طراحی نمای مدرن با 10 طرح جذاب

طراحی نمای مدرن با 10 طرح جذاب

طراحی نما مدرن یکی از سبک های طراحی نمای ساختمان است که خلاقیت در آن حرف اول را می‌زند. نما مدرن بر خلاف طراحی سنتی بر «عدم تقارن عمدی» تمرکز دارد و طرح‌های انتزاعی ایجاد می‌کند. ما در این مقاله به بررسی طراحی نمای ساختمان مدرن پرداخته‌ایم که می تواند یک راهنمای کامل برای علاقه‌مندان طراحی و معماری باشد.

طراحی نما مدرن چیست؟

طراحی نما مدرن (Modern facade design) در معماری در دهه‌های اولیه قرن بیستم آغاز شد. برخلاف سبک کلاسیک که همراه است با طراحی پیچیده، طراحان سعی می‌کنند در این روش راه‌هایی برای دسترسی بیشتر به معماری و طرح‌های مینیمال بیابند. از اصول مهم طراحی نما که در تمامی این مدل از طرح‌ها و سبک‌ها رعایت می‌شود سادگی، ظرافت در کار و کارایی است.

طراحی نما مدرن چیست؟

 

سبک مدرن را می‌توان با طراحی خلاقانه و جسورانه‌اش از دیگر سبک‌ها متمایز کرد و همیشه می‌توان انتظار مشاهده شگفتی‌هایی را در آن داشت. از ویژگی‌های غیرقابل انکار این سبک و روش می‌توان به استفاده کردن از انواع ریتم‌های افقی، زاویه‌ای و عمودی و همچنین به کار بردن مواد و تکنولوژی‌های روز دنیا اشاره کرد. نوآوری در این سبک بسیار مهم است.

 

شرکت چینه ایوان پردیس از برترین شرکت های طراحی نما در ایران میباشد که سالهاست در زمینه طراحی نمای ساختمان به خصوص نمای مدرن فعالیت میکند. برای سفارش طراحی یا بازسازی نمای ساختمان خود با شماره های 22809743 – 22809746 تماس بگیرید.

 

ویژگی‌‌های طراحی نما مدرن

ویژگی‌های هر طراحی به عنوان امضای آن سبک عمل می‌کنند و شناساننده آن طرح هستند‌. برای برآورده کردن خواسته‌ها، استانداردها و نیازهای امروزی، طراحی و سبک مدرن از ویژگی‌های معماری مدرن برخوردار می‌باشد و این ویژگی‌ها هستند که به عنوان نمادی از این سبک ساخت و ساز به حساب می‌آیند.

همچنین باید گفت که شما می‌توانید اغلب این ویژگی‌ها را در چندین مکان و جایگاه دیگر اعمال کنید و فقط مختص نما نیست. این ویژگی‌ها عبارتند از:

خطوط مستقیم

خطوط مستقیم یکی از بزرگترین ویژگی‌های نما مدرن است. این خطوط سبب می‌شود این سبک از سبک‌های قبلی پیچیده، آراسته و پر از جزئیات، مانند باروک، جدا شود. با وجود به کار بردن خطوط مستقیم و مشخص در نما، پروژه شما ظرافت و زیبایی پیدا می‌کند و همچنین بسیار کاربردی‌تر و قابل دسترس‌تر خواهد شد.

ورودی‌های نور

یکی از مهم‌ترین و اساسی‌ترین مشغله معماران در سبک و معماری مدرن این است که در حین طراحی مطمئن شوند که نور طبیعی خورشید به ساختمان وارد خواهد شد. این نیاز اصلی سبب می‌شود یک نمای مدرن از پنجره‌های وسیعی برخوردار باشد که معمولاً با شیشه‌ها پوشانده می‌شوند.

سقف مخفی

شاید متوجه شده باشید که نمای خانه‌های مدرن سقف قابل رویتی ندارند. این ویژگی خاص و اساسی معماری برای حفظ نمودن ظاهر تمیز نمای ساختمان مهم است. اما پس سقف در کجا قرار دارد؟ سقف هنوز آنجاست، در همان مکان، فقط توسط دیواری که در کنار دیوار اصلی بالا می‌رود پنهان شده است.

رنگ‌های خنثی

یک نمای ساختمان که با استفاده از سبک مدرن طراحی شده است اغلب با یک ترکیب رنگی خنثی شناخته می‌شود. اما فکر نکنید که مجبور هستید همیشه فقط به سایه‌ها و رنگ‌های خنثی مانند سفید، سیاه و خاکستری اکتفا کنید. رنگ‌های متنوع دیگری نیز در این سبک مورد استقبال معماران قرار می‌گیرند. به عنوان مثال شما می‌توانید از رنگ‌های آبی تیره که بسیار محبوب هم هستند استفاده کنید.

شیشه

شیشه در نمای خانه‌های مدرن عملاً یکپارچه است، این شیشه‌ها برای پوشاندن پنجره‌ها و درها استفاده می‌شوند. شیشه‌ها علاوه بر وظیفه ایجاد نور در بخش فضای داخلی خانه‌ها، به پروژه شما ظرافت منحصربه‌فردی نیز می‌بخشد.

چوب

چوب ماده‌ای جاودانه است و به خوبی در بسیاری از سبک‌ها از جمله سبک مدرن کار می‌کند، می‌توان از آن برای ایجاد تضاد در نما به عنوان مثال، پ تشکیل پانل‌ها استفاده کرد.

مخلوط مواد

در اغلب پروژه‌ها معماران نماهای مدرن را با ترکیبی از مواد ایجاد می‌کنند که سبب به وجود آمدن کنتراست و بافت و حجم می‌شود. این مواد گوناگون با یکدیگر راحتی، پیچیدگی و مدرنیته را به طراحی ساختمان شما می‌افزایند. برای نمونه ترکیب کردن گزینه‌هایی همچون شیشه و سنگ بسیار محبوب و عالی هستند.

نمای مدرن ساختمان مسکونی

نمای مدرن ساختمان مسکونی

طراحی نمای مدرن ساختمان مسکونی

 نمای ساختمان مدرن تهران

نمای ساختمان مدرن تهران

نما مدرن تهران

 نمای مدرن ساده

نمای مدرن ساده

طراحی نما مدرن ساده و شیک

 طراحی نمای ساختمان مدرن سه طبقه


طراحی نمای ساختمان مدرن سه طبقه

نما مدرن ساختمان سه طبقه

طراحی نمای ساختمان مدرن یا کلاسیک

برای مقایسه نماهای کلاسیک و مدرن، می‌توان به تفاوت‌های متعددی توجه کرد. تفاوت در روش‌های ساخت، استفاده از مواد اولیه و رویکرد طرح‌ها از گزینه‌های برجسته است. برای مثال شیشه و فولاد به طور گسترده در ساختمان‌های مدرن استفاده می‌شود اما ساختمان‌های سنتی بیشتر از سنگ، آجر و چوب بهره می‌برند.

ویژگی‌ها و روند فعلی ساخت و ساز را بررسی کنید تا سبکی را انتخاب کنید که مناسب شما باشد. بیایید ببینیم نماهای سنتی و مدرن چه تفاوت‌هایی از نظر طراحی، فناوری و سایر پارامترهای لازم دارند.

طراحی نما کلاسیک

فرآیند طراحی نمای خانه می‌تواند بسیار خلاقانه باشد. بسته به ترجیحات مشتریان مانند حس زیبایی شناختی و سبک زندگی آنها طرح‌های نمای خانه را می‌توان تعیین کرد. سبک کلاسیک یکی از سبک‌های پرطرفدار است که شکل تاریخی و سنتی دارد.

سبک‌های معماری رومی و یونانی نمونه‌های کاملی از طرح‌های سنتی هستند. در این روش عمدتاً چندین عنصر هنری گرد هم می‌آیند تا سبکی باشکوه را در املاک مختلف مسکونی و تجاری در مناطق شیک شهر به نمایش بگذارند. طراحی‌های نما سنتی با ایجاد ارزش زیبایی‌شناختی جاودانه، از نظر الگوها، سایه‌ها و شکل‌ها با طرح‌های مدرن متفاوت هستند.

 

طراحی نما کلاسیک

 

اگر که با طراحی سنتی کار می‌کنید، چوب‌های تیره، سنگ مرمر و رنگ‌های غنی باید انتخاب ایده آل شما باشند. الگوهایی مانند اشکال و سبک راه راه در سبک سنتی غالب است. علاوه بر این، ایجاد یک طراحی متقارن و استفاده از نورگیرها دو مورد از موارد قابل توجه در سبک کلاسیک است.

 

از دیگر سبک های محبوب طراحی نما می توان به نمای دو پوسته، طراحی نما رومی و طراحی نما نئوکلاسیک اشاره کرد. برای آشنایی بیشتر با هرکدام از این سبک ها و دیدن تصاویر بیشتر از آنها روی هر کدام کلیک کنید.

 طراحی نمای مدرن

این سبک با رویکردی جسورانه و ساختار یافته ارائه می‌شود و در ابزارها و مصالح آن روکش‌های فلزی متعدد موجود است. بدون شک این سبک و طراحی نهایی نما، نشان از عصر جدید است که توسط روندهای فعلی بازار پذیرفته شده است.

طراحی‌های مدرن بیشتر به فضای آزاد و تمیز، بدون درهم و برهمی و مینیمال گرایش دارند. این نماها به راحتی سفارشی می‌شوند و به شما آزادی عمل در زنده کردن ایده‌های خود را می‌دهند.

سخن پایانی

با توجه به روندهای صنعت ساخت و ساز، فضاهای تجاری اکنون به نور طبیعی خورشید بیشتر از همیشه نیاز دارند بنابراین به سراغ سبک مدرن می‌روند که سبب می‌شود با یک طراحی خاص امضای خاص خود را نیز داشته باشند.

همچنین طراحی نما به سبک مدرن در ساختمان‌های مسکونی نیز بسیار محبوب است و هر روز بیشتر رواج پیدا می‌کند. سبک مدرن یک شیوه خلاقانه و مینیمال است که زیبایی را به نماها عرضه می‌کند؛ بنابراین اگر به این شیوه و سبک علاقه‌مند هستید می‌توانید یک طراحی مدرن شخصی‌سازی شده و زیبا برای نمای خانه خود داشته باشید.

شرکت چینه ایوان پردیس از برترین شرکت های طراحی نما در ایران میباشد که سالهاست در زمینه طراحی نمای ساختمان به خصوص نمای مدرن فعالیت میکند. برای سفارش طراحی یا بازسازی نمای ساختمان خود با شماره های 22809743 – 22809746 تماس بگیرید.

کلیه حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به مهندسین مشاور چینه میباشد.

[ طراحی وب سایت و سئو | امپریال برند ]