پروژه نیاوران ۲

مجتمع تجاری اداری چینه نیاوران به پلاک ثبتی ۲۰۶/۸ در زمینی به مساحت ۶۳۳ متر مربع با زیر بنای کل ۱۵۸۰ مترمربع در ۷ طبقه شامل ۱ طبقه پارکینگ در زیر زمین ۱- با ۸ واحد پارکینگ تامین شده و ۵ طبقه مسکونی با ساخت و موقعیت اداری در مرغوبترین و بهترین نقطه خیابان نیاوران احداث شده است. این ملک شامل ۱ واحد تجاری در طبقه همکف با متراژ ۱۹۰ متر مربع و بالکن تجاری به متراژ۱۲۵ متر مربع می باشد که با توجه به موقعیت خاص ملک و متراژ بالای آن ، شرایط بسیار خوبی جهت استقرار برند های معتبر خودرو ،پوشاک و لوازم لوکس می باشد.قسمت بالای واحد تجاری ۵ طبقه اداری است که هر واحد به متراژ ۱۸۲متر مربع می باشد.

استفاده از بهترین متخصصان نور پردازی جهت لایتینگ ، پروژه ساختمان چینه نیاوران را به عنوان یک پروژه استثنایی و ویژه مطرح خواهد کرد. ساختمان چینه به درخواست کارفرما در سال ۱۳۹۱در سایت نیاوران، خیابان باهنر، طراحی و اجرا ‌شد. این ساختمان با در بر گرفتن هر دو کاربری تجاری و اداری در نظر گرفته شده تا بتواند پاسخگوی نیاز کارفرما و منطقه باشد. آنچه که این ساختمان را از دیگر بنا ها متمایز می‌کند، طراحی و استفاده از نمای دو پوسته آن است که با استفاده از الگوریتم خاصی با نرم‌افزار راینو (گرس هاپر) طراحی شده است. استفاده از متریال آلومینیوم به سبک جدید و برای اولین بار در ایران از دیگر ویژگی‌های قابل توجه این ساختمان می‌باشد.

“Double skin façade” سیستمی است که از دو لایه شیشه که هوا در بین حفره میان دو شیشه در جریان است تشکیل شده است. تهویه کاواک (حفره) می‌تواند به طور طبیعی یا به طور مکانیکی باشد. جدا از نوع تهویه در داخل کاواک، مبدا و مقصد هوا نیز می‌تواند فرق داشته باشد که بستگی به شرایط آب و هوایی، نوع استفاده، موقعیت ساختمان و ساعت‌های اداری ساختمان و استراتژی (CAVH) دارد. خواص خورشیدی نما دولایه با نما یک لایه تفاوتی ندارد ولی در هر حال در نما دولایه به خاطر یک پوسته اضافی، سپر گرمایی تشکیل می‌شود که تلفات گرما را کاهش می‌دهد و امکان بهره برداری از انرژی خورشیدی به صورت ذخیره شده ممکن می‌شود. لایه های نما عبارتند از: شیشه بیرون، شیشه درونی و حفره هوای بین دو شیشه. شیشه بیرونی معمولا شیشه منفرد سخت شده است.