دکوراسیون داخلی مدرن

دکوراسیون داخلی مدرن با جدیدترین متدهای دنیا

دکوراسیون داخلی مدرن در قرن 20 میلادی ظهور کرد و هنوز هم یکی از الهام‌بخش‌ترین سبک‌ها در طراحی داخلی است. طراحی داخلی مدرن گاهی اوقات به اشتباه به جای سبک معاصر استفاده می‌شود اما در اصل تفاوت‌های عمده‌ای با یکدیگر دارند.

ما در این مقاله به بررسی دکوراسیون مدرن و ویژگی‌های دکوراسیون داخلی پرداخته‌ایم.

ویژگی‌های دکوراسیون داخلی مدرن

ویژگی‌های دکوراسیون داخلی مدرن

در دکوراسیون داخلی مدرن معماران فضاهای کاربردی با زیبایی‌شناسی لذت‌بخشی ایجاد می‌کنند. فلسفه و معماری باهاوس الهام‌بخش این سبک است و استفاده از خطوط تمیز، فرم هندسی و مواد طبیعی این نوع طراحی را برجسته‌تر می‌کند. سبک مدرن در فضای داخلی بیانگر سبک زندگی ساده و در عین حال شیک است. از این سبک می توان در طراحی داخلی اتاق خواب و دکوراسیون داخلی پذیرایی استفاده کرد.

از جمله ویژگی‌های دکوراسیون داخلی مدرن عبارتند از:

خطوط تمیز

طراحی داخلی مدرن مفهوم سادگی را تداعی می‌کند و خطوط تمیز یکی از ویژگی‌های اصلی آن است. طرح‌هایی با این سبک شاید به نظر بیاید که آراستگی کمتری را ارائه می‌دهند اما در واقع بسیار شیک و جذاب هستند. به یاد داشته باشید نکته کلیدی در این سبک ساده نگه داشتن آن است، به همین دلیل است که حتی کمترین‌ها نیز ممکن است زیاده‌روی محسوب شوند.

رنگ در دکوراسیون داخلی مدرن

برای استفاده از رنگ در دکوراسیون مدرن می‌توانیم از رنگ‌های سفید، بژ و خاکی در فضای داخلی استفاده کنیم. هدف از انتخاب این رنگ‌ها تأکید بر مواد طبیعی و ساده و تمیز نگه داشتن فضا است.

مبلمان در دکوراسیون مدرن

فضای داخلی در طراحی مدرن با استفاده از مواد طبیعی مانند سنگ، چوب و چرم برجسته می‌شود؛ بنابراین مبلمان نیز در این نوع طراحی می‌توانند ساده باشند و در عین حال از روکش‌های چرم استفاده کنند و یا استفاده نکنند و فقط سادگی و راحتی را به شما هدیه دهند.

نورپردازی

طراحی داخلی مدرن با هدف ایجاد فضای بازتر و دلبازتر است و برای این منظور کمک گرفتن از نور طبیعی همیشه در این نوع طراحی‌ها مورد استقبال قرار می‌گیرد.

دکوراسیون داخلی مدرن منزل کوچک

دکوراسیون داخلی مدرن منزل کوچک

طراحی یک خانه کوچک به شکل مدرن می‌تواند چالش برانگیز به نظر برسد، اما نگران نباشید زیرا چندان سخت نیست. شما می‌توانید بسیاری از همان استراتژی‌هایی را که هنگام طراحی یک خانه بزرگتر انجام می‌دهید را با توجه به تناسب، همراه با تاکتیک‌هایی که باعث می‌شود آن خانه بزرگ‌تر احساس شود، اتخاذ کنید.

کلید طراحی یک خانه کوچک این است که از شلوغی فضا پرهیز کنید و در عین حال فضاهای داخلی سرشار از جذابیت ایجاد نمایید. طراحی عالی در یک خانه کوچک به این معنی است که خانه شلوغ نشود و در عین حال مطبوع و همچنین فوق العاده شیک به نظر برسد.

در اینجا نکات ضروری برای طراحی مدرن یک خانه کوچک‌ را آورده‌ایم:

طراحی را ساده نگه دارید

سادگی ویژگی بارز ظرافت است. یکی از رازهای طراحی داخلی، توانایی انتقال احساسات و تبدیل چیزهای ساده و معمولی به چیزهای جذاب و جادویی است. گاهی اوقات نور کامل تنها چیزی است که مورد نیاز است زیرا زیبایی خود را منعکس می‌کند. طرح‌های مدرن همیشه تصویر اصلی خود را حفظ می‌کنند و به شما اجازه می‌دهند فضای تمیزتر و وسیع‌تری را برای تمرکز بر جزئیات هر قطعه داشته باشید.

محیطی متعادل ایجاد کنید

برای ایجاد هماهنگی و ظاهری یکپارچه و بی‌عیب در یک اتاق، تعادل نکته کلیدی است. سعی کنید تقارن کامل به فضاهای خود اضافه کنید. یک فضا را به دو قسمت تقسیم کنید و اطمینان حاصل کنید که هر طرف دارای یک جسم یا جزئیات است که تقارن و تعادل را حفظ می‌کند. این رویکرد یین یانگ برای طراحی داخلی است که در آن حتی کوچکترین جزئیات نیز مهم است.

ایجاد هماهنگی را فراموش نکنید

دکوراسیون هماهنگ جلوه نوری فوق‌العاده‌ای ایجاد می‌کند و به ما احساس آرامش و شادی می‌دهد. رنگ‌ها برای دستیابی به این امر مهم هستند، بنابراین قبل از تصمیم‌گیری در مورد مبلمان و لوازم اتاق، یک پالت 2 تا 4 رنگ را انتخاب کنید.

چند رنگ را انتخاب کنید که برای ایجاد حال و هوا مفید باشد و از رنگ‌های باقی مانده برای افزودن جزئیات استفاده نمایید. هنگام خرید مبلمان و وسایل دکوری اتاق، پالت رنگی خود را همراه داشته باشید. مطمئن شوید که حداقل یک رنگ و قطعه‌ای را انتخاب کرده‌اید که به فضای شما حس طبیعی بدهد.

دکوراسیون مدرن

از خطوط ساده استفاده کنید

دکوراسیون داخلی مدرن یک سبک با خطوط ساده است و شامل استفاده از اشکال هندسی می‌شود. این سبک اشیاء را ترکیب کرده و روی طرح‌هایی تمرکز دارد که کاربردی و ساده هستند. در این مدل فضاها بازتر می‌باشند و لوازم جانبی یا زیور آلات کمی وجود دارد زیرا فقط از اشیایی استفاده می‌شود که نقش مهمی در فضا دارند. در هنگام خرید نیز سعی کنید مبلمان ساده با اشکال هندسی و رنگ‌های ثابت و خنثی مانند سفید یا مشکی را انتخاب کنید.

هنر را به فضای خود اضافه کنید

به خاطر داشته باشید که یک اثر هنری بر روی دیوار مرکزی، هارمونی را به فضا می‌آورد. نقاشی‌های هنری مدرن که با پالت رنگی خانه مطابق هستند می‌توانند بهترین ایده برای وارد کردن طراحی مدرن به خانه کوچک‌ شما باشند.

رنگ‌های لازم را اضافه کنید

برخلاف سبک‌های مینیمالیستی و نوردیک، طراحی مدرن اجازه می‌دهد رنگ‌های خالص را با فضا ترکیب کنید. توجه کنید که ایده اصلی این است که زیاده‌روی نکنید و جلوه بصری فضا را ساده نگه دارید؛ بنابراین رنگ‌ها را با دقت انتخاب کنید و خانه خود را به سبک دلخواه‌تان طراحی نمایید.

از شیشه‌ها استفاده کنید

یکی از نشانه‌های طراحی‌های مدرن استفاده از شیشه‌ها هستند. در کنار طراحی داخلی، طراحی نمای مدرن نیز با شیشه رابطه مستقیم دارد و گاهی تمام نمای یک ساختمان شیشه‌ای است. طراحی داخلی به سبک مدرن نیز از شیشه استفاده می‌کند. در صورت امکان از قرار دادن پرده بر روی پنجره‌ها خودداری کنید تا بتوانید اشکال هر اتاق را کاملاً درک کنید و بخشی از دنیای بیرون را وارد فضای خود نمایید.

برای کسانی که فضای کمی دارند و صاحب خانه‌های کوچک هستند، انتخاب سبک مدرن یک انتخاب شایسته و عالی است زیرا در عین حال که خانه را زیبا می‌کند، فضای زیادی نیز برای راحتی باقی می‌گذارد. اگر خانه کوچکی دارید و به دنبال یک سبک مناسب هستید، سبک مدرن انتخابی ایده‌آل است که شما را ناامید نخواهد کرد. این سبک هر آنچه که بخواهید از طرح و رنگ تا نور طبیعی و مواد طبیعی چون سنگ و چرم را در خود دارد و زیبایی خیره‌کننده‌ای برای خانه به ارمغان می‌آورد.

دکوراسیون داخلی مدرن ایرانی

دکوراسیون داخلی مدرن ایرانی

طراحی مدرن در سراسر دنیا القا کننده حس آرامش، راحتی و سادگی است. این سبک در کشور ما نیز بر اساس سادگی طراحی می‌شود اما چیزهایی که معماران به آنها بسیار علاقه دارند عبارتند از خطوط تمیز، پنجره‌های بزرگ و شیشه‌ای، نور طبیعی، رنگ‌های خنثی و ساده و تک رنگ و همچنین مواد طبیعی‌ای همچون سنگ هستند.

طراحی داخلی به سبک مدرن به دلیل ظرفیت آن برای ایجاد یک فضای زندگی کاربردی، راحت و زیبا که نشان دهنده سلیقه و سبک زندگی مردمی است که در آن زندگی می‌کنند، قابل توجه است. همین سادگی و کاربردی بودن طراحی مدرن است که سبب محبوبیت آن در میان افراد شده است.

یکی از مزیت‌های سبک مدرن قابلیت شخصی‌سازی کردن آن است و افراد می‌توانند خلاقیت بالایی در آن به کار ببرند؛ بنابراین اگر به این سبک علاقه‌مند هستید می‌توانید دکوراسیون داخلی مدرن به سبک ایرانی و یا هر سبک جذابی که دوست دارید را به کار بگیرید و فضای آرامش‌بخشی برای زندگی مهیا نمایید.

کلیه حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به مهندسین مشاور چینه میباشد.

[ طراحی وب سایت و سئو | امپریال برند ]