طراحی ویلا چیست و انواع سبک طراحی ویلا

طراحی ویلا چیست و انواع سبک طراحی ویلا

ویلا یکی از فضاهای شخصی است که نوع طراحی آن در استفاده بهینه از فضاها و جلوه بخشیدن به آن دارای اهمیت زیادی است. بسیاری از افراد صرف خرید زمین در مناطق خوش آب و هوا و ساخت یک خانه در مرکز آن را ویلا می دانند؛ در صورتی که بحث طراحی ویلا چون طراحی خانه دارای اهمیت است و نکات مهمی در رابطه با آن مطرح است که باید به طور جدی به آن توجه کرد.

طراحی ویلا چیست؟

سبک های مختلف برای طراحی ویلا

طراحی ویلا به سبک کلاسیک معاصر

طراحی ویلا به سبک ایرانی

طراحی ویلا به سبک مدرن

سخن پایانی 

 

 

طراحی ویلا چیست؟

ساخت ویلا ریشه در تاریخ دارد و گفته می شود برای اولین بار رومیان باستان این کار را آغاز کردند. در ابتدا این گونه فضاها تنها برای اشراف درباری بود اما امروزه هر قشری می تواند ویلای خود را داشته باشد. طراحی کردن ویلا بخشی از دانش معماری است که در آن باید به تخصیص فضاها برای اهداف مختلف توجه کرد. همچنین باید به سبک مورد نظر فرد برای طراحی، منطقه مورد نظر برای ساخت ویلا، نوع آب و هوا، مصالح در دسترس و بودجه مدنظر توجه داشت. در واقع کسی که طراحی ویلا را انجام می دهد علاوه بر اشراف به معماری، باید درباره هندسه، جغرافیا و مواردی از این دست اشراف لازم را داشته باشد.

 

طراحی ویلا و انواع سبک طراحی ویلا

 

طراحی این نوع فضا به دو بخش تقسیم می شود بخش خارجی و بخش داخلی که هر دو دارای اهمیت زیادی هستند و باید به آنها توجه ویژه داشت. هماهنگی و همخوانی این دو فضا در واقع در زیباتر جلوه دادن ویلا نقش مهمی برعهده دارد و باید حتماً به آن توجه داشت.

بنابراین می توان نکات مهم برای طراحی و ساخت ویلا را در موارد زیر خلاصه کرد:

• شرایط جغرافیایی منطقه و استفاده از وسایل و مصالح متناسب با آن
• بودجه لازم برای این کار
• تقسیم بندی فضای داخلی و خارجی برای اهداف مختلف
• هماهنگ بودن نمای داخلی و بیرونی با یکدیگر
• و جزئیات فنی چون نوع نقشه برای ساخت و ...

 

 

در صورتی که تفاوت طراحی ویلا مدرن و طراحی ویلا کلاسیک را نمیدانید، به شما پیشنهاد میکنیم مقاله زیر را که توسط مهندسین مشاور چینه ایوان پردیس گردآوری شده است را مطالعه کنید

تفاوت طراحی ویلا مدرن و طراحی ویلا کلاسیک در چیست؟

 

 

سبک های مختلف برای طراحی ویلا

چون ساخت و دیزاین خانه، ویلا هم دارای سبک‌ های مختلفی برای نمای بیرونی و داخلی است که متناسب به سلیقه فرد می توان یکی از آنها را انتخاب کرد. این سبک ها بسیار متنوع است که در ادامه به 3 مورد از مهمترین آنها پرداخته می شود.

 

 

طراحی ویلا به سبک کلاسیک معاصر

مدرنیته و سنت دو تفسیر بسیار متفاوت از طراحی و ساخت ویلا هستند که به طور خلاصه به این نوع طراحی سبک کلاسیک معاصر نیز گفته می شود. در این نوع سبک ساخت ویلا، زیبایی های طراحی معاصر و سنتی، در یک ترکیب بی نقص منعکس می شود.

 

طراحی ویلا و انواع سبک طراحی ویلادر این نوع طراحی به صورت عمده در داخل ویلا شاهد ویژگی های کلاسیکی چون اتاق های بزرگ، مبلمان و نورپردازی سنتی هستیم. رنگ روشن به کار برده می شود تا عظمت طراحی منعکس شود. در نمای بیرونی هم شاهد المان های مدرنی چون استفاده از خطوط صاف و بتنی هستیم.

 

 

طراحی ویلا به سبک ایرانی

در این نوع طراحی که اغلب در شمال کشور شاهد آن هستیم از مواد طبیعی برای ساخت ویلا استفاده می شود. طراحی فضای بیرونی شامل باغ و باغچه است و در کنار آن شاهد استفاده از المان های ایرانی و سنتی در فضای داخلی آن هستیم.
طراحی ایرانی ویلا طرفداران خاص خود را دارد و سادگی یکی از مهمترین ویژگی های آن است تا حس صمیمیت را منتقل کند.

 

 آیا با سبک های طراحی ویلاهای خاص آشناییت دارید؟

مهندسین مشاور چینه انواع سبک های طراحی ویلاهای خاص را در این مقاله در اختیار شما قرار می دهند

۱۰ سبک طراحی ویلاهای خاص

 

 

طراحی ویلا به سبک مدرن

این نوع طراحی بیشتر برای متراژهای کم کاربرد دارد و تمرکز بر روی استفاده بهینه از این فضاها، استخر و فضای بیرونی نیز در این نوع طراحی نقش مهمی برعهده دارد. خود این نوع طراحی دارای انواع مختلفی است که از مهمترین آنها می توان به طراحی ایتالیایی و کارکردگرا اشاره کرد که هر کدام ویژگی‌ های خاص خود را دارند و باید به صورت جداگانه به آنها پرداخته شود.

 

 

حال با طراحی ویلاهای خاص سراسر دنیا آشنا شوید 

نگاهی به طراحی ویلاهای خاص معروف دنیا

 

 

سخن پایانی

ساخت ویلا و توجه به ویژگی های بیرونی و چیدمان داخلی آن برای انتقال حس مثبت به صاحب این فضا و میهمانان بسیار مؤثر است. گروه مهندسین مشاور چینه ایوان پردیس برای آنکه بتوانید طراحی درستی را انتخاب کنید و در نهایت از ویلای ساخته شده رضایت کامل را داشته باشید مشاوره های لازم را در راستای این امر به شما ارائه می دهد. شما متناسب با نوع نیاز خود و بودجه یکی از این نوع طراحی ویلا را انتخاب و پیاده سازی کنید.

معماری, طراحی, چینه, گروه مهندسین مشاور چینه ایوان پردیس, گروه مهندسین چینه, نمای سه پوسته, طراحی ویلا, طراحی ویلا به سبک کلاسیک معاصر, طراحی ویلا به سبک ایرانی, طراحی ویلا به سبک مدرن, طراحی ویلا سنتی, ایده طراحی ویلا, اصول طراحی ویلا, طراحی ویلا لاکچری, طراحی باغ ویلا سنتی

کلیه حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به مهندسین مشاور چینه میباشد.

[ طراحی وب سایت و سئو | امپریال برند ]