند. جایی را برای خود تعبیه کنید که بتوانید کتاب بخوانید و از منظره بیرون لذت ببرید. یک میزگرد کوچک جایی برای خوردن قهوه صبحگاهی آرامش شما را دو چندان می‌کند. در طراحی دکوراسیون خواب مستر نیز به دلیل متراژ بالا چنین فضایی در نظر گرفته می‌شود.

نیمکت‌های زیر پنجره که هم جایی برای استراحت در کنار پنجره و منظره منزل هستند هم از لحاظ کاربردی، دارای کشو و کمد هستند و به جادار شدن اتاق شما کمک می‌کند. در دکور اتاق‌ خواب‌هایی که در قسمتی از کنار پنجره قناسی دارند معمولا از این ترفند استفاده می‌کنند تا کجی دیوار را بپوشانند.

طراحی داخلی اتاق کودک و چند نکته مهم در طراحی داخلی اتاق کودک

دکوراسیون اتاق کودک روی روحیه او خیلی تاثیر دارد. اگر طراحی داخلی اتاق کودک درست انجام نشود، روند شکل گیری شخصیت وی با مشکل مواجه می شود. محیط اتاق کودک باید به گونه ای طراحی شود که باعث شکوفایی و پرورش استعدادهای او شود و از انزوا و پرخاشگری او جلوگیری کند.. این فضا باید در عین داشتن یک فضای استاندارد، محیطی شاد داشته باشد. استانداردهای خاصی برای طراحی اتاق کودک به کار می روند که شاید برخی والدین به آن توجه کمی داشته باشند. چیزی که باید در طراحی دکوراسیون اتاق کودک مورد توجه قرار دهید، استفاده از رنگ های شاد است. برای طراحی دکوراسیون اتاق کودکان باید مثل خود آن ها فکر کنید و کودکانه تصمیم بگیرید.
همان طور که برای طراحی داخلی فضاهای دیگر منزل، مثل پذیرایی، نشیمن و آشپزخانه از نظر شما استفاده می شود، خوب است برای طراحی داخلی اتاق کودک با توجه به سلیقه کودکتان تصمیم بگیرید. بچه ها خودشان بهتر می توانند بگویند چه طرح و رنگی را برای دکوراسیون اتاقشان ترجیح می دهند. به هر حال، کسی که قرار است بیش ترین زمان خود را در این اتاق سپری کند، کودک شماست. ممکن است نحوه دکوراسیون اتاق کودک از نظر خیلی ها یک امر سلیقه ای باشد، اما نمی توان استانداردها و اصول طراحی آن را نادیده گرفت.

طراحی داخلی اتاق خواب کودک
سعی کنید در طراحی داخلی اتاق کودک از طرح ها و ایده هایی که باعث ایجاد آلودگی بصری می شوند، استفاده نکنید. مثلا عروسک های بیش از حد به کار نبرید. شلوغ بودن فضای اتاق کودکان روی روحیه آن ها تاثیر بدی دارد و آرامششان را می گیرد. خود شما هم نمی توانید در چنین فضایی آرامش داشته باشید یا استراحت کنید. یادتان نرود که اتاق خواب، فضایی برای استراحت و خوابیدن است و اگر دکوراسیون آن بیش از حد شلوغ باشد، عملکرد خود را از دست می دهد. بنابراین، تا حد امکان سعی خود را به کار بگیرید تا فضایی که طراحی می کنید، آرامش بخش باشد.

شاید این موضوع کم تر بین والدین شناخته شده باشد، اما سلامت اتاق خواب کودک از نکات مهمی است که باید در طراحی داخلی آن منظور شود. همان طور که برای خرید مبلمان و وسایل اتاق کودک وسواس به خرج می دهید، باید روی سلامت اتاق نیز حساس باشید. کاغذ دیواری های نامناسب باعث می شوند گرده های ریز در فضا پخش شوند. این گرده ها برای ریه کودکان مضر هستند. سعی کنید به کیفیت کاغذ دیواری اتاق کودک توجه کنید. در چیدمان این اتاق از الیاف طبیعی استفاده کنید، زیرا این الیاف باعث ایجاد حساسیت در کودکان نمی شوند. پس ایجاد یک فضای سالم از ایجاد فضایی زیبا مهم تر است.

در انتخاب رنگ برای دکوراسیون اتاق کودک، علاوه بر به کار بردن رنگ های شاد سعی داشته باشید بیش تر به سراغ تم های ملایم تر بروید. برخی رنگ ها برای اتاق خواب کودکان مناسب نیستند. مثلا برخی رنگ های تیره و کدر باعث افسردگی بچه ها می شوند و برخی رنگ های تند سبب پرخاشگری آن ها می گردند. استفاده از رنگ لیمویی، سبز روشن، آبی آسمانی و دیگر رنگ های ملایم برای این فضا مناسب است. یادتان باشد لزومی ندارد رنگ دکوراسیون اتاق کودک را با دیگر فضاهای منزل ست کنید. می توانید در این فضا از رنگ های شاد و زنده استفاده کنید. اگر دوست دارید از کاغذ دیواری طرح دار استفاه کنید، فقط یک جبهه را به آن اختصاص دهید.

نور طبیعی در طراحی داخلی اتاق کودک خیلی اهمیت دارد. سعی کنید اتاقی را به کودکتان اختصاص دهید که نور مناسبی دارد. شاید بپرسید علت اهمیت نور طبیعی چیست؟ نور طبیعی در رشد بچه ها تاثیر خیلی زیادی دارد. اگر اتاق کودکتان نور طبیعی دارد، باید به هر نحو که شده، حداکثر استفاده را از آن ببرید. انتخاب پرده نیز در این رابطه خیلی مهم است. شما باید پرده اتاق کودک را از میان انواع کرکره انتخاب کنید. با این پرده ها می توان نور اتاق را راحت تنظیم کرد. در صورتی که می خواهید از پرده های پارچه ای بهره بگیرید، مدلی را انتخاب کنید که الیافش طبیعی است. بهتر است برای پرده های پارچه ای آستر هم در نظر بگیرید تا در طول روز آن را کنار بزنید. نور طبیعی کمک می کند کودکان برای کارهای خود روشنایی مناسبی در اختیار داشته باشند. فراموش نکنید جلوی پنجره ها توری بزنید تا حشرات وارد نشوند.

طراحی داخلی پذیرایی و نشیمن:

دکوراسیون داخلی پذیرایی عامل زیبا و منظم دیده شدن منزل و یا محیط کار شما می باشد. دکوراسیون اجرای یک دکوراسیون داخلی سبک های متفاوتی اجرا می شود و کاملا به سلیقه افراد بستگی دارد که کدام یک از سبک ها را به کار ببرند. از مهمترین و کاربردی ترین این سبک ها می توان به دو سبک کلاسیک و مدرن اشاره کرد. در ابتدا به بررسی دکوراسیون داخلی کلاسیک می پردازیم.

در دکوراسیون کلاسیک بیشتر از رنگ های تیره مانند: کرم، قهوه ای، بژ، طلایی و رنگ های روغنی استفاده می شود. به طوری که در بیشتر وسایل منزل این رنگ ها به چشم می آیند. همچنین در این سبک وسایل دارای نظم خاصی می باشد و وسایل به صورت متقارن و روبه روی یکدیگر چیده می شوند. لازم به ذکر است که طرفداران این نوع سبک نسبت به سبک مدرن بیشتر می باشند. اما در نقطه مقابل سبک کلاسیک سبک مدرن قرار دارد. در دکوراسیون مدرن از رنگ های خنثی استفاده می شود و چیدمان وسایل نیز بر خلاف سبک کلاسیک، دارای اصول و قاعده خاصی نبوده و تاکید این سبک در استفاده از مبلمان کمتر می باشد.

طراحی داخلی پذیرایی و اتاق نشیمن
همچنین این سبک از مد تبعیت می کند و به همین دلیل ایده پردازی و خلاقیت در آن جایگاه ویژه ای دارد. طراحی دکوراسیون داخلی تاثیرات بسیار مفیدی می گذارد.

دکوراسیون داخلی پذیرایی و اجرای آن یک کار تخصصی است و برای اینکه بتوانیم فضای منزل و یا محل کار خود را به شکلی زیبا اجرا کنیم باید به نوعی فرهنگ و هویت را نیز مد نظر قرار داد. از رایج ترین شکل اجرای دکوراسیون های پذیرایی در کشور ما می توان به پذیرایی ال شکل، مربع و مستطیل اشاره کرد. برای آشنایی بیشتر با هر کدام از این اشکال حتما صفحه طراحی داخلی پذیرایی و نشیمن را مطالعه کنید.

نکات مهم در طراحی دکوراسیون داخلی پذیرایی
نکته ی دیگر استفاده از لوازمی می باشد که دارای خطوط و طرح هستند و با ایجاد خطای چشم باعث می شوند که ساختمان طویل و کشیده تر به نظر آید. در حالت دیگر می توانید وسایل و اثاثیه را به صورت سه تایی و یا گروهی بچینید، برای مثال میز و یا مبلمان خود را به صورت سه تایی بچینید و از مبل و وسایل نامتقارن در طراحی پذیرایی منزل خود استفاده کنید. استفاده از پرده های بلند هم به صورتی که کل دیوار را پوشش دهد گزینه خوبی است. و بهتر است رنگ این پرده ها روشن و به رنگ دیوار نزدیک باشد.

طراحی داخلی اداری مدرن: چگونه محیط اداری خود را به سبک مدرن دکوراسیون نماییم؟

مد مفهومی فراتر از یک واژه است که در چند دهه گذشته، با روی کار آمدن در سر تا سر جهان، از هر لحاظ، تمامی جنبه‌های زندگی افراد را زیر و رو کرده است. تاثیری که به مرور زمان مسبب پا به عرصه نهادن مبحثی تحت عنوان دکوراسیون، نه تنها در فضای زندگی افراد شده، بلکه جای خود را در محیط‌های اداری که به نوعی خانه دوم تلقی می‌شود، پیدا کرده است. مد و دکوراسیون هر دو به قدری در جوامع امروزی، نحوه زندگی، پیشرفت و موفقیت در مسیر کاری و… اثر بخش و پر بازده قلمداد می‌شوند که در هر جایی می‌توان رد و نشانی از این دو را بیابید. دو مفهوم حائز اهمیتی که با روشن شدن معنا و مفهوم هر یک، آنگاه است که می‌توان راجع به دکوراسیون مدرن اظهار نظر کرد. در واقع دکوراسیون مدرن دقیقا همان چیزی است که از تلاقی دو موضوع مد (مدرن) و دکوراسیون، به عنوان سبک مطرح و شناخته شده در طراحی و چیدمان ادارات و منازل به کار برده می‌شود.

دکوراسیون اداری مدرن چیست؟

در دوره و زمانه‌ای از زندگی هستیم که وقتی شروع و راه اندازی کسب و کاری موفق را برای خود برنامه ریزی می‌کنیم، در پی آن به دنبال انتخاب بهترین سبک دکوراسیون اداری می‌گردیم. سبک‌هایی که هر یک، در هر زمانی، به عنوان سبک جدید و نوپا، از دغدغه‌های طراحان و حتی مدیران شناخته می‌شوند. دکوراسیون اداری مدرن نیز از جمله محبوب‌ترین و پرطرفدارترین سبک‌های طراحی و چیدمان وسایل اداری است که همراه با ویژگی‌های باب روز و به کارگیری معیارهایی نظیر مبلمان مدرن، رنگ، نور و… گرچه در وهله اول مبحث زیبایی شناسی را در اولویت قرار می‌دهد؛ ولی با اجرای اصولی، تاثیرات شگرفی در پیشرفت روند کاری نیز ایجاد می‌نماید.

ویژگی دکوراسیون اداری مدرن

شاید تا چند سال گذشته سبک‌های متعدد بسیاری در دکوراسیون مورد پسند کاربران بوده، اما امروزه این سبک مدرن است که راه خود را در مسیر طراحی و دکوراسیون داخلی باز کرده است. سبکی ظهور یافته که با نشانه‌هایی موجود در هر فضا، حضورش را احساس خواهید کرد. سبک مدرن نه تنها در محیط خانگی بلکه در فضاهای اداری نیز با پیروی از اصل زیبایی در سادگی، طراحی و چیدمان فوق العاده‌ای را می‌سازد. سادگی که در رنگ، نور، لوازم و سایر متعلقات موجود در فضا، به دور از تجملات و شکل و فرم‌هایی پیچیده ولی در عین خاص و مدرن بودن به چشم می‌خورد. از آن جایی که پس از محیط‌های خانه، فضای کار در اولویت توجه افراد قرار می‌گیرند، آرامش، راحتی، زیبایی و.. را در فضا نیاز دارند تا با القای احساسات لذت بخش، در بهبود کارایی و بهره وری کاربران نیز اثر گذارد. کاملا بدیهی است که دکوراسیون اداری مدرن است که قابلیت ایجاد چنین فضایی خاص و ناب را دارد. چیزی که امروزه همه طراحان به دنبال مهیا ساختن آن در فضاهای اداری هستند.

طراحی داخلی اداری مدرن

جهت طراحی داخلی، مشاوره و دکوراسیون داخلی با شرکت چینه ایوان پردیس در تماس باشید.

مزایای استفاده از طراحی داخلی مدرن اداری

برای تقویت و افزایش روحیه کار در کارکنان، سبک مدرن را در دکوراسیون اداری به اجرا درآورید!!! از نظر بسیاری از کاربران که ساعات خود را در محیط‌های کاری می‌گذرانند، این نتیجه حاصل شده است که عموما دکوراسیون اداری مدرن، به جهت تنوع رنگی، لوازم خاص با شکل و فرمی جدید و متفاوت، همراه با بالا بردن شور و انگیزه در کارکنان، تاثیرات مثبت و سازنده‌ای را نیز در جهت بهبود کارایی ایجاد می‌کنند.
کاربرد مبلمان و تاثیرات نور پردازی در طراحی داخلی اداری مدرن:
اساس طراحی دکوراسیون اداری به سبک مدرن بر مبنای استفاده از مبلمانی شیک و لوکس می‌باشد. درست است که مبلمان و صندلی جز جدایی ناپذیر، هم برای کارمندان و هم برای مراجعه کنندگان است اما این نباید به معنای بی توجهی به این موضوع باشد. مبلمان مدرنی که برای کار خریداری می‌شوند ضمن توجه به استاندارد و ارگونومیک، با شکلی ویژه، باید فضای کاری متفاوتی را ایجاد نمایند.
فارغ از نوع سبک انتخابی برای دکوراسیون اداری، استفاده درست و به جا از نورپردازی در فضای کاری لازم و ضروری می‌باشد. نورپردازی که عموما به صورت مصنوعی، در اشکال متنوع لوسترهای لوکس، چراغ‌های تزئینی، آباژورها و… به عنوان بخشی از دکور فضاهای اداری نیز بشمار می‌روند.

عوامل موثر در طراحی دکوراسیون دفتر اداری مدرن

در بخش قبلی به ویژگی هایی که در دکوراسیون اداری مدرن دیده می شوند اشاره کردیم؛ حالا می خواهیم به این موضوع بپردازیم که چه عواملی بر روی طراحی دکوراسیون اداری تاثیر می گذارند و بهترین نوع طراحی داخلی یک اداره بر اساس چه مواردی صورت می گیرد. برخی از این موارد عبارتند از:
پیوستگی و هماهنگی: وقتی می خواهیم یک دکوراسیون اداری شیک و مدرن داشته باشیم، وجود پیوستگی بین نوع طراحی و المانهای به کار رفته اهمیت پیدا می کند. به طور مثال رنگ، طرح و فرم مبلمان بخش های مختلف باید ویژگی های مشترکی داشته باشند تا فضای شیک تری داشته باشید، البته فراموش نکنید قرار نیست همه مبلمان عین هم باشند چون این عامل، تنوع را کاهش می دهند و باعث دلزدگی می شود.
نوع فعالیت شرکت: همانطور که گفتیم؛ نوع فعالیت سازمان در طراحی دکوراسیون اداری مدرن بسیار مهم است. به طور مثال با توجه به روحیه ارباب رجوع و یا مشتری ها می توانید دکوراسیونی مدرن و یا کلاسیک داشته باشید. همچنین نوع پلان (باز یا بسته بودن) فضای اداری با توجه به مدل فعالیت ها و نیاز کارکنان به ارتباط با یکدیگر مشخص می شود.
میزان بودجه برای طراحی دکوراسیون: برخی از انواع سبک های دکوراسیون اداری مانند کلاسیک و یا نئوکلاسیک می تواند هزینه بالاتری نسبت به دکوراسیون اداری مدرن داشته باشد. البته نوع کیفیت متریال و مصالح به کار رفته تاثیر زیادی در هزینه ها دارد و یک دکوراسیون مدرن لاکچری می تواند هزینه بیشتری داشته باشد.
نکته ها و جزئیات زیادی برای طراحی دکوراسیون وجود دارد. یک شرکت متخصص در زمینه معماری و طراحی داخلی می تواند برای طراحی بهترین دکوراسیون اداری مدرن همراه شما باشد.

طراحی داخلی ویلا مدرن و کلاسیک

طراحی داخلی ویلا عبارت است از بهبود کارکرد فیزیکی و روانی فضاهای داخلی ‎جهت تسهیل انجام فعالیتهای روزمره زندگی. بخش اعظم عمر ما در فضاهای داخلی بناها سپری می‌شود. این فضاها محیطی را ایجاد می‌کنند که پاسخگوی نیازهای اساسی ما نظیر نیاز به سرپناه بوده و بسیاری از فعالیتهای ما در آن صورت می‌گیرد. همچنین آنچه به یک بنا روح می‌بخشد، فضای داخلی آن است. بنابراین می‌توان گفت کیفیت فضای داخلی از یک طرف تأثیر مستقیمی ‌بر نحوه انجام فعالیتهای ما در آن دارد و از طرف دیگر نگرش، احوال و شخصیت ما را تحت تأثیر قرار می‌دهد.
بر این اساس، هدف طراحی داخلی که بهبود عملکرد فیزیکی و روانی فضا برای راحتی زندگی در آن است ، فضای معماری بدون طراحی داخلی یا اصلاً قابل استفاده نیست و یا در صورت قابل استفاده بودن ، کار آیی لازم و بهینه را نخواهد داشت.
طراحی داخلی زندگی همه آحاد جامعه را تحت تأثیر قرار می‌دهد و تأثیرات آن در زندگی به وضوح قابل مشاهده است. از این رو موضوع طراحی داخلی به هیچ وجه محدود به اقشار مرفه و خانه‌های اعیانی نیست.
از آنجا که طراحی داخلی ویلا در ارتباط مستقیم با ویژگیهای روحی روانی انسان قرار دارد، بایستی برای نیل به یک طرح مطلوب، ویژگیهای رفتارهای انسانی در فضاهای داخلی زیستی اعم از عمومی ‌و خصوصی، در طراحی به دقت مورد توجه قرار گیرد. از این رو طراح به هنگام طراحی دکوراسیون داخلی ویلا با دو مقوله سروکار دارد: کاربرد آن فضا، و احساس و تأثیری که می‌خواهد آن فضا بر استفاده کننده داشته باشد.

دیزاین داخلی ویلا

ویلا های مدرن اغلب به صورت دوبلکس ساخته می شوند و دارای فضاهای مجزایی برای خواب و استراحت و انجام فعالیت های مختلف می باشند. امروزه اغلب ویلاها دارای دکوراسیون های مدرن و در عین حال ساده ای هستند.
برای دیزاین داخلی ویلا بهتر است قبل از هر چیز ابتدا دکوراسیون مورد نظر خود را انتخاب نمایید و بعد از تهیه وسایل مورد نیاز به دیزاین دکوراسیون قسمت های مختلف بپردازید.
اتاق نشیمن یکی از مهم ترین بخش ها در ویلاهای بزرگ و کوچک محسوب می شود بنابراین بهتر است در این بخش از ویلا از مبلمان راحتی و مناسبی استفاده نمایید همچنین می توانید تلویزیون را در نقطه مقابل مبلمان قرار دهید و فضایی ایده آل را برای استراحت فراهم آورید.
اگر اتاق نشیمن دارای فضای بزرگی است می توانید بخشی از آن را به اتاق غذاخوری اختصاص دهید و میز ناهارخوری ۸ نفره یا ۶ نفره شیک و مدرنی را در این قسمت قرار دهید.
برای تزئین اتاق نشیمن ویلاهای لوکس از پرده های شیک و وسایل تزیینی مختلف استفاده می شود همچنین بهتر است بخشی از کفپوش اتاق نشیمن را به وسیله فرش فانتزی و شیکی بپوشانید.
آشپزخانه یکی دیگر از بخش های کاربردی ویلا محسوب می شود و اگر شما برای دیزاین داخلی قسمت های دیگر ویلا از دکوراسیون مدرن استفاده کرده اید بهتر است برای طراحی این بخش نیز همین سبک دکوراسیون را انتخاب نمایید.
برای طراحی دکوراسیون آشپزخانه بهتر است همه وسایل لازم و ضروری را تهیه کنید و برای جلوگیری از شلوغ شدن آشپزخانه وسایل را درون قفسه و کابینت ها بچینید. برای مرتب و کاربردی تر به نظر رسیدن فضای آشپزخانه می توانید گاز و یخچال را در فضایی مناسب قرار دهید.
ویلاها اغلب دارای دو یا سه اتاق خواب می باشند که بهتر است برای فضای اتاق خواب از سرویس خواب مدرن و شیکی استفاده نمایید و با طراحی نورپردازی مناسب احساس آرامش و امنیت را برای اتاق خواب ویلا به ارمغان بیاورید.
انتخاب رنگ برای دیزاین دکوراسیون اتاق خواب ویلا از اهمیت زیادی برخوردار است و شما می توانید از ترکیب رنگ های گرم و سرد برای طراحی اتاق خواب استفاده نمایید همچنین بهتر است در صورت وجود پنجره در اتاق خواب پرده شیک و زیبایی با قابلیت جمع شدن آسان را نصب نمایید تا در طول روز اتاق خواب از نور طبیعی برخوردار باشد و بتوانید از فضای سبز محوطه ویلا نهایت لذت را ببرید.

نقش نور در طراحی فضای داخلی ویلا

نور عنصری است که با آن دیدن اشیا ممکن می‌شود. نور می‌تواند ریتم خلاقانه ای به یک فضای داخلی ببخشد. بدون نور، نه فرم را احساس می‌توان کرد، نه رنگ را و نه بافت را. نورپردازی در یک فضای داخلی پیامدهای مهمی ‌در بردارد. چه بسا نورپردازی مناسب یک فضا آن فضا را خوش آمد و چشم نواز کند.
نورپردازی فضای داخلی ویلا در کنار ابعاد زیباشناختی، بعد عملکردی هم دارد. نور مناسب در طول شب در یک فضای داخلی می‌تواند حس محدود بودن یا ابهام و هراس را بر طرف کند. به کمک نورپردازی می‌توان یک فضای داخلی را به جزایر نورانی متنوعی تبدیل کرد. پس از باب مثال، غذاخوری باید نور ملایم و گرمی‌داشته باشد یا بهترین نورها برای حمام، منابع نوری کم ولتاژ هستند.

طراحی داخلی ویلا چه ویژگی هایی دارد؟

نورپردازی فضای داخلی ویلا

می‌توان به وســیله نور، فضایی را وسیع تر و یا کوچک تر نمایش داد. در طراحی دکوراسیون داخلی ویلا‌ یا طراحی داخلی باغ ویلا در مورد ســطوح مجاور ســعی میشــود از تفاوت زیاد شدت روشنایی ســطوح پرهیز شود زیرا این عامل باعث خســتگی چشــم شــده و قابلیت دیــد در این ناحیــه را مختل می‌کند. انتخاب منابع نوری باید به گونه ای طراحی شــده باشــد که به راحتی بتوان نور اتاق را از یک اتاق نورانی، به یک اتاق آرام به وسیله کم نور کننده‌ها (دیمر) زیاد یا کم کرد و مثلا به نوری ملایم تبدیل نمود.

انواع نورپردازی داخلی ویلا کدامند؟

نور پردازی پس زمینه

نور پس زمینه که به نور محیطی یا نور عمومی‌ نیز شناخته می‌شود، در حقیقت نور پردازی عملی درون یک اتاق است که دیدن به کمک آن ممکن می‌شود.

نور پردازی تاکیدی

زمانی که به سطح سراسری نور پس زمینه متناسب با اتاق مورد نظر یعنی نور پردازی عمومی ‌فضا دست یافتید، این نور پردازی تاکیدی ست که جذابیت و تمرکز آفریده و کنتراست را به اتاق می‌افزاید.

انواع نورپردازی در طراحی داخلی ویلا

نور پردازی مخفی

به عنوان بخشی از نور پردازی پس زمینه یا نور پردازی تاکیدی به حساب می‌آید و برای پنهان داشتن منبع نور تکنیک‌های متفاوتی وجود دارد.

نور پردازی دکوراتیو

نورهای دکوراتیو گزینه‌هایی صرفاً شخصی و زیبایی هستند که می‌توانند بخشی از نور عمومی ‌یا نورپردازی مولد حس و حال را در یک اتاق شکل دهند.

جهت گیری فضاها در طراحی دکوراسیون داخلی ویلا

نور طبیعی، یک معیار کیفی مهم برای یک ویلا است.بازشوهای بزرگ و کوچک برای دعوت نور به داخل، تفاوت قابل توجهی در ویلا به وجود می‌آورند، همچنین جهت تابش نور از جهات چهارگانه شمال، جنوب، شرق و غرب نیز بسیار حائز اهمیت است. خورشید از شرق طلوع می‌کند و هنگامی‌ که در ارتفاع پایین آسمان قرار دارد فضاهایی را روشن می‌کند که معمولاً صبحگاهان مورد استفاده قرار می‌گیرد.
این جانمایی بسیار مطلوب برای آشپزخانه‌ها، اتاق خواب‌های بزرگ و حمام‌ها است. سمت جنوب قسمت عمده نور خورشید را جذب می‌کند. لذا برای فضاهایی برای کودکان، اتاق ناهارخوری، تراس و پاسیوهای شیشه ای و فضاهای دیگر که به طور مشخص از صبح تا بعد از ظهر بیشترین بهره را از نور و روشنایی کسب می‌کنند، مناسب می‌باشد. خورشید در غرب غروب می‌کند و می‌تواند فضاهایی مانند اتاق‌های نشیمن عمومی‌ و فضاهای استراحت را که به طور مشخص هنگام بعد از ظهر و عصر مورد استفاده قرار می‌گیرند، روشن نماید.
ویژگی‌های محلی مانند ساختمان‌های اطراف، جاده‌ها و فضاهای باز، همچنین ویژگی‌های مشخص توپوگرافی و درختان، طراحی ویلا را تحت تأثیر قرار داده و جهت گیری فضاها برای کاربری‌های مختلف را در قالب یک پلان ویلا تعریف می‌کند.

بازسازی و دکوراسیون داخلی

بازسازی خانه به معنای بهبود و تجدید نظر در ساختار و طراحی خانه است. این فرآیند ممکن است شامل انجام تعمیرات و بازسازی های کوچکی مانند تعویض کف، نصب کابینت جدید و یا بروز رسانی سیستم های برقی و گرمایشی باشد. همچنین بازسازی می تواند شامل افزودن یا حذف بخش هایی از ساختمان نیز باشد، مانند ساخت یک اتاق جدید، تغییر ترکیبات بین اتاق ها، اضافه کردن طبقات جدید و غیره.

هدف از بازسازی خانه، بهبود شرایط زندگی ساکنین، افزایش ارزش ملک و کاهش هزینه های نگهداری و نوسازی است. همچنین بازسازی خانه می تواند برای حفظ میراث فرهنگی و تاریخی نیز مفید باشد، به عنوان مثال با بازسازی خانه های قدیمی و تاریخی می توان این خانه ها را از نابودی نجات داد و حفظ کرد.

با توجه به نیازهای شما و بودجه موجود، بازسازی خانه می تواند یک پروژه بزرگ و زمان بر باشد. لذا بهتر است قبل از شروع به کار با یک مهندس معمار و پیمانکار متخصص مشورت کنید تا برای شما یک برنامه مناسب با توجه به نیازهایتان ارائه دهند.

سخن پایانی 

چینه ایوان پردیس یک شرکت معتبر مهندسی است که دارای تجربیات طراحی ساختمان های خاص و پروژه های مسکونی، تجاری، اداری و صنعتی می باشد و در زمینه اجرای پروژه‌ ها نیز فعالیت گسترده ای دارد. از جمله فعالیت‌های دیگر این مجموعه طراحی و اجرای نماهای هوشمند دو پوسته، کلاسیک و معاصر، طراحی نمای ساختمان، طراحی و اجرای انواع سبک های نوین معماری و دکوراسیون داخلی می باشد. شما می‌توانید طراحی داخلی ویلای خود را با خیالی آسوده به این گروه مهندسی بسپارید. چینه ایوان پردیس دارای سابقه درخشان و طولانی بوده و همیشه کیفیت را اولویت کار خود قرار داده است. لازم به ذکر است پروژه طراحی داخلی چیذر یکی از بهترین پروژه های طراحی داخلی این شرکت می باشد که به سبک تمام کلاسیک و با استفاده از عناصر اصلی معماری داخلی کلاسیک، احساسی زیبا به همراه حس لوکس بودن فضا را به فرد القاء می کند.

 

کلیه حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به مهندسین مشاور چینه میباشد.

[ طراحی وب سایت و سئو | امپریال برند ]