شهر آینده

شهر آینده

طراحی برای آینده

مسابقه معماری آسیا 1397 شهر زنده یک فضای چند منظوره بوده که می تواند در هر جای دنیا تا سال 2030 ساخته شود . با استفاده از یک گنبد هوشمند، برج های صفر-انرژی، تراس های عریض درختکاری شده و دریاچه کوچکی در میان شهر زنده به عنوان یک پیشرو در مبحث طراحی پایدار خواهد بود.

گنبد عظیم و بزرگ مجموعه ( که بسته به نوع طراحی و ارتفاع برج ها، میتواند از ارتفاع 120 - 20 متر تغییر کند )، از پنل های مثلثی شکل تشکیل شده است که هر کدام به تنهایی یا گروهی، نقش متفاوتی را در جریان کل مجموعه دنبال میکنند. کاربری این پنل ها ( در قسمت بیرونی ) بخش های جنوبی رو به آفتاب پنل های خورشیدی، در بخش های غربی و شرقی توربین های بادی، به جهت تأمین بخشی از نیروی برق لازم در مجموعه است. در قسمت درونی این پنل ها، در نیمکره ی جنوبی به عنوان نمایشگر ایفای نقش می کنند، این قابلیت برای اولین بار در دنیا مورد استفاده قرار میگیرد، و این بدین معناست که می توان در هر لحظه از شبانه روز، فارغ از ساعات حقیقی، واقعیتی مجازی را خلاف جهت عقربه های ساعت ایجاد کرد می توان روز را شب و شب را روز کرد و می توان از آن به عنوان گنبد آسمان استفاده کرد.

 

پروژه شهر آینده

 

توربین های بادی تبدیل انرژی جنبشی باد به انرژی الکتریکی.

سلول خورشیدی سلول فتوولتائیک انرژی نور را به طور مستقیم به برق تبدیل می کند.

تلویزیون و نظارت اکثر پانل ها قادر به نشان دادن و کار با یکدیگر یا هر یک به خودی خود هستند. این یکی از ارزشمندترین چیزهایی است که می تواند شهر را به صورت جداگانه در خارج از گنبد ایجاد کند.

 

پروژه شهر آینده

 

جنگل ساختگی حضور چنین تعداد زیادی گیاه، درختان و درختچه ها. کمک به تمیز کردن هوا. کمک به جذب CO2 و تولید اکسیژن.

مقاومت در برابر زلزله این پلت فرم در کل گنبد اثبات شده از زلزله با عمل مانند یک تخته سنگ به کاهش نیروی زلزله کمک می کند.

بام سبز و دیوارهای سبز تنظیم دمای داخلی ساختمان.

 

پروژه شهر آینده

 

کاهش اثر بخشی گرمای شهری مزایای قابل توجه اقتصادی، از جمله زندگی طولانی و صرفه جویی در انرژی گرمایی و خنک کننده. فرصتی برای تولید مواد غذایی شهری و افزایش تنوع زیستی شهری ایجاد کنید.

پارک در برج اتصال تخته هایی بین برج ها حیاط و معماری ایرانی باقی مانده را می سازد.

معماری متحرک معماری جنبشی با دیوارها و طبقه های متحرک باعث می شود که برج ها مسئول باشند.

کلیه حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به مهندسین مشاور چینه میباشد.

[ طراحی وب سایت و سئو | امپریال برند ]