نگاهی به طراحی ویلاهای خاص معروف دنیا

نگاهی به طراحی ویلاهای خاص معروف دنیا

ویلا نمادی از شکوفایی در سراسر جهان است. از کارائیب تا شبه قاره هند، از اروپا تا آفریقا، از قاره آمریکا تا جزایر اقیانوس آرام. همگی با تنوع زیبایی ساخته شده اند که شامل خانه های ییلاقی، ویلاهای باغی، خانه های درختی و اقامتگاه های مدرن و باشکوه است. از این رو نگاهی به طراحی ویلاهای خاص معروف دنیا می اندازیم که با برخی از شاهکارهای معماری جهان آشنا شوید

طراحی خاص کاخ های هندی در کشور هند

Tinos KP (ساحل کالویا، یونان)

ویلا کلبه ریاست جمهوری (آزورا، موزامبیک)

Eagles View Suite (پارک ملی Syöte، فنلاند)

اقامتگاه درخت جوشوا (کالیفرنیا، ایالات متحده آمریکا)

خانه والس (والس، سوئیس)

خانه شیشه ای (آلماتی، قزاقستان)

ویلا میسترال (سنتوسا، سنگاپور)

ویلا صدفی (مکزیکو سیتی، مکزیک)

 

 

 

قبل از شروع این مقاله، به شما پیشنهاد می دهیم تا اطلاعات بیشتری در خصوص طراحی ویلا و انواع سبک طراحی ویلا داشته باشید

طراحی ویلا چیست و انواع سبک طراحی ویلا

 

طراحی ویلاهای خاص

 

طراحی خاص کاخ های هندی در کشور هند

کاخ های تاریخی هند همیشه یک جاذبه گردشگری برای مسافران از سراسر جهان بوده است. تقارن، طراحی نما، کنده کاری های دقیق، تزئینات جذاب و طراحی باستانی عمارت های قدیمی با تجملات گران قیمت آنها را تبدیل به معماری منحصر به فرد در پروژه های معماری مدرن کرده است.
سنگ های تراشیده شده و ستون های چوبی به لطف فناوری جدید به راحتی در دسترس هستند. افزودن مبلمان آنتیک مسی و برنجی و استفاده از پارچه هایی با رنگ روشن برای فضای داخلی مطمئناً ویلای با این سبک را سلطنتی نشان می دهد.

 

 

طراحی ویلاهای خاص

 

 

Tinos KP (ساحل کالویا، یونان)

طراحی ویلاهای ساحلی یونان در معماری خود استثنایی هستند. طراحی نمای بیرونی سفید آنها تضاد کاملی با زمینه رنگی محیط اطراف آنها ایجاد می کند.
استفاده از سنگ برای قسمت بیرونی و استفاده از نمای دو پوسته باعث می شود، ویلا مینیمالیستی به نظر برسد، اما وقتی وارد آن می شوید، فضای داخلی آن می تواند نفس شما را بگیرد. مطمئناً می توانید این طرح را برای طراحی ویلای خود، با سنگ ها و دیوارهای سفید در محیط طبیعی امتحان کنید.

 

 

طراحی ویلاهای خاص

 

 

ویلا کلبه ریاست جمهوری (آزورا، موزامبیک)

با این ویلای مجلل به سبک کلبه می توانید خود را در جزیره ای در آبهای فیروزه ای دریا احساس کنید. سقف های بلند علفی و کاهگلی و شکل ظاهری چوبی این ویلا کاملاً مسحورکننده است.

 

آیا تفاوت بین طراحی ویلا مدرن و طراحی ویلا کلاسیک را می دانید؟

گروه مهندسین چینه ایوان پردیس شما را در این زمینه راهنمایی می کنند

تفاوت طراحی ویلا مدرن و طراحی ویلا کلاسیک در چیست؟

 


این سقف چوبی فوق العاده زیبا و عتیقه، در عین حال محکم است. پس قطعاً می توانید از این طرح برای طراحی ویلا استفاده کنید، مخصوصاً اگر آن را در تپه ها یا کنار ساحل می سازید. شما می توانید از زندگی در طبیعت لذت ببرید بدون اینکه در تجملات غرق شوید.

 

 

طراحی ویلاهای خاص

 

 

Eagles View Suite (پارک ملی Syöte، فنلاند)

این ویلا نمونه بارزی از طراحی ویلاهای خاص معروف دنیا است. شما می توانید از الهامات دوران کودکی خود استفاده کنید و به آن نیز پیچ و تابی مدرن و مجلل بدهید.
مانند این هتل ویلا که از شیشه و فلز برای ساخت آن استفاده شده است، این نمونه دیگری از شاهکارهای معماری جهان است که دارای پنجره هایی با طول بلند و سقف شیشه ای است.
می توانید از ایده های مشابه برای نمای پانوراما از بالا و سقف های شیشه ای برای خیره شدن به ستاره ها در اواخر شب بهره ببرید.

 

 

طراحی ویلاهای خاص

 

 

اقامتگاه درخت جوشوا (کالیفرنیا، ایالات متحده آمریکا)

فکر کنید از کانتینرهای حمل و نقل، یک ویلا لوکس بسازید؟ این ایده کاملاً دیوانه‌وار به نظر می رسد، اما کار می کند!
این طرح از یک وسیله حمل و نقل فولادی برای ساختن یک خانه مدولار ایده آل و در عین حال انتزاعی در وسط صحرای کالیفرنیا استفاده می کند. با رنگ آمیزی فضای داخلی و خارجی، سفید روشن، از انعکاس گرما و نور می توان اطمینان حاصل کرد.
همچنین می توانید پشت بام های مجهز به صفحات خورشیدی را ایجاد کنید و خانه را کاملاً با انرژی تجدیدپذیر پایدار کنید.

 

 

طراحی ویلاهای خاص

 

 

خانه والس (والس، سوئیس)

این نمونه دیگری از یک طراحی ویلا زیرزمینی مجلل است. این ویلا در نزدیکی چشمه های آب گرم والس واقع شده است و برای مجاورت بیشتر با استخرهای آب گرم ساخته شده است.
ویلاهای زیرزمینی کاملاً ارزان تر از ویلاهای ساخته شده در روی زمین هستند. در این خانه ها از فلز، چوب و بتن همراه با سنگ موجود در زیر زمین استفاده شده است.
نمای بیرونی کاسه ای شکل، عمق را به کل خانه اضافه می کند و فضای آن را جادارتر نشان می دهد. در کل، خانه های زیرزمینی با افزایش دامنه معماری، ایده های بسیار خارق العاده ای به نظر می رسند. قطعاً این نمونه از طراحی ویلاهای خاص معروف دنیا می تواند وسوسه انگیز باشد.

 

 

طراحی ویلاهای خاص

 

 

خانه شیشه ای (آلماتی، قزاقستان)

یکی از شگفت انگیزترین جنبه های معماری مدرن، شامل موارد طبیعی، یا بهتر بگوییم گرایش آن برای ساختن در اطراف طبیعت بدون آسیب رساندن به آن است. این ویلا شیشه ای یکی از این نمونه هاست. این ویلا در کنار یک درخت ساخته شده، که فضای کافی برای رشد و تنفس آن وجود داشته باشد. شاید بتوان آن را یک خانه درختی نامید، اما در سطح زمین ساخته شده است.

 

 

طراحی ویلاهای خاص

 

 

ویلا میسترال (سنتوسا، سنگاپور)

این ویلای قایقی شکل حتماً شما را یاد سفرهای دریایی مجلل در اقیانوس می اندازد. این طراحی بیشتر آینده نگرانه به نظر می رسد، با نمای بیرونی فلزی کاملاً پیچیده و شبیه به کشتی تفریحی. خانه ییلاقی با این معماری علمی - تخیلی مدرن می تواند در میان تمام ویلاهای مجاور برجسته باشد.
اگر فلز و شیشه مورد علاقه شما نیست، می توانید این طراحی را با نمای بیرونی چوبی، طراحی نمای دو پوسته و فضای داخلی مدولار از سنگ و الوار جایگزین کنید.

 

 

طراحی ویلاهای خاص

 

 

ویلا صدفی (مکزیکو سیتی، مکزیک)

مطمئناً این خانه زیبا و مارپیچی که به شکل ناوتیلوس، یکی از سخت پوستان باستانی ساخته شده است، هرکسی که واردش شود آن را تحسین می کند.
اگرچه از بتن برای ساخت و ساز آن استفاده شده است، اما از نظر فضا مشکلی ندارد. پنجره های شیشه ای رنگی و اتاق های کاشی کاری شده به فضای داخلی بتونی، رنگ می بخشد.

 

پس از دیدن و شناختن چندین طراحی ویلای خاص در سراسر دنیا، انواع سبک طراحی ویلاهای خاص را نیز بدانید 

در این خصوص به شما پیشنهاد می کنیم که مقاله زیر را که گروه مهندسین چینه ایوان پردیس جمع آوری کرده اند را مطالعه کنید

۱۰ سبک طراحی ویلاهای خاص

 

شما می توانید در این زمینه با گروه مهندسین مشاور چینه ایوان پردیس که یکی از بهترین شرکت های برتر طراحی ساختمان و هم چنین، بهترین شرکت های طراحی نما می باشند، کمک بگیرید. 

از شما می خواهیم برای آشنایی بیشتر با این گروه طراحی و معماری، نگاهی به پروژه های چینه ایوان پردیس بیاندازید.

کلیه حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به مهندسین مشاور چینه میباشد.

[ طراحی وب سایت و سئو | امپریال برند ]