طراحی داخلی اداری و طراحی دکوراسیون داخلی اداری

طراحی دکوراسیون اداری

طراحی و اجرای دکوراسیون اداری امروزه یکی از مهمترین بخش های هر کسب و کار است زیرا این طراحی میتواند راندمان نیروهای انسانی را بیشتر کند و همچنین موجب شود کارکنانا و ارباب رجوع های شما با فضایی دلنشین تر مواجه گردند که میتواند برروی اعتبار برند شما در نزد ارباب رجوع ها و کارمندان بیافزاید.برای همین در این مقاله به این سوالات پاسخ می دهیم:

آیا برای شما هم به عنوان مدیر و صاحب یک برند سوال پیش آمده که برای طراحی دکوراسیون اداری مناسب با فضای کار چه کارهایی می‌توان انجام داد؟

بهترین طراحی دکوراسیون اداری چیست؟

چگونه می‌توانیم محیط کار خود را برای بازدهی بهتر کارمندان طراحی کنیم؟

با درنظر گرفتن این مطلب مهم که فضای اداری، خانه دوم کارمندان است و بیش از هشت ساعت در روز را در محل کار سپری می‌کنند، کارمندان باید بتوانند با آرامش خاطر و به راحتی کار کنند تا خلاقیتشان شکوفا شده و بازدهی بیشتری در محیط کار داشته باشند پس یک فضای اداری ایده‌‌‌آل وکار آمد فضایی است که کارمندان را به تکاپو برای تلاش بیشتر و کار بهتر تشویق می‌کند. این فضا باید با توجه نیازهای جسمی، روحی و اجتماعی کارمندان طراحی شود. بر همین اساس علم طراحی دکوراسیون اداری در محیط کار، جایگاه خاص و ویژه ایی برای مدیران و صاحبان مشاغل پیدا کرده است مخصوصا یک طراحی و دکوراسیون مناسب در محیط های اداری و یا یک شرکت در ابعاد متفاوت کوچک(دفتر کار)و بزرگ (سازمان ها) به مدیران، برای فراهم کردن یک شرایط ایده آل ومحیطی مناسب برای کارمندان بسیار کمک کرده است. با در نظر گرفتن شرایط محیطی و ابعاد، طرح های مختلفی را برای هرنوع کسب و کار

می توان پیشنهاد داد. آیا محیط اداری شما باید به سبک صنعتی طراحی شود و یا شما به تازگی مدیریت یک استارتاپ دارید که نیازمند باز آفرینی فضای با شرایط خاص است آیا شما سبک مدرن می پسندید یا کلاسیک یا شاید هم طرفدار یک طراحی دکوراسیون اداری لاکچری هستید شما در کنار مشاوران چینه ایوان پردیس به هر سبک و ایده ایی که در ذهن خود دارید می‌توانید طبق استانداردهای طراحی دکوراسیون اداری دست یابید، و در محیط کار ایده آلتان کار و کسب درآمد نمایید. پس با این راهنمای جامع طراحی دکوراسیون داخلی اداری همراه ما باشید.

برای یک فضای ایده آل و کارآمد اداری چه کارهایی باید انجام دهیم؟

طراحی دکوراسیون اداری |چینه ایوان پردیس

فضای اداری یکی از تاثیرگذارترین شرایط کار بر روند و عملکرد کارکنان است. فضای اداری باید به گونه‌ای طراحی شود که هم باعث راحتی و آسایش کارکنان شود و هم محیطی مناسب برای تعامل، خلاقیت و بهره‌ وری باشد. در این مقاله به برخی از کارهایی که برای داشتن یک فضای ایده آل و کارآمد اداری خواهیم پرداخت:

● تعیین نوع و سبک فضای اداری: قبل از هر چیز باید نوع و سبک فضای اداری را مشخص کرد. بسته به نوع فعالیت، تعداد کارکنان، ماهیت کسب و کار و جامعه هدف، می‌توانید از طرح‌های مختلف فضای اداری استفاده کنید. برخی از بهترین طرح‌های رایج عبارتند از:

دکوراسیون اداری طرح مینیمال
دکوراسیون اداری طرح مدرن
دکوراسیون اداری طرح کلاسیک

هر یک از این طرح‌ها دارای مزایا و معایب خود هستند و باید با نظر صاحب برند انتخاب شود. ولی با توجه به تخصص و تجربه ما در چینه ایوان پردیس در این سالها، نکاتی وجود دارد که میتواند به هر کسب و کاری در راستای ایجاد فضای اداری مناسب کمک کند، که دانشتن این نکات به خلق شگفتی می انجامد.
برای داشتن یک فضای ایده آل و کارآمد اداری باید چهار کار اصلی را انجام داد:

● تعیین نوع و سبک فضای اداری.
● انتخاب مبلمان و لوازم مناسب،
● چیدمان منطقی و اصولی فضای اداری.
● افزودن اشیا تزیینی و تاثیرگذار.
● تامین نور و نورپردازی مناسب.
● تهویه و دمای مناسب.

با رعایت این نکات می‌توانید فضای اداری را به گونه‌ای طراحی کنید که هم باعث راحتی و آسایش کارکنان شود و هم محیطی مناسب برای تعامل، رشد خلاقیت و بهره‌وری بالا را فراهم کند
● انتخاب مبلمان و لوازم مناسب با محیط: پس از انجام مشاوره و انتخاب نوع و سبک فضای اداری، باید مبلمان و لوازم مناسب را تهیه نمود. مبلمان و لوازم باید با سبک فضای اداری هماهنگ باشند و نیازهای کارکنان را برآورده کنند. برخی از عوامل مهم در انتخاب مبلمان و لوازم عبارتند از: جنس، رنگ، طرح، قابلیت جابجایی داشتن ، قابل تعمیر بودن، گارانتی، خدمات پس از فروش داشتن و تهیه با قیمت مناسب. همچنین باید به استانداردهای بهداشتی و ایمنی محیط، راحتی مبلمان و لوازم نیز توجه شود.
● چیدمان منطقی فضای اداری: پس از خرید یا سفارش مبلمان و لوازم، باید به چیدمان درست و منطقی فضای اداری پرداخت. چیدمان فضای اداری باید با توجه به ارتباط، حریم شخصی و روحیه کارکنان انجام شود. برخی از نکات مهم در چیدمان فضای اداری عبارتند از: استفاده بهینه از فضا، نورپردازی مناسب نور و کنترل صدا، تعادل بین فضاهای مشترک و خصوصی، طراحی مناطق مختلف برای کارها، ایجاد فضای سبز و زنده و رعایت قوانین و مقررات مربوط به استانداردهای طراحی محیط اداری .
● افزودن اشیا زینتی و تاثیرگذار: پس از انتخاب طراحی چیدمان فضای اداری، باید به افزودن عناصر زینتی و الهام‌بخش پرداخت. اشیا تزئینی وتاثیرگذارمی‌تواندباعث شوند که فضای اداری زیباتر، خلاقانه‌تر شود. برخی از اشیا تزئینی و تاثیرگذار عبارتند از: گل و گیاه، تابلو و پوستر، عکس و نقاشی، آثار هنری، کتاب و مجله، لوازم تحریر، بازی و سرگرمی.

طراحی دکوراسیون اداری خود را به ما بسپارید|چینه ایوان پردیس

● تامین نور و نورپردازی مناسب:

نور و نورپردازی مناسب برای ایجاد فضایی کارآمد بسیار تاثیرگذار است. نور طبیعی همیشه بهترین گزینه است، اما اگر امکان استفاده از نور طبیعی وجود ندارد، باید از ترکیب نورهای مصنوعی با کیفیت استفاده شود تا تعادل در میزان روشنایی، متناسب با نوع فعالیت کارمندان محیا شود. به عنوان مثال، در محیط‌هایی که نیاز به دقت و تمرکز بالا دارند، باید از میزان روشنایی بیشتری استفاده شود مانند شرکت های معماری و نقشه کشی و طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ . پس باید توزیع نور به طور یکنواخت در محیط کار انجام گیرد تا از ایجاد سایه جلوگیری شود و نوع نورپردازی باید متناسب با فضای اداری باشد. به عنوان مثال، در محیط‌های کاری کوچک(دفتر کار)، از نورپردازی نقطه‌ای استفاده می‌شود.

برای تامین نور طبیعی در محیط کار، می‌توان از روش‌های زیر استفاده کرد:

● استفاده از پنجره‌های بزرگ: پنجره‌های بزرگ، می‌توانند نور طبیعی زیادی را به محیط کار وارد کنند.
● استفاده از نورگیرها: نورگیرها، می‌توانند نور طبیعی را از سقف به محیط کار وارد کنند.
● استفاده از دیوارهای شیشه‌ای: دیوارهای شیشه‌ای، می‌توانند ارتباط بین فضای داخلی و خارجی را ایجاد کنند و نور طبیعی را به محیط کار وارد کنند.

روش‌های تامین نور مصنوعی در محیط کار:

● استفاده از لامپ‌های سقفی: می‌توانند نور را به طور یکنواخت در محیط کار توزیع کنند.
● استفاده از لامپ‌های دیواری: می‌توانند نور را به یک نقطه خاص در محیط کار متمرکز کنند.
● استفاده از لامپ‌های پایه‌دار: می‌توانند نور را به یک منطقه خاص در محیط کار هدایت کنند.

● تهویه و دمای مناسب:

تهویه و دمای مناسب، یکی از مهم‌ترین عوامل در محیط است زیرا کم بودن دما در فصول سرد و بالا بودن دما در ماههای گرم سال خود تبدیل به یک معضل خواهد شد. و بر روی بازدهی، سلامت و روحیه کارمندان تاثیر مستقیم میگذارد.در طراحی دکوراسیون اداری، باید به نکات زیر در مورد تهویه و دمای مناسب توجه کرد:

 

● درجه تهویه: میزان تهویه در محیط کار، باید متناسب با تعداد کارمندان و میزان فعالیتی که انجام میدهند باشد.
● دما: دمای محیط کار، باید متعادل و در محدوده 20 تا 24 درجه سانتی گراد باشد.
● رطوبت: رطوبت محیط کار، باید در محدوده 40 تا 60 درصد باشد.
● استفاده از سیستم‌های تهویه مطبوع: می‌توانند دما، رطوبت و جریان هوا را در محیط کار کنترل کنند.
● استفاده از تهویه طبیعی: تهویه طبیعی، می‌تواند با استفاده از پنجره‌ها و دریچه‌های هوا انجام شود.
تهویه نیز باید به گونه ای باشد که هوای تازه به طور مداوم در فضای اداری جریان داشته باشد.

 ایجاد فضایی کارآمد بسیار تاثیرگذار|چینه ایوان پردیس

● طراحی فضایی برای استراحت و ارتباط بین کارمندان :

کارمندانی که در ساعات کار طولانی و یا شیفتی و گردشی مشغول به کار هستند باید طبق قوانین و استاندارد در طراحی دکوراسیون اداری بتوانند در طول روز و ساعات خاص برنامه ریزی شده استراحت کنند پس باید در طراحی فضایی را برای استراحت و خواب کارکنان در نظر بگیرید.

نکات دیگر و مهم در طراحی داخلی و دکوراسیون اداری که باید آن ها را لحاظ نمایید:

● فضایی را ایجاد کنید که کارمندان با یکدیگر تعامل داشته باشند. ایجاد فضا برای استراحت و ارتباط مابین کارکنان در شرکت می‌تواند به ایجاد انرژی و تغییر در روحیه کارمندان کمک کند.
● استفاده از منابع طبیعی : منابع طبیعی مانند گیاهان و آب می‌توانند به ایجاد فضایی آرامش‌بخش و متعادل کمک کنند پس از گیاهان و آکواریوم و آبنمای مناسب در طراحی فضا استفاده نمایید.
● استفاده از کنسول های بازی یا بازی هایی مانند فوتبال دستی : فناوری‌های جدید و بازی های گروهی می‌توانند به بهبود روحیه مشارکتی کارکنان با یکدیگر و خلاقیت کارکنان و کارایی کارمندان کمک کنند.
دکوراسیون اداری نه تنها باید زیبا و جذاب باشد، بلکه باید با نوع فعالیت، سلیقه کارفرما و روحیات مراجعین یا همان ارباب رجوع هماهنگ باشد. طراحی و اجرای دکوراسیون اداری نیاز به تخصص و مهارت دارد و هزینه های طراحی دکوراسیون اداری به عوامل مختلفی بستگی دارد.

در ادامه به بررسی سبکهای مختلف طراحی دکوراسیون داخلی اداری خواهیم پرداخت:

 طراحی فضایی برای استراحت و ارتباط بین کارمندان از نظر مشاورین چینه ایوان پردیس

طراحی دکوراسیون اداری چیست ؟

دکوراسیون داخلی اداری به فرآیند طراحی و چیدمان فضای اداری به گونه ای گفته می شود که زیبایی، کارایی و راحتی را برای کارکنان و مشتریان فراهم کند. دکوراسیون اداری خوب می تواند بر روحیه و بهره وری کارکنان، رضایت مشتریان و تصویر کلی شرکت تأثیر مثبت بگذارد.دکوراسیون اداری باید زیبا و طراحی بسیار حرفه ایی داشته باشد، با در نظر گرفتن نوع فعالیت برند، و مشاوره با کارفرما و درنظرگرفتن سلیقه کارفرما و روحیات کارکنان هماهنگ باشد. طراحی و اجرای دکوراسیون اداری نیاز به تخصص و مهارتهای بسیاری از جمله داشتن علم معماری و روانشناسی و ….دارد.

اهمیت دکوراسیون داخلی اداری:

دکوراسیون اداری از جنبه های مختلفی اهمیت دارد. در درجه اول، یک محیط اداری زیبا و راحت می تواند بر روحیه و بهره وری کارکنان تأثیر مثبت بگذارد. کارکنانی که در محیطی زیبا و کارآمد کار می کنند، انگیزه بیشتری برای کار دارند و عملکرد بهتری خواهند داشت.
در درجه دوم، دکوراسیون اداری می تواند بر رضایت مشتریان تأثیر بگذارد. مشتریانی که وارد یک دفتر اداری زیبا و مرتب می شوند، تمایل بیشتری به همکاری با شرکت دارند و برداشت بهتری از شرکت خواهند داشت.
در نهایت، دکوراسیون اداری می تواند بر تصویر کلی شرکت تأثیر بگذارد. یک محیط اداری زیبا و مدرن می تواند به عنوان یک عامل بازاریابی برای شرکت عمل کند و به جذب مشتریان جدید و شرکای تجاری کمک کند.

با مطرح کردن این مطلب قصد داریم به برخی از بهترین نمونه های طراحی‌های دکوراسیون اداری اشاره کنیم زیرا دکوراسیون اداری یک فرآیند پیچیده است که به عوامل مختلفی بستگی دارد. برخی از بهترین طرح های دکوراسیون اداری عبارتند از:

طراحی دکوراسیون اداری مینیمال

یکی از محبوب‌ترین سبک‌های طراحی دکوراسیون اداری، سبک مینیمال است. در این سبک، از طراحی خطوط صاف و ساده استفاده میشود که، فضایی آرام و متمرکز را ایجاد می‌کند.

طراحی دکوراسیون اداری مینیمال توسط مشاورین چینه ایوان پردیس

ویژگی‌های طراحی دکوراسیون اداری مینیمال:

● سادگی : طراحی مینیمال، بر سادگی تأکید دارد. مبلمان و تجهیزات اداری مینیمال، دارای طراحی ساده و غالبا خطوط صاف هستند.
● استفاده از رنگ‌های خنثی: رنگ‌های خنثی مانند سفید، خاکستری و سیاه، رنگ‌های اصلی دکوراسیون مینیمال هستند. این رنگ‌ها، فضایی آرام و امن را ایجاد می‌کنند.
● کاهش اشیای تزئینی: در طراحی مینیمال، از اشیای تزیینی اضافه استفاده نمی‌شود یا بهتر است بگوییم کمتر استفاده میشود. این امر به ایجاد فضایی ساده و مینیمال کمک می‌کند.
نکات مهم در طراحی دکوراسیون اداری مینیمال
● استفاده از مبلمان و تجهیزات اداری باکیفیت: مبلمان و تجهیزات اداری مینیمال، باید از کیفیت بالایی برخوردار باشند تا بتوانند در مدت زمان استفاده طولانی شکل ظاهری اولیه خود را حفظ کند و با دوام باشد.
● استفاده از رنگ‌های خنثی: رنگ‌های خنثی،مانند کرم و سبز و طوسی فضایی آرام و یک دست و مرتب را ایجاد می‌کند.

مزایای طراحی دکوراسیون اداری مینیمال

● ایجاد فضایی آرام و منظم: فضایی آرام و متمرکز را ایجاد می‌کند که برای کار و تفکر بسیار مناسب است.
● افزایش کارایی کارمندان: فضای آرام و متمرکز، می‌تواند به افزایش کیفیت کار کارمندان کمک کند.
● کاهش هزینه‌ها: دکوراسیون مینیمال، نسبت به سایر سبک‌ها هزینه کمتری دارد.

معایب طراحی دکوراسیون اداری طرح مینیمال

● برای مشاغلی که نیاز به فضایی پرانرژی و خلاقانه دارند، مناسب نیست.

● برای مشاغلی که نیاز به فضایی منعطف برای تغییر دکور دارند، بعلت ساده و محدود بودن این سبک طراحی مناسب نیست.

● برای مشاغلی که به دنبال فضایی چشمگیر و جذاب و فاخر هستند، مناسب نمی باشد.

● ممکن است برای بعضی از مشاغل که نیاز به فضایی برای برگزاری جلسات و رویدادهای بزرگ با تعداد افراد زیاد دارند مانند اتاق جلسات یا اتاق کنفرانس های بزرگ ،به هیچ وجه مناسب نمی باشد.

طراحی دکوراسیون اداری کلاسیک

● طراحی دکوراسیون اداری کلاسیک: این سبک با استفاده از خطوط منحنی، رنگ های تیره و مبلمان چوبی، فضای کار را گرم، و رسمی می کند. در این سبک، بکار بردن چوب در طراحی و دکور ، پارچه هایی از جنس جیر و مخمل و تابلو های نقاشی و آثار هنری نقش مهمی دارند. هدف از طراحی دکوراسیون اداری کلاسیک، نشان دادن قدمت و جایگاه است.یکی از محبوب‌ترین سبک‌های طراحی دکوراسیون اداری، سبک کلاسیک است. این سبک، با استفاده از مبلمان و تجهیزات اداری چوبی، اشیای زینتی باشکوه و رنگ‌های خنثی، فضایی رسمی را ایجاد می‌کند.

طراحی دکوراسیون اداری کلاسیک|چینه ایوان پردیس

ویژگی‌های طراحی دکوراسیون اداری کلاسیک

● مبلمان و تجهیزات اداری چوبی: مبلمان و تجهیزات اداری کلاسیک، معمولاً از چوب‌های باکیفیت مانند چوب بلوط، گردو و چوب ماهون ساخته می‌شوند. این مبلمان و تجهیزات، دارای طراحی ساده و خطوط صاف و رنگ های تیره هستند.
● وسایل تزئینی مناسب اداری: وسیله های تزیینی باشکوه، مانند لوسترهای کریستالی، آباژورهای مجلل و پرده‌های سنگین، به ایجاد فضایی رسمی و فاخر کمک می‌کنند.
● رنگ‌های خنثی: رنگ‌های خنثی مانند سفید، خاکستری و کرم، قهوه ایی، زرشکی و سورمه ایی رنگ‌های اصلی دکوراسیون اداری کلاسیک هستند. این رنگ‌ها، فضایی جدی،آرام را نمایش میدهد.

نکات مهم در طراحی دکوراسیون اداری کلاسیک، تناسب و هماهنگی: مبلمان و تجهیزات اداری باید با یکدیگر و با فضای اداری در تناسب و هماهنگی باشند تا نظم و جدیت را به نمایش بگذارد.

● تعادل: اشیای تزئینی باید به گونه‌ای قرار گیرند که تعادل در فضای و مبلمان اداری ایجاد شود.
● نورپردازی مناسب: نورپردازی می‌تواند به برجسته کردن نقش اشیای زینتی مانند تابلونقاشی و مجسمه فضایی خاص را نمایش دهد.

مزایای طراحی دکوراسیون اداری کلاسیک

● ایجاد فضایی رسمی وفاخر: دکوراسیون اداری کلاسیک، فضایی رسمی و باشکوه را ایجاد می‌کند که برای مشاغلی که نیاز به ایجاد حس اعتماد و احترام دارند،مانند دفتر وکلا بسیار مناسب است.
● دوام و ماندگاری: مبلمان و تجهیزات اداری کلاسیک،به علت استفاده از بهترین نوع چوب از کیفیت بالایی برخوردار هستند و ماندگاری بالایی دارند.
● طراحی دکوراسیون اداری کلاسیک، یک انتخاب عالی برای مشاغلی است که می‌خواهند فضایی رسمی و حس امنیت را ایجاد کنند. این سبک، با استفاده از مبلمان و تجهیزات اداری چوبی، اشیای تزئینی باشکوه و رنگ‌های خنثی، فضایی خاص و را به نمایش میگذارد که در این طراحی تا حدودی می توان نظر کارفرما را شخصی‌سازی و اجرا نمود.

 ایجاد فضایی رسمی وفاخر دکوراسیون |چینه ایوان پردیس اداری کلاسیک

معایب طراحی دکوراسیون اداری کلاسیک

● هزینه بالا: مبلمان و تجهیزات اداری کلاسیک، معمولاً از چوب باکیفیت مانند گردو ساخته می‌شوندکه قیمت بسیار بالایی دارند.
● نیاز به فضای زیاد: در این سبک معمولاً از میز و کاناپه و مبلمان بزرگ و پر تعداد استفاده می‌شود که فضای زیادی را اشغال می‌کنند.
● عدم انعطاف‌پذیری: معمولاً سنتی است و تغییر آن دشوار است.
طراحی دکوراسیون اداری کلاسیک، ممکن است برای مشاغلی که به دنبال فضایی مدرن و خلاقانه هستند، مانند شرکت های تبلیغاتی مناسب نباشد.

طراحی دکوراسیون اداری مدرن

● طراحی دکوراسیون اداری مدرن: در این سبک دکوراسیون با استفاده از خطوط ساده، رنگ های روشن و مبلمان کم حجم که فضای کار را باز، روشن و منظم نشان میدهد استفاده می شود. در این سبک، تجهیزات الکترونیکی، نورپردازی و پارتیشن های شفاف به کار برده می شود. هدف از طراحی دکوراسیون اداری مدرن، افزایش ارتباطات ما بین کارکنان و ایجاد خلاقیت و انگیزه برای کار بهتر است.

طراحی دکوراسیون اداری مدرن|چینه ایوان پردیس

مزایای طراحی دکوراسیون اداری مدرن

● سادگی و خطوط صاف: طراحی مدرن، بر سادگی و خطوط صاف تأکید دارد. مبلمان و تجهیزات اداری مدرن، دارای طراحی ساده و خطوط صاف و ظریف و کم حجم هستند.
● استفاده از فناوری‌های جدید: از فناوری‌های جدید تکنولوژی مانند: کامپیوتر های بدون کیس و دستگاه های پرینتر چندکاربره و…. جهت ایجاد فضایی کمتر وکاربردی تر در سبک مدرن استفاده می‌کنند.
● استفاده از رنگ‌های خاص: از رنگ هایی مانند: سفید و قهوه ایی و خاکستری و عموما در طراحی مدرن از رنگ سازمانی به صورت عمده و ویژه برای طراحی فضایی خاص و تاثیر گذار که باعث کاهش استرس و خستگی در کارمندان می شود استفاده می نمایند.

معایب طراحی یک طراحی دکوراسیون اداری مدرن:

● ممکن است برای مشاغلی که به دنبال فضایی سنتی هستند، مناسب نباشد.
● برای مشاغلی که به دنبال فضایی چشمگیر و جذاب هستند، مانند شرکتهای بین المللی مناسب نیست .
● برای مشاغلی که نیاز به فضایی برای برگزاری جلسات و رویدادهای بزرگ دارند، به هیچ وجه مناسب نیست.
● در طراحی دکوراسیون اداری مدرن، معمولاً برای طراحی خاص از مبلمان و تجهیزات اداری با سایز خاص کوچک استفاده می‌کنند.

طراحی دکوراسیون اداری صنعتی و طراحی دکوراسیون سبز و طرح باز (open plan)، طرح بسته (closed plan)، طرح منعطف (flexible plan) و طرح تلفیقی (hybrid plan).با ما همراه باشید در مقالات بعدی این موضوعات را هم برای شما شرح خواهیم داد.

حال سوال اینجاست به جز موقعیت شغلی و سلیقه کارفرمایی خودمان چگونه میتوانیم بهترین مدل طراحی دکوراسیون داخلی متناسب با کار و حرفه‌ی خودمان را پیدا کنیم در ادامه به این موضوعات می پردازیم که می تواند به شما کمک بیشتری نماید.

چگونه میتوانیم محیط کار خود را برای بازدهی بهتر کارمندان طراحی کنیم؟

محیط کار، یکی از مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار بر روی راندمان کاری کارمندان است. یک محیط کار ایده‌آل، محیطی است که کارمندان در آن احساس راحتی، آرامش و انگیزه داشته باشند.

توجه به نیازهای کارمندان:

اولین و مهم‌ترین نکته، توجه به نیازهای کارمندان است. هر کارمندی نیازها و ترجیحات خاصی دارد. برخی از کارمندان ممکن است به فضایی آرام و ساکت نیاز داشته باشند مانند حسابداران و برنامه نویسان ، در حالی که برخی دیگر ممکن است به فضایی پر جنب و جوش و اجتماعی نیاز داشته باشند مانند شرکت های بازاریابی و فروش .

برای توجه به نیازهای کارمندان، می‌توانید از روش‌های زیر استفاده کنید:

 • در نظر گرفتن نظرات کارمندان در مورد طراحی دکوراسیون اداری البته بستگی به نوع فعالیتشان دارد.
 • ارائه گزینه‌های مختلف برای مبلمان و تجهیزات اداری
 • ایجاد فضایی برای کارمندانی که به تناسب شغل و تخصصشان دارای نیازهای خاص هستند مانند بخش تعمیرات یک شرکت و یا گرافیک دیزاینرها که هرکدام بخاطر نوع فعالیتشان به امکانات خاص و دستگاه هایی تخصصی نیاز دارند که از این بابت  نیاز به طراحی فضای خاص با امکانات ویژه ایی هستند.

ایجاد فضایی خلاقانه و انگیزه‌بخش (اتاق فکر) برای کسانی که در رده شغلی طراحی و ساخت محصول  و یا برنامه نویسی هستند نیازمند طراحی مکانی برای پرورش خلاقیت و ارتباط با یکدیگر هستند. یک محیط کار خلاقانه و انگیزه‌بخش، می‌تواند به افزایش ایده‌پردازی و نوآوری کارمندان کمک کند.

ایجاد فضایی خلاقانه و انگیزه‌بخش

برای ایجاد فضایی خلاقانه و انگیزه‌بخش، می‌توانید از روش‌های زیر استفاده کنید:

 1. از رنگ‌ها متنوع و یا پوسترهای انگیزشی و انرژی بخش در محیط استفاده کنید.
 2. از تجهیزات خاص مانند ویدئو پروژکتور و یا صندلی های مدل پاف استفاده کنید.
 3. فضایی سالم و امن برای کارکنان ایجاد کنید یک محیط کار سالم و ایمن، می‌تواند به مدیریت استرس برای کاهش استرس و افزایش سلامت روان کارمندان کمک کند.فناوری‌های جدید می‌توانند به بهبود بهره‌وری و کارایی کارمندان کمک کنند.
 • تکنولوژی و فناوری های به روز جهت ایمنی در طراحی دکوراسیون اداری

استفاده از فناوری‌های جدید در محیط کار، می‌تواند فضای پر از انرژی  را ایجاد کند در دنیای امروز، استفاده از تکنولوژی‌های به روز برای ایجاد محیط کاری امن و کارآمد بسیار مهم است. با استفاده از صفحات نمایش بزرگ در محیط کاری و در اختیار گذاشتن اطلاعات مربوط به پروژه‌ها و برنامه‌های آتی شرکت را  به طور مستقیم در دسترس کارکنان بگذارید، این امکان باعث می‌شود کارکنان به طور مداوم و بلافاصله از وضعیت پروژه‌ها و برنامه‌های آتی آگاه باشند تا احساس امنیت از آینده کاری خود و مجموعه ایی که در آن فعالیت دارند داشته باشند.علاوه بر این، استفاده از سیستم‌های امنیتی مدرن مانند دوربین‌های مداربسته و سیستم‌های حفاظت از اطلاعات ، باعث افزایش اعتماد کارکنان به محیط کار خود می‌شود. با فراهم کردن چنین محیطی، کارکنان با خیال راحت‌تر و با کارایی بالاتری کار خود را انجام می‌دهند. البته در این مورد باید نکات مهم دیگری نیز در نظر داشته باشید، اینکه وجود سیستم های امنیتی لزومل برای ایجاد امنیت کارمندان است و نه فقط برای کنترل کردن کارمندان، این دیدگاه میتواند به بروز ناهنجاری در محیط کار بی انجامد. پس در فرهنگ سازی این ابزارها نیز دقت لازم را داشته باشید.

تکنولوژی و فناوری های به روز جهت ایمنی در طراحی دکوراسیون اداری چینه ایوان پردیس

 • استفاده از سیستم‌های اتوماسیون اداری

شما میتوانید با تهیه یک اتوماسیون اداری جهت در ارتباط بودن کارمندان با یکدیگر برای انجام امور کاری خود هم فرایند رفت و آمد کارکنان را کنترل کرده و به حداقل برسانید  و همچنین با استفاده از این نوع سیستم‌ها در شرکت شیوه استفاده از کاغذ را مدیریت کنید  با این کار تمام فضای مورد نیاز برای بایگانی را تبدیل به یک هارد کوچک کرده و فضای فیزیکی خود را برای استفاده بهینه  در طراحی دکوراسیون صرف نمایید .

نکات مهم در انتخاب شرکت طراحی دکوراسیون اداری چیست؟

انتخاب یک شرکت طراحی و مجری دکوراسیون داخلی اداری کار مهمی است که باید با دقت انجام شود. یک دکوراسیون داخلی اداری خوب می تواند تأثیر زیادی بر روحیه و بهره وری کارکنان، رضایت مشتریان و تصویر کلی شرکت داشته باشد.

 شرکت چینه ایوان پردیس ، مجری و مشاور دقیق پروژه‌های اداری و صنعتی

 

 در اینجا چند نکته مهم برای انتخاب شرکت طراحی و مجری دکوراسیون داخلی اداری آورده شده است، در ادامه به بررسی هر یک از این نکات به طور مفصل می پردازیم:

 سابقه و تجربه:

 سابقه و تجربه شرکت طراحی و مجری دکوراسیون داخلی نشان دهنده مهارت و دانش آنها در این زمینه است. شرکت هایی که سابقه و تجربه بیشتری دارند، معمولاً در طراحی و اجرای پروژه های دکوراسیون داخلی اداری موفق تر هستند.

تخصص:

 شرکت طراحی و مجری دکوراسیون داخلی باید در زمینه طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی اداری تخصص داشته باشد. این شرکت باید با اصول و استانداردهای طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی اداری آشنا باشد و بتواند نیازهای شما را به طور کامل برآورده کند.

قیمت:

 قیمت خدمات شرکت طراحی و مجری دکوراسیون داخلی باید متناسب با بودجه شما باشد. قبل از عقد قرارداد، حتماً از شرکت طراحی و مجری دکوراسیون داخلی قیمت خدمات خود را دریافت کنید و آن را با سایر شرکت ها مقایسه کنید.

 

 توصیه:

 از دوستان، آشنایان و همکاران خود در مورد شرکت های طراحی و مجری دکوراسیون داخلی اداری که از خدمات آنها راضی بوده اند، سوال کنید. این کار می تواند به شما کمک کند تا شرکت مناسب را انتخاب کنید.

 علاوه بر نکات ذکر شده در بالا، موارد دیگری نیز وجود دارد که باید در هنگام انتخاب شرکت طراحی و مجری دکوراسیون داخلی اداری به آنها توجه کنید. این موارد عبارتند از:

 طراحی: شرکت طراحی و مجری دکوراسیون داخلی باید بتواند طراحی خلاقانه و منحصر به فردی را برای فضای اداری شما ارائه دهد.

عملکرد: شرکت طراحی و مجری دکوراسیون داخلی باید بتواند پروژه را به طور دقیق و با کیفیت بالا اجرا کند.

گارانتی: شرکت طراحی و مجری دکوراسیون داخلی باید گارانتی برای خدمات خود ارائه دهد.

از اصولی ترین شیوه کارشرکت‌های برتر طراحی دکوراسیون اداری، این است که  باید تیمی ماهر داشته باشند که علاوه بر مهارت، تعهد به کارفرما و اجرای صحیح پروژه را نیز برعهده داشته باشند. شرکت چینه ایوان پردیس ، مجری و مشاور دقیق پروژه‌های اداری و صنعتی است و از ابتدای طراحی دکوراسیون اداری شما تا پایان کار اجرا و پیاده‌سازی آن، در کنار شما حضور دارد. ما با سابقه طولانی در طراحی محیط های صنعتی و همچنین بیش از صدها پروژه میتوانیم به شما از مشاوره تا طراحی و اجرای فضای کاری تان کمک نماییم برای همین منظور پیشنهاد مینماییم با ما  در ارتباط باشید

برخی از خدمات این شرکت عبارتند از:

 1. مشخص کردن نیازها و اهداف شما در زمینه طراحی دکوراسیون اداری.
 2. راهنمایی شما برای رسیدن به سبک، رنگ و متریال مورد نظر و نیاز کسب و کارتان .
 3. مشاوره و مقایسه قیمت و شرایط قرارداد خود با شرکت‌های رقیب.

ما به خلق شگفتی ایمان داریم و در این راستا سالهاست که در تلاش هستیم تا بهترین ها را برای شما عزیزان ایجاد نماییم.

طراحی فضای اداری چینه ایوان پردیس

 

طراحی فضای اداری مدرن و مینیمال توسط شرکت چینه ایوان پردیس

 

کلیه حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به مهندسین مشاور چینه میباشد.

[ طراحی وب سایت و سئو | امپریال برند ]