طراحی ویلا چیست و انواع سبک طراحی ویلا

طراحی ویلا چیست و انواع سبک طراحی ویلا

ویلا یکی از فضاهای شخصی است که نوع طراحی آن در استفاده بهینه از فضاها و جلوه بخشیدن به آن دارای اهمیت زیادی است. بسیاری از افراد صرف خرید زمین در مناطق خوش آب و هوا و ساخت یک خانه در مرکز آن را ویلا می دانند؛ در صورتی که بحث طراحی ویلا چون طراحی خانه دارای اهمیت است و نکات مهمی در رابطه با آن مطرح است که باید به طور جدی به آن توجه کرد.

طراحی ویلا چیست؟

سبک های مختلف برای طراحی ویلا

طراحی ویلا به سبک کلاسیک معاصر

طراحی ویلا به سبک ایرانی

طراحی ویلا به سبک مدرن

سخن پایانی 

 

 

طراحی ویلا چیست؟

ساخت ویلا ریشه در تاریخ دارد و گفته می شود برای اولین بار رومیان باستان این کار را آغاز کردند. در ابتدا این گونه فضاها تنها برای اشراف درباری بود اما امروزه هر قشری می تواند ویلای خود را داشته باشد. طراحی کردن ویلا بخشی از دانش معماری است که در آن باید به تخصیص فضاها برای اهداف مختلف توجه کرد. همچنین باید به سبک مورد نظر فرد برای طراحی، منطقه مورد نظر برای ساخت ویلا، نوع آب و هوا، مصالح در دسترس و بودجه مدنظر توجه داشت. در واقع کسی که طراحی ویلا را انجام می دهد علاوه بر اشراف به معماری، باید درباره هندسه، جغرافیا و مواردی از این دست اشراف لازم را داشته باشد.

 

طراحی ویلا و انواع سبک طراحی ویلا

 

طراحی این نوع فضا به دو بخش تقسیم می شود بخش خارجی و بخش داخلی که هر دو دارای اهمیت زیادی هستند و باید به آنها توجه ویژه داشت. هماهنگی و همخوانی این دو فضا در واقع در زیباتر جلوه دادن ویلا نقش مهمی برعهده دارد و باید حتماً به آن توجه داشت.

بنابراین می توان نکات مهم برای طراحی و ساخت ویلا را در موارد زیر خلاصه کرد:

• شرایط جغرافیایی منطقه و استفاده از وسایل و مصالح متناسب با آن
• بودجه لازم برای این کار
• تقسیم بندی فضای داخلی و خارجی برای اهداف مختلف
• هماهنگ بودن نمای داخلی و بیرونی با یکدیگر
• و جزئیات فنی چون نوع نقشه برای ساخت و ...

 

 

در صورتی که تفاوت طراحی ویلا مدرن و طراحی ویلا کلاسیک را نمیدانید، به شما پیشنهاد میکنیم مقاله زیر را که توسط مهندسین مشاور چینه ایوان پردیس گردآوری شده است را مطالعه کنید

تفاوت طراحی ویلا مدرن و طراحی ویلا کلاسیک در چیست؟

 

 

سبک های مختلف برای طراحی ویلا

چون ساخت و دیزاین خانه، ویلا هم دارای سبک‌ های مختلفی برای نمای بیرونی و داخلی است که متناسب به سلیقه فرد می توان یکی از آنها را انتخاب کرد. این سبک ها بسیار متنوع است که در ادامه به 3 مورد از مهمترین آنها پرداخته می شود.

 

 

طراحی ویلا به سبک کلاسیک معاصر

مدرنیته و سنت دو تفسیر بسیار متفاوت از طراحی و ساخت ویلا هستند که به طور خلاصه به این نوع طراحی سبک کلاسیک معاصر نیز گفته می شود. در این نوع سبک ساخت ویلا، زیبایی های طراحی معاصر و سنتی، در یک ترکیب بی نقص منعکس می شود.

 

طراحی ویلا و انواع سبک طراحی ویلادر این نوع طراحی به صورت عمده در داخل ویلا شاهد ویژگی های کلاسیکی چون اتاق های بزرگ، مبلمان و نورپردازی سنتی هستیم. رنگ روشن به کار برده می شود تا عظمت طراحی منعکس شود. در نمای بیرونی هم شاهد المان های مدرنی چون استفاده از خطوط صاف و بتنی هستیم.

 

 

طراحی ویلا به سبک ایرانی

در این نوع طراحی که اغلب در شمال کشور شاهد آن هستیم از مواد طبیعی برای ساخت ویلا استفاده می شود. طراحی فضای بیرونی شامل باغ و باغچه است و در کنار آن شاهد استفاده از المان های ایرانی و سنتی در فضای داخلی آن هستیم.
طراحی ایرانی ویلا طرفداران خاص خود را دارد و سادگی یکی از مهمترین ویژگی های آن است تا حس صمیمیت را منتقل کند.

 

 آیا با سبک های طراحی ویلاهای خاص آشناییت دارید؟

مهندسین مشاور چینه انواع سبک های طراحی ویلاهای خاص را در این مقاله در اختیار شما قرار می دهند

۱۰ سبک طراحی ویلاهای خاص

 

 

طراحی ویلا به سبک مدرن

این نوع طراحی بیشتر برای متراژهای کم کاربرد دارد و تمرکز بر روی استفاده بهینه از این فضاها، استخر و فضای بیرونی نیز در این نوع طراحی نقش مهمی برعهده دارد. خود این نوع طراحی دارای انواع مختلفی است که از مهمترین آنها می توان به طراحی ایتالیایی و کارکردگرا اشاره کرد که هر کدام ویژگی‌ های خاص خود را دارند و باید به صورت جداگانه به آنها پرداخته شود.

 

 

حال با طراحی ویلاهای خاص سراسر دنیا آشنا شوید 

نگاهی به طراحی ویلاهای خاص معروف دنیا

 

 

سخن پایانی در مورد طراحی ویلا

محاسبه تعرفه ها و هزینه ها  در طراحی ویلا


با توجه به گسترش بحث طراحی ویلا و ساخت ویلا در اطراف تهران و شمال کشور ، محاسبه هزینه های طراحی ویلا در سال 1401 از مهمترین موارد در شروع پروژه طراحی ویلا به سبک مدرن یا کلاسیک میباشد.

در ابتدا انتخاب زمین در یک منطقه خوش و آب و هوا برای داشتن یک ویلای شیک ، اولین هزینه شما در شروع طراحی ویلا میباشد .

پس از انتخاب زمین ، انتخاب متریال های ساخت و ساز مانند تیرآهن،سیمان و … از اصلی ترین هزینه ساخت ویلا در 1401 میباشند . مقدار مورد نیاز این متریال ها بستگی به نقشه ویلا و فونداسیون ویلا دارد . قیمت متریال های ساخت و ساز در همه جای کشور ثابت است و تنها شاید تفاوت جزئی هزینه حمل و نقل مطرح باشد که در قیمت تمام شده ویلا ، تفاوت چندانی ایجاد نمی کند.

هزینه طراحی ویلا در سال 1401 ، با توجه به بازار نوسانی کشورمان میتواند بسیار متغیر باشد . البته امکانات رفاهی مورد نیاز ، سبک طراحی ویلا و نمای انتخاب شده کاملا روی قیمت ها و بودجه شما تاثیرگذار میباشد.

در حال حاضر طراحی ویلا لوکس در اطراف تهران در مناطق کردان ، لواسان به عدد بسیار بالایی رسیده است که اگر بخواهیم با تعرفه طراحی ویلا مقایسه کنیم عددی ناچیزی در مقابل هزینه ساخت ویلا است.


نحوه کم کردن هزینه ها در طراحی و ساخت


باید با انتخاب شرکت تخصصی طراحی چینهکه با داشتن سالها تجربه موفق طراحی و ساخت ویلا و به عنوان یکی از بزرگ ترین شرکتهای سازنده ویلا در لواسان فعالیت مینماید شما می توانید با طراحی ویلای خاص با سلیقه خود، طرح خاص و اختصاصی خود را دریافت نمایید و علاوه بر آن می‌توانید طراحی ویلای خود را بر اساس سبکهای مختلف طراحی ویلا مانند طراحی ویلا مدرن و طراحی ویلای کلاسیک در کمترین زمان و بهترین قیمت دریافت نمایید. این اتفاق به شما کمک می نماید که از هزینه های سربار طراحی ویلا خلاص شوید. 

به همین علت است که انتخاب افراد متخصص در این زمینه بسیار در بحث هزینه طراحی ویلا و طراحی نمای ویلا تاثیر گذار است به صورتی که در صورت عدم توجه به این موضوع ، میتوان ضرر هنگفتی به سرمایه شما وارد شود و حتی در نهایت باعث ضرر های جانی به دلیل ضعف طراحی شود.

مورد دیگری که میتواند هزینه های طراحی و ساخت را برای شما کم کند توجه به نمونه طراحی ویلا اجرا شده توسط شرکت مورد نظر تا ضمن انتخاب سریع سبک مورد نظر ، قیمت های متریال آنها را نیز بدانید.

ساخت ویلا و توجه به ویژگی های بیرونی و چیدمان داخلی آن برای انتقال حس مثبت به صاحب این فضا و میهمانان بسیار مؤثر است. گروه مهندسین مشاور چینه ایوان پردیس برای آنکه بتوانید طراحی درستی را انتخاب کنید و در نهایت از ویلای ساخته شده رضایت کامل را داشته باشید مشاوره های لازم را در راستای این امر به شما ارائه می دهد. شما متناسب با نوع نیاز خود و بودجه یکی از این نوع طراحی ویلا را انتخاب و پیاده سازی کنید.

طراحی ویلا, طراحی ویلا به سبک کلاسیک معاصر, طراحی ویلا به سبک ایرانی, طراحی ویلا به سبک مدرن, ایده طراحی ویلا, اصول طراحی ویلا, طراحی ویلا لاکچری, طراحی باغ ویلا سنتی, محوطه سازی ویلا

کلیه حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به مهندسین مشاور چینه میباشد.

[ طراحی وب سایت و سئو | امپریال برند ]