مدل های برتر طراحی نما ساختمان

مدل های برتر طراحی نما ساختمان در سال 2021

طراحی نمای ساختمان مانند ساخت و ساز سایر بخش های خانه به میزان زیادی تابع ترند و مد روز و سلیقه ی سازنده است. با گردشی در خیابان های شهر می توانید انواعی از نماهای مختلف را ببینید که به خوبی گواهی از سال ساخت آنها هستند. نماهای آجر سه سانت، سنگی، سرامیکی، رومی و ... در ادامه قصد داریم مدل های برتر طراحی نما در سال 2021 را به شما معرفی کنیم تا بتوانید از آنها در ساخت خانه‌ هایتان ایده بگیرید.

 

طراحی مینیمال

طراحی نمای شیشه ای

طراحی نمای رومی

طراحی نمای ترموود

طراحی های مدرن

سخن پایانی

 

 

 

طراحی مینیمال

یکی از مدل های برتر طراحی نما در سال 2021، طراحی مینیمال است. در این طراحی تنوع متریال های به کار رفته بسیار پایین است حداقل دو تا سه تا و خبری از رنگ های شاد و تند نیست. بیشتر رنگ هایی که در این روش طراحی به کار می روند سفید، سیاه، خاکستری و ... و رنگ های خنثی هستند.
از ویژگی های این نما استفاده از خطوط مستقیم است. در یک طرح مینیمال خبری از خطوط منحنی و کج و معوج نمی بینید. تنها خطوط صاف با زوایای شکسته. در مورد حجم ها نیز همینطور است. حجم هایی که در این نما به کار می روند، اصولاً حجم های زاویه دار هستند و تعداد زیادی ندارد.

 

مدل های برتر طراحی نما ساختمان


در طراحی مینیمال خبری از تزئینات ساختمانی هم نیست. همه چیز در نهایت سادگی است. رنگ غالب طراحی نما هم رنگ سفید است. در سبک مینیمالیسم، سادگی حرف آخر را می زند و معماران تلاش دارند تا با استفاده ی درست از خطوط و حجم ها بیشترین تأثیر را روی بیننده بگذارند.
این سبک از طراحی نما به شدت در میان سلبریتی ها محبوب است و استفاده می شود. با این حال استفاده از آن در معماری ایرانی هنوز موضوع جدیدی است و استفاده از این طرح نما به اندازه‌ی سایر طرح ها رواج ندارد.

 

 

طراحی نمای شیشه ای

یکی دیگر از مدل های برتر طراحی نما، طراحی شیشه ای است. در این سبک از طراحی نما که با استفاده از شیشه در معماری خانه تمرکز دارد، تلاش شده تا با استفاده از این متریال نه تنها جلوه ی زیبا و درخشانی به خانه بخشیده شود، بلکه بیشترین نور نیز به داخل آن وارد شود. این نما به نگهداری و نظافت نیاز دارد و در برابر زلزله مقاوم نیست.
یکی از متریال هایی که در کنار شیشه بیشتر استفاده می شود، ترموود ها هستند. ترکیب شیشه و ترموود جلوه ی بسیار مدرنی به خانه می بخشد. با وجود آنکه ترموود بسیار زیباست، اما نمی توان از آن به میزان زیادی در طراحی ایرانی استفاده کرد؛ زیرا در معماری ایرانی، تأکید بر حفظ حریم شخصی است و از این رو از شیشه ها تنها در بخش های بیرونی نما یا ساختمان های اداری و عمومی استفاده می شود. استفاده از این سبک مستلزم پرداخت هزینه ی زیادی برای نصب و نگهداری است.

 

 

برنامه‌ریزی و طراحی نما برای خانه یکی از مراحل ضروری در طراحی و ساخت است. همانطور که ساخت و اجرای سایر بخش ‌های خانه نیاز به برنامه‌ی ریزی و طراحی اولیه دارد، نمای خانه نیز از این موضوع مستثنی نیست.

طراحی نما ساختمان چیست؟

 

 

طراحی نمای رومی

نمای رومی نمایی از جنس سنگ است که بسیار سنگین و در عین حال گران قیمت بوده و یکی دیگر از مدل های برتر طراحی نما است. نمای رومی پر است از حجم های زیاد، طرح های پر پیچ و خم، خطوط منحنی و تزئینات ساختمانی بسیار زیاد. این سبک از طراحی نما یکی از گرانترین طراحی نماهای ساختمانی است که در عین حال که محکم است اما به دلیل سنگین کردنِ بیش از حد ساختمان، در برابر زلزله مقاوم نیست.
نمای رومی نمایی مناسب برای افرادی است که به تزئینات و تجملات علاقه مندند و اجرای آن بسیار طولانی و زمان بر است. اگرچه این نما سال هاست که در دنیا دیگر مد نیست و از آن استفاده نمی شود، اما هنوز هم در ایران طرفداران زیادی دارد.

 

 

طراحی نمای ترموود

همانطور که در سطح شهر شاهد آن هستیم، ترموود یکی از آن متریالی است که به شدت محبوب شده و مورد استفاده قرار می گیرد. این نما بسیار مدرن و مینیمال است و ظاهری بسیار شیک و اسپرت به خانه می بخشد. ترموود در واقع چوب فرایند شده است که در برابر عوامل محیطی مقاوم است و آسیب نمی بیند و فرسوده نمی شود.
اگرچه ترموود یکی از مدل های برتر طراحی نما در دنیا است اما به دلیل قیمت بالا این متریال، استفاده از آن چندان رواج ندارد و بیشتر در پروژه های بزرگی که بودجه ی ساخت بالایی برایشان در نظر گرفته شده است استفاده می شود.

 

 

مدل های برتر طراحی نما ساختمان

 

 

طراحی های مدرن

معمارها همگی تلاش دارند تا با استفاده از اشکال پیچیده و مختلف طرح های متفاوت و خیره کننده ای بسازند. در واقع یکی از راه هایی که معماران توانایی خود را در طراحی اثبات می کنند، استفاده از اشکال و حجم های مختلف در طراحی نماست. موضوع تنها کشیدن طرح های عجیب و غریب روی کاغذ نیست. نکات بسیار مهمی در مورد نقطه ی ثقل و عملی بودن طراحی وجود دارد که از اصول پیچیده ی طراحی است و تنها معمارهای بسیار ماهر از آن مطلع هستند.
با وجود آنکه استفاده از طرح های هندسی در مدل های برتر طراحی نما رواج زیادی دارد، اما تعداد این بناها در کشورمان زیاد نیست. با این حال در کشورهایی که در زمینه ی معماری مدرن بسیار حرفه ای هستند، زیاد از این سبک از طراحی نما استفاده می شود.
از جمله ی این کشور ها می توان به دبی اشاره کرد که یکی از جاذبه های آن همین ساختمان های عجیب و غریب معماری است. البته این ساختمان ها بیشتر با اهداف تجاری ساخته می شوند؛ اما نمونه های ساده تری از این طراحی در طراحی نمای منازل نیز استفاده می شود.

 

 

نمای ساختمان، به معنای لباس خانه‌ی شماست. هرچقدر که در داخل ساختمان، امکانات جالب و کاربردی قرار داده باشید، اگر اصول طراحی نما را رعایت نکرده باشید، مشتریان آنها را نمی ‌پسندند.

اصول طراحی نما

 

 

سخن پایانی

طراحی نمای خانه یکی از بخش های مهم در ساخت یک ساختمان است. بسته به هدف ساخت یک ساختمان؛ شما می توانید از انواعی از مدل های برتر طراحی نما استفاده کنید.
عوامل مختلفی در تعیین نمای ساختمان وجود دارد که از جمله ی آنها می توان به هدف ساخت، میزان بودجه ی مدنظر، محیط ساخت بنا و ... اشاره کرد. هر کدام از نماها می توانند مزایا و معایب خاص خود را داشته باشند و شما باید قبل از انتخاب نمای مناسب تحقیقات کافی در موردشان انجام دهید.

گروه مهندسین چینه ایوان پردیس از جمله بهترین شرکت های معماری در تهران می باشند که در زمینه طراحی نما ساختمان، تجربیات زیادی را دارند. به همین منظور به شما پیشنهاد می کنیم برای طراحی نما ساختمان خود با مهندسین مشاور چینه ایوان پردیس در ارتباط باشید

کلیه حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به مهندسین مشاور چینه میباشد.

[ طراحی وب سایت و سئو | امپریال برند ]