پروژه اداری تجاری چینه اتحاد 1

پوسته ی دوم در نمای ساختمان ها ، علاوه بر تجدید زیبایی بنا ، اهداف اصلی دیگری را دنبال میکند که از مهم ترین آنها میتوان به مباحث پایداری انرژی اشاره کرد.

 

پروژه اداری تجاری چینه اتحاد 1

 

در این میان ، در ساختمان های معمول دوپوسته ، سازه ای به نسبت سبک و به صورت خطی ( صاف یا منحنی ) را به همراه دارد ، اما نیاز به تأمین و طراحی سازه ای مناسب در ساختمان های پیچیده تر ، به طور قطع ، یکی از اساسی ترین موضوعات و مسائل است.

از دیگر موضوعات اصلی، علاوه بر بستر و نیازهای طراحی زمینه گرا، تفکری غالب به جهت فرم و ساختار شکل گیری، و همچنین مصالح اصلی در این نوع ساختمان هاست.

پروژه ی چینه ی اتحاد، از آن دسته از پروژه هایی ست که می توان به جرأت بیان کرد شاهکاری در معماری نوین ایران خواهد بود.

ترکیبی نوین از معماری و سازه در مقیاسی عظیم به طبع فرم و پدیده ای در ساختارگرایی، به همراه نمایی سه پوسته در ترکیبی زمینه گرا.

استفاده از نمای سه پوسته، هم به جهت مباحث کاهش مصرف انرژی و پایداری و هم به جهت نشان دادن قدرت سازه ای، زیبایی فرم را دو چندان می کند.

 

پروژه اداری تجاری چینه اتحاد 1

 

برای تأمین سازه ی اصلی این پروژه، برای مهار فشارها و تنش های ناشی از کنسول های عظیم ( بیش از 51متر در تراز اول و بیش از 52 متر در تراز سوم )، یک شفت اصلی سازه ای به قطر 7 الی 10 متر به همراه کابل و میله هایی در طبقات مختلف، در نظر گرفته شده است.

استفاده از بام سبز در تمام طبقات، طراوت خاصی به محیط به ظاهر سخت و خشن ساختمان چینه ی اتحاد داده است. این کار علاوه بر کمک به کاهش مصرف انرژی، برای تهویه در طبقات نیز به کار می رود.

نورگیری در طبقات مختلف، با استفاده از شیشه هایی که دور تا دور سقف هر طبقه طراحی شده، ایجاد می شود. تمام این موارد، همگی بر خاص بودن این ساختمان  چه در ایران و چه در معماری روز دنیا، دلالت دارد.

کلیه حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به مهندسین مشاور چینه میباشد.

[ طراحی وب سایت و سئو | امپریال برند ]