فاز 2 معماری

فاز 2 معماری چیست؟

به طور کلی یک پروژه معماری دارای سه فاز است که شامل فاز صفر، فاز یک و فاز دو می شوند. فاز صفر و یک مربوط به کارهای مطالعاتی و ارائه طرح های اولیه می شوند که کلیات پروژه را تعریف می کنند.

در فاز دو معماری، بر اساس طرح های کلی که در فاز یک ارائه شده اند، نقشه های اصلی ساختمان با جزئیات و اطلاعات کامل ترسیم می شوند. در این مطلب به معرفی فاز دو معماری و نقشه هایی که در این مرحله ارائه می شوند می پردازیم.

 

فاز صفر و یک معماری

نقشه های فاز دو معماری

کاربرد برگ سبز تعهد مهندسین در فاز دو معماری چیست؟

بهترین شرکت ها برای اجرای فاز دو معماری

 

 

 فاز 2 معماری

 

فاز صفر و یک معماری

فاز صفر معماری اصولاً شامل اقدامات مطالعاتی و بررسی ابعاد مختلف پروژه می شود. در این مرحله با توجه به قوانین و مقررات موجود در مورد اقلیم، بودجه، مقررات شهرداری و ... طرح اولیه ای تهیه می شود و در اختیار کارفرما قرار می گیرد.
سپس در فاز یک معماری بر اساس مطالعات انجام شده در فاز صفر، نقشه های کلی ساختمان ترسیم می شوند. این نقشه ها معمولاً با مقیاس ۱:۵۰ یا ۱:۱۰۰ رسم می شوند و اطلاعاتی مثل نوع استقرار بنا، روابط فضا ها و طراحی نمای ساختمان را ارائه می دهند. نقشه های تهیه شده در فاز یک صرفاً یک طرح کلی از ساختمان هستند و به دلیل عدم وجود جزئیات در آن ها، برای استفاده در مرحله اجرایی مناسب نیستند.

 

 

نقشه های فاز دو معماری

فاز دو معماری مرحله ای است که در آن نقشه های ساختمان با جزئیات کامل تهیه شده و همه چیز برای شروع مرحله اجرایی آماده است. این نقشه ها تمام اجزای ساختمان را در بر می گیرند و پیمانکاران می توانند با استفاده از آن ها پروژه ساخت بنا را آغاز کنند.

 

بازسازی ویلای قدیمی و نوسازی ویلا

 

نقشه های فاز دو معماری شامل موارد زیر می شود:

• نقشه تأسیسات الکتریکی
• نقشه تأسیسات مکانیکی
• پلان سقف کاذب
• نما ها از هر چهار جهت
• نقشه نعل درگاه
• نقشه تیر ریزی
• جدول نازک کاری
• نقشه فونداسیون و کرسی چینی
• پلان کف سازی و مبلمان
• تیپ بندی در و پنجره
• بزرگ نمایی سرویس بهداشتی
• بزرگ نمایی پله
• تیپ بندی در و پنجره ها

همه این موارد ذکر شده، شامل جزئیات کاملی از بخش های مختلف ساختمان هستند و در مراحل اجرایی و نهایی کردن یک پروژه ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرند. به عنوان مثال در نقشه تأسیسات الکتریکی، موارد مربوط به سیم کشی ساختمان، پریز ها و کلید برق، کنتور، جعبه تقسیم و ... ذکر شده اند و برقکار می تواند با تکیه بر این نقشه کار خود را شروع کند.

 

 

فاز 2 معماری

 

 

کاربرد برگ سبز تعهد مهندسین در فاز دو معماری چیست؟

برگ سبز تعهد مهندسین یکی از مدارک ضروری است که در طول فاز دو معماری بارها با آن سر و کار خواهید داشت. برگه تعهد که به برگ سبز نیز معروف است، ضمانت نامه ای است که هنگام تحویل هر یک از نقشه های فاز دو معماری به دفاتر خدمات شهرداری باید ضمیمه نقشه باشد.
طبق این برگه تعهد، مهندس مربوطه تضمین می کند که نقشه های تهیه شده تماماً از قوانین و مقررات ملی ساختمان پیروی می کنند و مطابق با این قوانین تهیه شده اند. در صورت بروز هرگونه مغایرت بین نقشه و مقررات ملی ساختمان، این مهندس مربوطه است که باید پاسخگو باشد.
بدون ارائه برگ سبز تعهد مهندسین، نقشه های مربوط به تأسیسات مکانیکی و الکتریکی، نقشه های معماری، نقشه محاسبات (سازه) و ... نمی توانند در شهرداری تأیید و تصویب شوند و در نتیجه خبری از پروانه و جواز ساخت نیز نخواهد بود.
علاوه بر نقشه های مذکور، برای مرحله نظارت ساختمان نیز مهندس ناظر باید برگ سبز تعهد ناظر را ارائه دهد تا تضمین کند که کار نظارت پروژه کاملا مطابق با قوانین مربوطه انجام گرفته است.

 

 

فاز 2 معماری

 

 

بهترین شرکت ها برای اجرای فاز دو معماری

از آن جایی که در فاز دو معماری نقشه های اصلی ساختمان تهیه می شوند و عملیات ساخت و ساز آغاز می شود، این فاز مهم ترین فاز در یک پروژه ساختمانی محسوب می شود. به همین دلیل استفاده از شرکت های معتبر و شناخته شده برای اجرای فاز دو معماری تضمین خواهد کرد که ساختمان شما به شکل مطلوب و با صرف هزینه و زمان ایده آل ساخته خواهد شد.
شرکت چینه ایوان پردیس با نزدیک به دو دهه فعالیت در زمینه عمران و معماری یکی از موفق ترین شرکت های ایرانی در این صنعت می باشد. شما می توانید با استفاده از خدمات چینه ایوان پردیس پروژه معماری خود را از فاز صفر تا فاز دو معماری در سریع ترین زمان ممکن و البته با کیفیتی فراتر از استاندارد پیش ببرید.
چینه ایوان پردیس سابق درخشانی در طراحی و اجرای ساختمان های خاص و پروژه های مسکونی، تجاری، اداری و صنعتی دارد و در نتیجه می تواند شرکتی قابل اعتماد برای مدیریت و اجرای پروژه های متنوع در مقیاس های بزرگ و کوچک باشد.

کلیه حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به مهندسین مشاور چینه میباشد.

[ طراحی وب سایت و سئو | امپریال برند ]