مجتمع اداری تجاری چینه نیاوران – طرح ۱

تهران

 ۲۲۰۰ متر مربع

 سال ۱۳۹۶

این ملک در بهترین نقطه خیابان نیاوران واقع شده و بدلیل طراحی و نورپردازی خاص بنا ، توجه بسیاری از افراد و متخصصین را در داخل و خارج کشور بخود جلب نموده است.

طراحی و اجرای این ساختمان در زمینی به مساحت ۳۳۶ متر مربع توسط تیم مهندسین مشاور چینه ایوان پردیس که دارای تجربیات بسیار در زمینه طراحی خاص و نوین انواع نماهای دو پوسته ، کلاسیک و معاصر و اجرای انواع سبکهای معماری می باشند ، انجام پذیرفته است.

از جمله افتخارات این طرح ، برنده شدن در مسابقات جهانی Darc Awards 2019 برای نورپردازی ویژه پروژه می باشد که با استفاده از بیش از هفده هزار سلول نوری و با بیش از هفت میلیون طیف رنگی طراحی و اجرا شده است.

همچنین این پروژه ، اولین نورپردازی زنده  (inter active) را به نمایش میگذارد، به نحوی که این نما در مقابل همه شرایط محیطی نظیر باد، باران و تغییر دما واکنش نشان میدهد.

همچنین طراحی و اجرای خاص نما که به صورت دو پوسته و با متریال آلومینیوم به سبکی جدید ( پنل های مربع مشبک مدولار ) و با استفاده از الگوریتمی خاص و با نرم افزار راینو ( پلاگین گرس هاپر ) انجام شده است، در بسیاری از مسابقات معماری از جمله MEA AWARDS 2019  در بخش  ساختمان های تجاری و اداری سال و همچنین در بخش ساختمان پایدار سال، نامزد دریافت جایزه معمار خاورمیانه شده است.

این ساختمان همچنین در مسابقه ۲a magazine 2019  در بخش ساختمانهای تجاری اداری نامزد دریافت جایزه و جزو طرحهای شاخص ، شناخته شده و مورد توجه بسیار قرار گرفته است.

این بنای تجاری ، اداری به لحاظ عملکردی ، توجه ویژه ای به کاهش مصرف انرژی دارد و دارای ۵ طبقه اداری تک واحدی که هر طبقه ۱۸۵ متر مربع متراژ خالص دارد و یک طبقه تجاری و بالکن مجموعا با متراژ ۳۲۰ متر مربع می باشد که با توجه به شرایط و موقعیت خاص ملک ، فضای بسیار خوبی جهت استقرار برندهای معتبر خودرو ، پوشاک و لوازم لوکس می باشد.

 

از دیگر شاخصه های این ساختمان می توان به موارد زیر اشاره کرد:
مجهز بودن به سلول های خورشیدی برای تامین برق عمومی ساختمان

مجهز بودن به برق اضطراری ( ژنراتور ) جهت مصارف عمومی و مشاعات ساختمان

مجهز بودن به سیستم برق اضطراری طبقات به صورت مجزا ( یو پی اس )

مجهز بودن به سیستم برق کف خواب ها جهت استفاده اداری

دوربین مدار بسته

دزدگیر

لوله کشی تاسیسات از سقف و مجزا جهت هر بخش

سیستم گرمایش و سرمایش وی آر اف (VRF) بصورت مجزا جهت هر واحد اداری

روف گاردن با امکانات شبکه و اینترنت

سیستم کامل آتش نشانی ( اعلام و اطفاء )

قفلهای دیجیتال واحدهای اداری

روف گاردن – بام سبز

تصاویری از طراحی روف گاردن پروژه نیاوران